Creative Sound BlasterX G1 - Recenzia

Creative Sound BlasterX G1 - Recenzia

 

Externá prenosná zvuková karta s USB pripojením je alternatívou stolných zosilňovačov vďaka svojej veľkosti, podpore 7.1 priestorového zvuku a až 300 ohmovej impedancii a multiplatformovej podpore.

Prvé dojmy

Balenie zvukovej karty je napohľad príjemné a krabička má veľkosť zvukovej karty. Nájdeme v nej iba zvukovú kartu, manuál a záručný list. Svojou farbou pripomína ostatné produkty zo série Sound BlasterX, takže ak plánujete rozšíriť svoju zbierku tejto série, karta do nej určite zapadne.

Konštrukcia a dizajn

Ako sme už vyššie spomenuli, zovňajšok sa drží série, a tak so sebou prináša rovnováhu medzi elegantným a agresívnym dizajnom. Ten je k dispozícii v čiernej farbe s bielym textom a veľkým červeným „X“, ktoré je pre túto sériu známe. Telo je vyrobené poväčšine z plastu s hliníkovým plátkom a so značkou, ktorá po zapojení karty do počítača svieti.

Karta je ľahká, váži iba 17 gramov a je prenosná, takže si ju so sebou môžete zobrať kamkoľvek bez toho, aby ste si jej prítomnosť všimli. Prekážať vám nebudú ani jej rozmery, vďaka ohybnému káblu potiahnutého látkou je aj po pripojení pohyblivá, čo je užitočné, ak sa so zapojeným headsetom pohnete od počítača.

Zvuk

Kvôli zvuku, ktorý karta ponúka, sa vám kúpa naozaj oplatí. Podporuje 7.1 vstupné signály pre realistickú virtualizáciu efektov a zvukov pre dobrý surround. Takisto dokáže poháňať slúchadla s impedanciou až 300 ohmov, čo znamená, že bez problémov zvládne aj high-end slúchadlá.

Dodatočný software a konektivita

Pripojenie k zariadeniu sa uskutočňuje cez USB 2.0 konektor a pre zapojenie slúchadiel slúži 4-pólový 3,5mm jack. Karta sa dá použiť nie len pri práci s počítačom, ale funguje aj na MAC zariadeniach a Playstastion 4.

BlasterX Acoustic Engine Pro je plná verzia softwaru a dodáva sa s takmer všetkými audio zariadeniami zo série. Ponúka prednastavené zvukové vylepšenia pre veľké tituly, akými sú napríklad CS:GO či Battlefield a pod.. Tie prinášajú istú výhodu pri hre a rovnako ponúkajú možnosť ručne si prispôsobiť ekvalizér.

Navyše, po prepojení tejto karty s headsetom Sound BlasterX H5, vznikne veľmi prospešná symbióza, a to takzvaný X-Plus Mode, ktorý mení zvukový podpis slúchadiel na hardvérovej úrovni (napríklad potlačením okolitých zvukov), no v ponuke sa nachádza aj X-Plus Configurator. Oba tieto programy ukladajú nastavenia priamo na kartu, a tak ich máte všade pri sebe aj bez inštalácie dodatočného softvéru na práve používaný počítač.

Naše hodnotenie

Karta už na prvý pohľad vyzerá prívetivo, je ako stvorená pre hráčov. Dizajnovo ladí s ostatným príslušenstvom od spoločnosti Creative a je zhotovená z kvalitných materiálov. Ponúka širokú škálu zvukových rozšírení oproti klasickej vstavanej zvukovej karte, čo ocenia najmä používatelia notebookov, pri ktorých zvuková karta často zaostáva za zvyškom výbavy. Kompaktné zhotovenie, kompatibilita a možnosť ukladať vylepšenia priamo na kartu z nej robia rovnako neodmysliteľnú súčasť hier pre každého, kto chce z audia vyťažiť maximum.

Klady

 • rozmery a hmotnosť
 • kvalita audia
 • dodávaný software
 • odhlučnenie
 • možnosti pripojenia

Zápory

 • plne funkčný iba so špeciálnym headsetom

Informácie o produkte

Creative Sound BlasterX G1 2017

 • Kategória: Ostatné
 • Šírka: 23 mm
 • Výška: 137,6 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 10,4 mm
 • Hmotnosť: 17 g
 • Farba: čierna, červená
 • Orientačná cena: 35 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Creative

Zobraziť viac Kúpiť

Korekcia: Stella Ondrejčiková

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk