Lamax Beat Elite E-1 - Recenzia

Lamax Beat Elite E-1 - Recenzia

 

Elegantné náhlavné slúchadlá vyrobené z prémiových materiálov. Dokonalý zvuk, spoľahlivé bezdrôtové spojenie pomocou Bluetooth 4.1 a zrozumiteľné handsfree hovory. Tieto slúchadlá však ponúkajú aj omnoho viac. Ich výdrž je až 20 hodín na jedno nabitie. Pripojenie cez audio kábel šetrí ich batériu. Dajú sa zložiť do priloženého pevného puzdra.

Technológie

Bezdrôtové pripojenie a vysokokvalitná batéria

 • Slúchadlá sa dajú pripojiť bezdrôtovo cez Bluetooth 4.1. Môžete volať cez telefón a zároveň počúvať hudbu z tabletu. Vysokokapacitná batéria zabezpečí až takmer 20 hodinovú prevádzku slúchadiel. Ak sa vám batéria vybije, je možné počúvať hudbu neobmedzene analógovo cez 3,5mm jack.

Ovládanie na meniči

 • Stlačením tlačidiel môžete hudbu na meniči spustiť, pretáčať, prepínať, zastaviť, či zvýšiť alebo znížiť hlasitosť.

Čistý a bohatý zvuk

 • Mäkký materiál náušnikov zabezpečuje pohodlné používanie slúchadiel a taktiež bohatý a kvalitný zvuk vďaka 40mm meničom.

Pevný ochranný obal

 • Vďaka ľahkej a pevnej hliníkovej konštrukcii sú slúchadlá sklápacie, čo oceníte najmä pri prenášaní. Sklopené slúchadlá môžete odložiť do pevného ochranného obalu na zips, ktorý sa nachádza v príslušenstve slúchadiel.

Dizajn

Dizajn slúchadiel tvorí hlavná hliníková konštrukcia hlavového mosta a uchytenia meničov. Opierka hlavy je jemne potiahnutá mäkkým tkaným materiálom. Veľkosť slúchadiel sa dá jednoducho prispôsobiť povytiahnutím konštrukcie cez plastový úchyt. Slúchadlá sú z vonkajšej časti ladené do čiernej farby a z vnútornej strany (vnútro meničov a hlavový most) do tyrkysovo modrého odtieňa.

Vďaka otáčavej a sklápacej konštrukcii štvorcových 40mm meničov je možné slúchadlá jednoducho sklopiť a prenášať. Konštrukcia taktiež zabezpečuje výborné obklopenie uší, či už vertikálne alebo horizontálne. Oba meniče majú na sebe značku Lamax. Na pravom meniči sa nachádzajú ovládacie tlačidlá, a porty microUSB na nabíjanie a 3,5mm jack.

Test

Slúchadlá sme po vybalení nabili cez microUSB kábel na plnú kapacitu. Nabíjanie indikovala integrovaná LED dióda. Po nabití sme slúchadlá jednoducho spárovali podržaním tlačidla na meniči.

Boli sme prekvapení z dobrej reprodukcie zvuku. Výšky boli slušné a taktiež aj stredy. Basy boli uspokojivé, ale obzvlášť zreteľné boli pri vyššom výkone slúchadiel. Vďaka dobrej konštrukcii uchytenia meničov sa slúchadlá prispôsobili ušiam na výbornú, a to aj napriek tomu, že majú štvorcový tvar náušnikov. Kvalita zvuku sa veľmi nelíšila ani pri počúvaní hudby analógovo cez 3,5mm jack konektor. Maximálny výkon slúchadiel bol dostatočný a slúchadlá hrali naozaj dravo.

Tlačidlá na reguláciu zvuku a prepínanie skladieb boli umiestnené na pravom meniči. Pri stláčaní sa nám často stalo, že zareagovali dve funkcie naraz. Napríklad pri pretáčaní skladby zareagovalo aj vrchné tlačidlo pre pridanie hlasitosti. Dialo sa to najmä kvôli tomu, že tlačidlá mali viacero funkcií. Vrchné tlačidlo malo funkciu pridania hlasitosti a zároveň stop/play/párovanie Bluetooth, ľavé a pravé tlačidlo malo funkcie pretáčania skladby alebo prepnutia skladby. Pri toľkých funkciách by sme radšej zvolili kapacitný dotykový panel meniča miesto štyroch kombinovaných tlačidiel.

Možno je to len vec vkusu, ale rovnako neprirodzená nám prišla neprirodzena funkcia posúvania skladieb či pridávania a uberania zvuku. Keď sme chceli skladbu prepnúť, bolo potrebné stlačiť pravé alebo ľavé tlačidlo. Keď sme chceli pridať alebo ubrať zvuk, bolo potrebné dlho držať pravé alebo ľavé tlačidlo slúchadiel. Ovládanie použité u slúchadiel P-1, pri ktorých fungovala regulácia zvuku a prepínanie skladieb presne naopak, sa nám zdalo intuitívnejšie.

Výdrž slúchadiel po jednom nabití cez Bluetooth sa vyšplhala na hodnotu vyše 10 hodín. Kvalita vstavaného mikrofónu slúchadiel pri používaní handsfree nebola najlepšia. Druhá strana nás počula len veľmi slabo a rušivo. Slúchadlá boli počas testu dostatočne pohodlné. Mäkký materiál náušnikov zabezpečoval dostatočný komfort, no hlavový most by sme vystlali mäkkým materiálom o niečo viac.

Keď sme slúchadlá aktuálne nepotrebovali, tak sme ich jednoducho zložili do tvaru hríbika a vložili do tvrdého prenosného obalu na zips. Obal bol vystlaný jemným semišovým materiálom a slúchadla doň presne pasovali.

Naše hodnotenie

Slúchadlá Elite E-1 nenesú svoj názov nadarmo. Kombinujú v sebe mnoho funkcií, dobrú výdrž batérie, kvalitný zvuk, či kompaktnosť, keďže sa dajú zložiť. Všetky funkcie slúchadiel fungovali na výbornú, až na neoptimálnu reakciu stláčania ovládacích tlačidiel na meniči. Slúchadlá sa nosili dostatočne pohodlne a vďaka zapracovanému 3,5mm jack konektoru ich bolo možné využívať prakticky bez obmedzenia. Cena za tieto slúchadlá približne 100 Eur nie je najnižšia, ale ak si na ne zvyknete, nebudete sklamaní.

Klady

 • kompaktný dizajn
 • použité materiály
 • príslušenstvo

Zápory

 • zlá reakcia stáčania tlačidiel
 • neprirodzené funkcie ovládania

Informácie o produkte

Lamax Beat Elite E-1 2017

 • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
 • Farba: čierna/ modrá
 • Orientačná cena: 95 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Lamax Beat

Zobraziť viac Kúpiť

Korekcia: Veronika Cholevová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk