TP-LINK NC450 - Recenzia

TP-LINK NC450 - Recenzia

 

Nová kamera od TP-Linku je určite jedným z produktov, ktoré ocení každý manažér, ktorý je často mimo kancelárie a chce mať kontrolu nad svojimi zamestnancami. Okrem toho ponúka NC450 zaujímavé funkcie, ako napríklad cloud monitoring a mnoho iných. Viac sa dočítate v našej recenzii.

Obsah balenia

Kamera od TP-Linku prichádza v modro-bielej škatuli. Zvonka je posiata ilustráciami a technickými detailmi a vo vnútri ukrýva plno príslušenstva. V balení nájdeme stojan, skrutky na upevnenie na stenu, Power-over-Ethernet adaptér, napájací adaptér, predlžovací kábel napájania, Wi-Fi anténu, LAN kábel, manuály na použitie a počiatočnú inštaláciu a, samozrejme, kameru NC450.

Je potešujúce, že inžinieri v TP-Linku mysleli na všetko a rozhodli sa poskytnúť príslušenstvo, ktoré by sme mohli potrebovať miesto toho, aby ho ponúkali za príplatok.

Prvý dojem a spustenie

NC450 vyzerá na prvý pohľad naozaj dobre, za čo môžeme vďačiť bielemu telu, z ktorého z jednej strany vystupuje čierny objektív. Pribalený stojan je naozaj flexibilný a TP-Link dokonca pribalil aj vodiace papieriky na pomoc pri vŕtaní dier do steny na stojan.

Na zadnej strane tela kamery nájdeme závit pre WiFi anténu, slot pre microSD kartu, zásuvku pre pripojenie pomocou LAN, vstup pre napájanie a tlačidlo slúžiace na WPS/Reset.

Počas prvého spustenia sa kamera sama nakonfiguruje na východiskové hodnoty, z ktorých je väčšina plne optimálnych . Tým, že sa kamera sama nastaví, znižuje prvotnú inštaláciu skoro na minimum. Jediné, čo považujem za nutné, je zmena snímkovania z 15FPS na 30FPS, čo je možné jednoducho zmeniť v nastaveniach.

Obrazová kvalita a monitorovacie schopnosti

Kamera prichádza s ¼‘‘ CMOS senzorom s rozlíšením 1Mpx, f: 2.0, rozsahom poľa 75˚.

Po spomínanom prepnutí snímkovania si môžeme všimnúť priemernú kvalitu obrazu, ktorá na sledovaciu kameru plne dostačuje.

Okrem snímkovania môžeme spustiť režim BLC, čo je vlastnosť sledovacích kamier, pri ktorých sa mení spôsob, akým pracuje kamera so svetlom. Niekedy by totiž mohla nastať situácia, keď by nebol človek riadne osvetlený a v optike kamery by vyzeral ako silueta. S touto funkciou by mal byť daný človek osvetlený a pozadie stmavené, aby sa dalo jednoznačne určiť, o koho ide.

Okrem obyčajného sledovania obrazu nám kamera poskytuje vychytávky v podobe nočného videnia, detekcie zvuku a pohybu a, v neposlednom rade, otáčania sa okolo vlastnej osi.

Nočné videnie sa zapína buď samo, závisiac od vonkajšieho svetla, alebo ho je možné spustiť manuálne v administrácii.

Detekcia pohybu je funkcia, ktorú inžinieri v TP-Linku zvládli naozaj na jednotku. Okrem nastavenia citlivosti ponúka aj výber miesta, kde chceme pohyb detegovať, pretože nie vždy je nutné ho monitorovať všade. Tento výber sa uskutočňuje pomocou malých obdĺžnikov, pričom my vyberáme, ktoré miesto chceme monitorovať. Upozornenie po detekcii pohybu prichádzajú takmer okamžite, či už na smartfón (ak je aplikácia prepojená s kamerou), alebo e-mailom.

Zvukový senzor je taktiež dosť prispôsobiteľný. Môžeme prispôsobiť či už citlivosť, alebo profil. Kamera ponúka 3 profily – tichá domácnosť, rušná kancelária alebo kosačka. Každý z týchto módov predstavuje inú senzitivitu a je možné ju porovnávať s grafom aktuálneho ruchu, ktorý nájdeme taktiež v administrácii. Táto funkcia funguje taktiež optimálne.

Významnú rolu pri využívaní IP kamery hrá prístup k záznamu hocikedy a hocikde. Pri tejto kamere sme sa dočkali Cloud monitoringu, ktorý funguje ozaj dokonale. Stačí si vytvoriť Cloud účet na stránkach spoločnosti TP-Link a v administrácii zariadenia sa doň jednoducho prihlásiť. V cloudovej aplikácii môžete robiť prakticky všetko, čo by ste mohli potrebovať, ako napríklad otáčať kameru, zapínať nočný/denný režim a pod.

Ešte zaujímavejší je azda manažment. Naraz môžeme na jednom cloudovom účte monitorovať až 36 kamier, pričom k nim môže naraz pristupovať až 13 používateľov.

V prípade, že by sme chceli ukladať záznamy na diaľku, tak aj s takouto požiadavkou si kamera hravo poradí. Ponúka totiž ukladanie záznamov na FTP server. Taktiež je samozrejmosťou ukladanie záznamov lokálne, na SD kartu, ktorú môžeme vložiť do zadnej časti NC450.

Ak by sa používateľ nachádzal priamo v budove a v dosahu WiFi signálu sledovaného objektu, je možné prepojiť NC450 s WiFi sieťou, vtedy nie je nutné využívať Cloud, ale postačí byť len na rovnakej WiFi sieti a mať spustenú aplikáciu.
Kvalita zvukového záznamu je taktiež na priemernej úrovni a na kvality IP kamery plne dostačuje.

Naše hodnotenie

Kamera TP-Link NC 450 je rozhodne výbornou kamerou. Na rozdiel od svojich konkurentov s podobnými funkciami si zachováva priaznivú cenovku bez toho, aby obetovala kvalitu. Kamera je dokonca pripravená aj na prepojenie s viacerými kamerami, je výborným riešením na pokrývanie zložitejších a väčších objektov. Jedinou väčšou nevýhodou je to, že sa hodí len do interiéru.

Klady

 • funkcie
 • jednoduchá administrácia
 • ľahká počiatočná inštalácia
 • Cloud monitoring

Zápory

 • vhodná len pre interiér
 • rozlíšenie len 720p

Informácie o produkte

TP-LINK NC450 2017

 • Kategória: Ostatné
 • Šírka: 144 mm
 • Výška: 109 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 106 mm
 • Farba: biela
 • Orientačná cena: 100 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: TP-LINK

Zobraziť viac Kúpiť

Korekcia: Zdenka Schwarzová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk