Logitech PowerPlay - Recenzia

Logitech PowerPlay - Recenzia

Trpezlivosť ruže prináša. Platí to aj v tomto prípade. Spoločnosť Logitech po viac ako štyroch rokoch vývoja prichádza s hernou podložkou pod myš s označením PowerPlay. Nejde však len o obyčajnú podložku pod myš, ale o dômyselné a technológiami prešpikované dielo. Ak vás zaujíma prečo, čítajte ďalej.

Balenie

PowerPlay sa dodáva v krabici podobnej veľkosti osobnej váhy. Obal je naozaj pekný a ako je už zvykom, nesie na sebe rôznu grafiku a technické špecifikácie. Po otvorení vrchnej časti škatule sa na jej vnútornej strane nachádza heslo „Keep Playing“, ktoré je pre túto podložku naozaj príznačné. Zatiaľ ale nebudem prezrádzať viac.

Poďme ale k obsahu balenia. Samozrejmosťou je samotná podložka, dvojica vymeniteľných povrchov, prepojovací kábel, maličký modul podobný žetónu, ktorý vložíte do myši pre bezdrôtové dobíjanie a rôzne technické dokumentácie.

Dizajn, prevedenie

V úvode som spomenul, že nejde o obyčajnú podložku pod myš, takže ani jej dizajn a prevedenie nie sú klasické. Už menej atypické sú možno jej rozmery, a to 275×320mm pri hrúbke 2mm. Podložka je tvorená z dvoch častí. Prvou z nich je gumená časť, na ktorej je v ľavej hornej časti umiestnený malý panel s USB portom. Druhou časťou je vymeniteľný povrch, ktorý leží na gumenej časti. Tie sú v balení dva. Jeden látkový, a teda, mäkší a druhý je tvrdší s plastovou povrchovou úpravou. Druhý menovaný je o niečo hrubší. Obidva povrchy majú zospodu lesklú modrú úpravu, ktorá je voči matnej gumenej podložke vo veľkej miere odolná proti ich vzájomnému kĺzaniu, takže drží na nej naozaj pevne. Rovnako pevne drží celá podložka aj na stole. Jedinú výhradu a obavu mám voči hranám podložky a vymeniteľného povrchu, presnejšie voči spodnej hrane. V prípade, že s myšou skĺznete do nižších partií, pri pohybe nahor si škriabete ruku po dosť výraznej hrane, nehovoriac o tom, že hlavne textilný povrch sa takýmto spôsobom opotrebováva vo väčšej miere. Hrúbka jednotlivých povrchov je totožná s hrúbkou podložky, teda 2mm.

Podložku môžete prepojiť s počítačom pomocou opletaného, 1,83m dlhého USB kábla, ktorého USB konektor je ozdobený netradičnou koncovkou. Pri prvom pohľade som bol skeptický voči životnosti daných výstupkov, avšak sú gumené a zlomiť by sa nemali. Za zmienku stojí aj feritové jadro nachádzajúce sa pri konektore, ktorý smeruje do počítača. Jeho použitie v tomto prípade vnímam pozitívne. Logitech chcel eliminovať všetky vplyvy nežiaducich interferencií.

Technické okienko

Podložka Logitech PowerPlay je výnimočná z niekoľkých hľadísk. Prvé z nich zahŕňa technológia powerplay, od ktorej je odvodený aj názov myši a druhá nazývajúca sa lightspeed. Logitech prišiel s inovatívnou technológiou bezdrôtového nabíjania lightspeed, ktorá využíva princíp elektromagnetickej rezonancie a vytvára elektromagnetické pole tesne nad povrchom podložky, po celom jej povrchu a po celý čas, či už hráte alebo nie. Logitech pritom garantuje, že elektromagnetické pole nijako neovplyvňuje rýchlosť a presnosť myši. Technológia lightspeed má zase na starosti dosahovanie bezkonkurenčnej odozvy, ktorá dokonca predstihne aj káblové pripojenie. Logitech udáva, že vďaka početnosti hlásení v priebehu jednej milisekundy a optimalizácii signálovej cesty, je sila signálu až 16x vyššia (o 12dB viac) ako u konkurencie. Navyše, tzv. Frequency Agility Mechanism, teda mechanizmus rýchleho prepínania frekvenčných kanálov, automaticky predchádza akémukoľvek rušeniu, čo zaručuje konzistentný a hladký výkon.

Ďalším netypickým prvkom herných podložiek je podsvietenie. Presnejšie, podsvietené je logo na paneli, na ktorom sa nachádza USB slot. Aj napriek tomu, že ide len o logo, podsvietenie je typu full RGB a je možné sa s ním pohrať v Logitech Gaming Software. Na výber máte jeden z trojice svetelných efektov, a to fixná farba, farebný cyklus a dýchanie. Niektoré efekty vám umožnia nastavenie ich rýchlosti, iné nastavenie spektra farieb, ich jasu a podobne. V prednej časti tohto panela je umiestnená LED dióda, ktorá sa rozsvieti po spárovaní s kompatibilnou myšou pre túto podložku.

Herná podložka je, samozrejme, kompatibilná so všetkými myšami, no jej skutočný potenciál dokážu zatiaľ využiť dve myši z dielne Logitechu, a to - G703 a G903, ktoré si predstavíme v recenzii onedlho.

Dojmy z používania

Dojmy z používania sú vo väčšej miere pozitívne. V podstate sa hernej podložke nedá toho ani veľmi čo vyčítať. Myška od Logitechu alebo konkurenčnej značky „lieta“ po oboch povrchoch s ľahkosťou. Podložka na stole a aj povrchy na podložke držia veľmi dobre a pevne. V prípade, že k hernej podložke PowerPlay použijete bezdrôtovú myš Logitech G703 alebo G903, nemusíte vôbec zapájať bezdrôtový USB adaptér, ktorý je súčasťou balenia myší. Stačí len spárovať myš s podložkou pomocou tlačidla, ktoré sa nachádza v ich spodnej časti. Do myši je však potrebné vložiť modul, ktorý umožní jej dobíjanie. Vďaka tomu vám úplne odpadnú starosti s prepájaním a dobíjaním myši. Jednoducho ju len vybalíte zo škatuľky, vložíte do nej modul, spárujete a používate. Dokonalé.

Naše hodnotenie

Ťažko sa hľadajú nejaké slová na záver, keďže podložka Logitech PowerPlay je prvá svojho druhu a ťažko ju porovnávať s niečím iným. Jedna vec je ale jasná. Logitech PowerPlay si nebudete určite kupovať bez toho, aby ste si kúpili jednu z dvojice bezdrôtových myší, či už G703 alebo G903. O tých si povieme ale v nasledujúcej recenzii, pričom sa okrajovo vrátim aj k PowerPlay. Tá ma veľmi prekvapila. V prvom rade to bolo balenie, v ktorom bolo všetko pekne, dômyselne a úkladne poukladané. Potešila ma dvojica vymeniteľných povrchov, mäkší a tvrdší aj keď osobne mám výhrady voči ostrej spodnej hrane a životnosti textilného povrchu. Ide však len o moje subjektívne dojmy, ktoré nemôžem v tejto chvíli doložiť výsledkom z hľadiska dlhodobého používania. Musím ale pochváliť to, že či už je podložka na stole alebo jednotlivé povrchy na podložke, stále držia veľmi pevne a treba vyvinúť vyššiu silu na ich posunutie. Poteší drobnosť, akou je podsvietenie podložky, ktoré ju oživí a zvýrazní, či už v kombinácii s podsvietením na hernej myši G903/G703 alebo bez nich.

Technológia bezdrôtového dobíjania myši priamo z podložky pomocou elektromagnetickej rezonancie je obrovským krokom vpred. Je veľkým plusom, že už nikdy nebudete musieť myslieť na dobíjanie myši pomocou kábla a nikdy sa vám nestane, že by sa vám v rozhodujúcej chvíli začala vybíjať baterka. Na jednej strane obe podporované myši pre bezdrôtové dobíjanie ponúknu solídnu výdrž batérie v závislosti od podsvietenia a použitia, a to až 25 hodín. No na strane druhej nebudete musieť čakať na úplné nabitie pomocou kábla, prípadne dobíjať myš priebežne. Samozrejme, Logitech PowerPlay je drahou záležitosťou a bežný hráč zváži, či tie peniaze neinvestuje do iného hardvéru. Treba však povedať, že ide o prvú podložku tohto druhu, a teda zatiaľ nemá priameho konkurenta, ktorý by mohol cenu podložky znížiť. Nič to nemení však na tom, že ide o naozaj skvelý a revolučný kúsok z dielne Logitechu.

Klady

 • dizajn, prevedenie
 • technológia bezdrôtového dobíjania
 • obsah balenia
 • vymeniteľné povrchy
 • podsvietenie

Zápory

 • vyššia cena

Informácie o produkte

Logitech PowerPlay 2017

 • Kategória: Ostatné
 • Šírka: 275 mm
 • Výška: 320 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 2mm + 2mm vymeniteľný povrch mm
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 129 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Logitech

Zobraziť viac Kúpiť

Korekcia: Veronika Cholevová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Odber noviniek

Gamesite.sk
Zoznam.sk