Genesis XENON 400 - Recenzia

Genesis XENON 400 - Recenzia

 

Nová vlna produktov od spoločnosti Genesis prichádza a s ňou aj myš Xenon 400. Genesis prináša cenovo dostupné herné periférie, vďaka čomu si môže zahrať každý bez ohľadu na rozpočet. Myši Xenon 400 sme sa teda pozreli na zúbok a o našich dojmoch sa môžete dočítať v nasledujúcich riadkoch.

Obsah balenia a prvý dojem

Dizajn balenia ostáva verný tradícii značky a nijako sa neodlišuje od svojich predchodcov. Spredu si môžeme všimnúť veľkú ilustráciu s modelovým označením, na boku sú umiestnené technické špecifikácie a na zadnej strane sú popísané funkcie jednotlivých tlačidiel.

Myš je zabalená v plastovej ulite, ktorá ju ochráni počas transportu. V balení nájdeme aj manuál pre prvé použitie, sadu náhradných pojazdov a dvojicu nálepiek s logom Genesis.

Xenon 400 je celočierna myš s dvomi podsvietenými miestami. Jedným z nich je logo na prednej časti myši a druhým, trochu nečakaným, je RGB pásik na spodnej strane. Konštrukcia sa skladá z tvrdého a pre myš neštandardne hrubého plastu. Niet preto divu, že je myš veľmi odolná a tvrdá, vďaka čomu odolá aj nečakaným výbuchom nervov počas hrania hier.

Rozmiestnenie tlačidiel je rovnaké ako na každej inej myši. Nájdeme tu dvojicu akčných tlačidiel s Omron spínačmi, ktoré majú deklarovanú životnosť až 10 miliónov stlačení. Medzi nimi sa nachádza koliesko myši, z ktorého nie som, popravde, veľmi nadšený. Má totiž veľmi nejasné krokovanie a stlačenie nemá dostatočnú odozvu. Na druhej strane, aspoň sa nezasekáva a nevŕzga.

Pod kolieskom nájdeme prepínač DPI a na ľavom boku dvojicu tlačidiel pre krok dopredu a späť. Slúžia primárne na prehliadanie webu, no je možné ich, samozrejme, aj premapovať. Ich rozmiestnenie je dobré, preto nie je nutné príliš prehmatávať, ak chcete dosiahnuť na zadné tlačidlo. Myš má aj jedno programovateľné tlačidlo navyše, ktoré je naozaj nenápadne skryté pod dvojicou bočných tlačidiel. Primárne je nakonfigurované na rýchly trojklik, no je možné ho tiež premapovať na ľubovoľnú akciu.

Z hľadiska ergonómie je na tom táto myš dobre. Xenon 400 je skvelo tvarovaná pre praváka, no do priveľkej ruky už tak jednoducho nesadne. Ďalším plusom tejto myši je hmotnosť 93 gramov.

Senzor

Na spodnej strane nájdeme optický senzor PixArt PMW3320. Úprimne, nejde o žiadny high-end senzor, no prihliadnuc na cenovku je to predsa len dobrý výber.

Senzor ponúka maximálne rozlíšenie až 5200DPI, akceleráciu 20G a najvyššiu rýchlosť až 80ips. Maximálna komunikačná rýchlosť je 1000Hz, čo už dnes môžeme považovať za štandard.

Počas testovania sme nezaznamenali žiadny problém súvisiaci so senzorom. Rovnako nebol problém ani počas hrania, keďže si myš svoju úlohu plnila na jednotku.

Veľmi oceňujeme nízke LOD, čo v praxi znamená, že myš sníma pohyb maximálne milimeter nad podložkou, takže pri prehmatávaní a presúvaní nebude myš snímať nechcené pohyby.

Softvér

Softvér je jednoduchý, prehľadný a ponúka všetko, čo by mohol používateľ potrebovať. Stiahnuť si ho môžete jednoducho zo stránky výrobcu.

Môžete si v ňom zmeniť hodnoty DPI a priradiť ich k jednotlivým DPI profilom a farebne ich odlíšiť. Myš teda pri prepnutí na iný DPI profil blikne farbou profilu. Najnižšie rozlíšenie je 250DPI a najvyššie 5200 DPI, pričom rozstupy medzi jednotlivými nastaveniami sú 250DPI.

Keďže má myš RGB podsvietenie, je možné nastaviť si farby podľa vlastného vkusu. Vyberať si však môžete, žiaľ, iba z prednastavených efektov.

Myš Xenon 400 podporuje aj makrá. Veď čo by to aj bolo za hernú myš bez tejto funkcie, však? Makrá je možné vytvárať nahrávaním a neskôr ich aj upravovať. Fungujú bezchybne.

Naše hodnotenie

Okrem mierne nezvládnutého návrhu kolieska myši a trochu obmedzeného podsvietenia je Xenon 400 výborná myš v skvelej cene. Ak máte obmedzený rozpočet a chcete sa v rámci možností vybaviť tým najlepším, Xenon 400 je pre vás tou správnou voľbou.

Klady

 • dizajn
 • konštrukcia
 • RGB podsvietenie
 • ergonómia
 • pribalené náhradné pojazdy
 • cena/výkon

Zápory

 • koliesko myši
 • obmedzené možnosti podsvietenia

Informácie o produkte

Genesis XENON 400 2017

 • Kategória: Myši
 • Hmotnosť: 93 g
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 25 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: GENESIS/Natec

Zobraziť viac Kúpiť

Korekcia: Stella Ondrejčiková

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk