Genesis Argon 200 - Recenzia

Genesis Argon 200 - Recenzia

 

Zorientovať sa na trhu s hernými headsetmi nie je jednoduché a pri hľadaní človek ľahko prehliadne menej známe značky. Ak ste sa s poľským výrobcom Genesis ešte nestretli, možno je ten správny čas upriamiť svoju pozornosť na ich produkty navrhnuté pre hráčov. Čím sa tento výrobca periférií snaží získať svojich fanúšikov? Pozrite sa so mnou na slúchadlá Argon 200 a na to, ako ich zvuk, design a spracovanie obstáli v tomto teste.

Dizajn a spracovanie

Po vybalení slúchadiel zo škatule zistíte, že sú väčšie ako by ste čakali. Konštrukcia a mostík sú pevné, až mohutné, a na prvý pohľad sa zdajú byť menej pružné a flexibilné. Povrch slúchadiel je veľmi príjemný na dotyk, nešmýka sa, pôsobí až mäkko, čo v kombinácii s veľkou základňou slúchadiel vytvára kontrastný dojem. Spodná strana mostíka je textilná a vystužená, chrániče uší sú potiahnuté koženkou a ich vnútornú stranu tvorí hustá textilná sieťka. Argon 200 sa vyrába v štyroch farbách– modrej, zelenej, červenej a čiernej. Prvé tri farby spomenuté v kombinácii s čiernou základňou pôsobia už na prvý pohľad štýlovo, takže ak vám popri hraní záleží aj na štýle, môžete si vybrať medzi kontrastnými kombináciami alebo zvoliť elegantný čierno-čierny vzhľad.

Zvuk

Pozrime sa na technické parametre – citlivosť slúchadiel je 96dB, prenosová frekvencia od 20Hz do 20kHz, odpor 32 ohmov. Čo to však znamená a aký zvuk ponúkajú? Nedá sa síce hovoriť o audiofilskom zážitku, ale, povedzme si úprimne, ten od headsetu v takejto cenovej relácii ani nečakáme. Pri hraní hier ani pri počúvaní hudby vám žiadne zvuky neujdú, slúchadlá nešumia ani neskresľujú zvuky. No aj napriek tomu mám pocit, že je zvukový výstup akoby tlmený, akoby sa zážitok len rozbiehal a nešiel naplno. Otázne je, ako by sa slúchadlá správali, keby boli používané niekoľko desiatok až stoviek hodín, lebo sa hovorí, že ich treba „zabehať“. Mikrofón prenáša hlas v poriadku a podľa reakcií druhej strany nepreberá šum z okolia, dokonca nepočuť ani ťukanie na klávesnicu či myš.

Kompatibilita

Pri zapájaní slúchadiel do počítača môžu niektorí z vás naraziť na menšiu prekážku – namiesto jedného jacku na vás čakajú dva. Jeden na zapojenie slúchadiel, druhý na mikrofón. V balení sa nenachádza redukcia na jeden jack a bez nej je niekedy možné zapojiť len jeden z nich. Ak chcete používať Argon 200 s notebookom, ktorý má jeden vstup, vaše možnosti sú bez redukcie značne obmedzené. Podľa manuálu a informácií od výrobcu je to však zámer – hráčom dávajú na výber slúchadlá zo série Argon s dvoma jackmi alebo z iných sérií s jedným výstupom, prípadne bezdrôtové. V mojom prípade prichádzalo do úvahy len použitie redukcie, čo vidím ako mínus.

Pohodlnosť

Vzhľadom na mohutnú konštrukciu slúchadiel by sa dalo predpokladať, že budú ťažšie a ich nosenie bude menej komfortné, opak je však pravdou – ani po hodinách nosenia netlačia, nešmýkajú sa z hlavy a sedia na svojom mieste. Nedajte sa oklamať ľahkosťou použitých materiálov. Nakoľko hovoríme o uzavretých slúchadlách bez aktívneho potláčania šumu okolia, izolácia od neho bola prekvapivo dobrá. Mikrofón síce nie je odnímateľný, ale ak ho práve nepoužívate, dá sa vyklopiť k telu slúchadiel, čiže neprekáža. Kábel s dĺžkou 2 metre je spevnený a dokonca disponuje samostatným ovládaním hlasitosti, aby ste popri hraní nemuseli strácať čas nastavovaním pomocou operačného systému či audio komponentu.

Galéria

Naše hodnotenie

Ak hľadáte herný headset nižšej cenovej kategórie so spoľahlivým mikrofónom a dobrým zvukom, Argon 200 splní vaše očakávania. Dizajn nie je iba štýlový, ale aj funkčný, použité materiály sú pevné a zároveň ľahké. Slúchadlá sa tým pádom nosia pohodlne a pri hraní vás nebudú vôbec obmedzovať. Práve naopak, napriek svojej mohutnosti sú flexibilné. Či už sa rozhodujete podľa ceny, alebo prevedenia a výkonu, rozhodne Argon 200 odporúčam.

Klady

  • komfortné nosenie
  • pevná konštrukcia a spracovanie
  • možnosť výberu farby slúchadiel
  • nízka cena

Zápory

  • nutnosť používať buď dva jacky, alebo redukciu
  • zamerané na používanie s PC

Informácie o produkte

Genesis Argon 200 2017

  • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
  • Farba: čierna + červená/zelená/modrá/čierna
  • Orientačná cena: 15 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Natec/Genesis

Zobraziť viac Kúpiť

Korekcia: Monika Erdélyiová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk