Genesis Argon 500 - Recenzia

Genesis Argon 500 - Recenzia

 

V predchádzajúcej recenzii sme sa pozreli bližšie na slúchadlá Argon 200 od spoločnosti Genesis. Dnes sa nám do rúk dostáva ich starší brat, Argon 500. Kým mladší „súrodenec“ bol prezentovaný ako headset navrhnutý pre hráčov počítačových hier, v prípade Argon 500 stavil výrobca na všestrannejšie zameranie a väčšiu kompatibilitu. A aký výsledok mu táto zmena priniesla? Čítajte ďalej a všetko sa dozviete.

Design, spracovanie, balenie

Slúchadlá Argon 500 sú veľké, pevné slúchadlá s elegantnou čierno-červenou kombináciou prvkov. Telo slúchadiel aj chrániče na uši sú čierne s matným povrchom a výnimku tvoria len lesklé plochy s logom výrobcu uprostred. Zatiaľ čo zovňajšok je ladený do červenej farby, vnútro chráničov je vyrobené z čiernej textilnej látky. Použitie textilu v tomto prípade pôsobí nelogicky, pretože aj lacnejšie slúchadlá z radu Argon sú potiahnuté koženkou. U herných headsetov je koženka alebo koža celkom rozšírený materiál, ktorý je pohodlný a dobre priľne na uši, preto nerozumieme tomu, prečo výrobca uprednostnil textilné náušníky, najmä keď koženku použil vo výstuži na čelenke. Možno je táto voľba materiálu výsledkom toho, že je headset možné ohýbať a chrániče zložiť k čelenke.

Zvuk

Kvalita zvuku je výborná, hudba aj zvukové efekty sa v slúchadlách krásne rozliehajú bez akéhokoľvek šumu alebo stíšenia. Môže sa zdať, že široké textilné náušníky budú dobre izolovať hluk z vonkajšieho prostredia, ale v skutočnosti, v závislosti od úrovne vami nastavenej hlasitosti, počujete akékoľvek zvuky, vrátane vlastného ťukania na klávesnicu. Okrem toho, že sa slúchadlám nedarí filtrovať zvuky z okolia, nie sú schopné ani uzatvárať zvuky a hudbu, ktoré počúvate a namiesto toho ich šíria navôkol. Výrobca, ktorý v tom istom rade Argon vyrobil aj lacnejšie slúchadlá schopné dobre izolovať zvuk, podľa nás nedostatočne premyslel design 500-vky a stavil na nesprávny materiál. Ak vám však do takej miery nezáleží na uzavretí a izolácii zvuku, musíme ešte raz zdôrazniť, že prenos zvuku je skvelý, o čo sa zaslúžili aj 53mm meniče a vyrovnaný výkon pri širokom frekvenčnom rozsahu − 20-22kHz. Prenos cez mikrofón je bezproblémový, hlas prechádza na druhú stranu bez šumu a znie skutočne prirodzene.

Pohodlnosť

Slúchadlá sú pomerne ťažké a čelenka je robustná, našťastie je zo spodnej strany vystužená a mäkká. Napriek tomu však vďaka svojej hmotnosti 325g nevie zabrániť tomu, aby konštrukcia po čase nezačala tlačiť na hlavu, čo prispieva k nepohodliu počas nosenia slúchadiel. O veľkých náušníkoch sa to isté povedať nedá, keďže tie sedia na ušiach prekvapivo pohodlne aj po dlhšej dobe. Tlačidlo ovládania hlasitosti na ľavej strane visí pod slúchadlami v takej výške, v ktorej sa pri každom pohybe hlavou do strán rozkníše. Niekomu môže teda prekážať, že sa nedá pripnúť na oblečenie, aby sa jeho pohyb zafixoval.

Kompatibilita

Tento headset sa síce zameriava na hráčov, ale je všestranný a jeho univerzálnosť tkvie v tom, že má jednak vyrovnaný zvuk, a je možné ho zložiť na menší tvar, no jednak aj v jeho kompatibilite. Zatiaľ čo Argon 200 bol určený jednoznačne len pre prácu a hru na PC, Argon 500 je navrhnutý pre počítače, smartfóny aj konzoly. Balenie tohto headsetu obsahuje odnímateľný mikrofón a rozšírenie káblu do výstupu s dvoma 3,5mm jackmi, takže slúchadlá ľahko pripojíte všade tam, kam potrebujete.

Naše hodnotenie

Argon 500 sú všestranné slúchadlá. Ich výhodou je, že vďaka ich dobrému stereo zvuku si vypočujete kvalitnú hudbu alebo ich použijete pri hre na PC či konzole. Keďže sa dajú skladať, môžete si ich vziať kamkoľvek so sebou. Hlavnou nevýhodou je, že výrobca pri ich dizajnovaní stavil na textilný materiál namiesto koženky, takže ich nosenie nie je také príjemné a nedokážu dobre odhlučniť zvuky ani izolovať to, čo práve počúvate.

Klady

 • výborný zvuk
 • elegantný dizajn
 • výkon mikrofónu
 • rozšírená kompatibilita

Zápory

 • nepohodlie pri ich nosení
 • nedostatočné odhlučnenie
 • slabá izolácia zvukov z okolia

Informácie o produkte

Genesis Argon 500 2017

 • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
 • Hmotnosť: 325 g
 • Farba: červená/čierna
 • Orientačná cena: 35 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Genesis/Natec

Zobraziť viac Kúpiť

Korekcia: Stella Ondrejčiková

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk