Trust GXT 188 Laban RGB - Recenzia

Trust GXT 188 Laban RGB - Recenzia

 

Spoločnosť Trust vytvorila pre hráčov rad produktov s názvom #buildingchampions a podľa jeho filozofie sa víťazom nenarodíte, ale sa ním stanete. V akom zmysle? Fanúšikovia hier prechádzajú rôznymi fázami, pri ktorých potrebujú vhodnú výbavu. To, čo vyhovuje začiatočníkom, nestačí hráčom na vyššej úrovni. Trust preto ponúka aj dostupnejšiu výbavu pre hráčov s prvými hernými skúsenosťami až po špecifické produkty, ktoré poslúžia najmä profesionálom.

Z hľadiska filozofie spoločnosti Trust je myš Laban vhodná pre všetkých hráčov, no predovšetkým pre tých náročnejších. Jej cena je síce najvyššia spomedzi ostatných hráčskych myší od Trust, avšak v porovnaní s konkurenčnými značkami je jej cena určite prijateľná. Čo sa teda ukrýva v myši Laban GXT 188 RGB?

Dizajn

Myš má už na prvý pohľad pekný dizajn. Ešte pred zapojením do počítača si všimnete, že je ergonomicky tvarovaná, s nižším profilom a jej obrys tvorí lišta, ktorá sa hneď po zapojení USB rozsvieti. Elegantné čierne prevedenie a zväčša matné povrchy tak dopĺňa podsvietený pás. Ak si túto myšku zapnete niekde na LAN party, medzi kamarátmi jednoznačne zažiarite. Oproti iným myšiam s podsvietením, ktoré je často situované len v spodnej časti myši a v logu výrobcu, je Laban naozaj výrazná. Výrobca tvrdí, že s touto myšou sa vždy ocitnete v strede pozornosti a my s ním súhlasíme. V redakcii sme myš testovali s klávesnicou GXT 860 Thura, ktorá je tiež podsvietená podobným spôsobom, čo len umocňuje estetický zážitok a takzvaný wow efekt.

Pohodlnosť

Dizajn však nie je všetko. Stáva sa, že herné príslušenstvo má výnimočný dizajn na úkor funkčnosti alebo pohodlia. Nie je to však prípad myši Laban. Vďaka senzoru Pixart MW3360 veľmi dobre reaguje a je ľahká, takže sa dobre kĺže po podložke. Ľavákov veľmi nepotešíme, lebo myš je jednoznačne navrhnutá do pravej ruky. V nej sa nešmýka a aj keď nemá postranné plochy pre oporu prstov, je pohodlná a aj po dlhšom používaní nám nič neprekáža. Dá sa povedať, že z hľadiska designu aj pohodlnosti sme nadšení. Ako sú na tom funkčnosť a výkon?

Výkon

Od hernej myši takéhoto typu môžeme očakávať, že softvér ponúka možnosť ukladania makier do pamäte. Jednotlivým tlačidlám priradíte vlastné nastavenia a počas hry jednoducho prepínate medzi piatimi modulmi. Tlačidlá sú rozostavené tak, že ani v zápale hry nemusíte vykrúcať ruky a prsty do čudných uhlov, čo je veľmi sympatické. Odozva hlavných tlačidiel je rýchla. Výrobca navrhol širšie rolovacie koliesko ako pri iných myškách, aby sa dobre ovládala. Myš má nastaviteľnú citlivosť až do 15000 DPI. Keďže je myš veľmi presná, hodí sa skôr pre hry žánrov FPS alebo pre (MMO) RPG hry, kde využijete nastaviteľné módy a kombinácie tlačidiel. K rôznym profilom v rámci hrania si nastavíte aj svietiace profily od dýchania farieb, cez svietenie až po vlnenie a navyše si zvolíte aj intenzitu svetla a rýchlosť efektu. LED podsvietenie sa dá aj úplne vypnúť, aby vás, napríklad, nerušilo pri práci.

Naše hodnotenie

Čo považujeme za najsilnejšiu stránku myši Laban GXT 188 RGB? Jej vyváženosť. Hráčske myšky niekedy oslnia svojim dizajnom, ale sklamú technickými chybami alebo tým, že nie sú pohodlné. Laban je myš navrhnutá tak, aby bola štýlová a pekná, ale aj funkčná, pohodlná a so stabilným výkonom pri hraní. Odporúčame ju nielen hráčom, ktorí využijú potenciál programovateľných makier, ale aj všetkým ostatným. Navyše, cenovo sa drží v hladine hráčskeho príslušenstva, ktoré je ešte stále dostupné aj pre bežných hráčov, nie len pre profesionálov.

Klady

 • pekný dizajn
 • nastaviteľné RGB podsvietenie
 • stabilný výkon
 • pohodlný úchop
 • programovateľné makrá

Zápory

 • dizajn len pre pravákov

Informácie o produkte

Trust GXT 188 Laban RGB 2017

 • Kategória: Myši
 • Šírka: 128 mm
 • Výška: 70 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 39 mm
 • Hmotnosť: 113 g
 • Orientačná cena: 70 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Trust

Zobraziť viac Kúpiť

Korekcia: Veronika Cholevová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk