Genesis Radon 720 - Recenzia

Genesis Radon 720 - Recenzia

 

Genesis uvádza na trh ďalšie slúchadlá. Ich ponuka je naozaj veľmi široká a Radon 720 je aktuálne najvyšší a najdrahší model slúchadiel od tejto spoločnosti. Poďme sa spoločne pozrieť ako obstojí v našom teste.

Obsah balenia, prvý dojem, konštrukcia

Dizajnové ladenie balenia dokonale kopíruje ostatné produkty spoločnosti. Vpredu nájdeme ilustráciu slúchadiel a ich kľúčové vlastnosti, ktoré sú na zadnej strane bližšie rozpísané.

Vnútri nájdeme iba slúchadlá a manuál.

Na prvý pohľad si všímam známy dizajn hlavového mosta, ktorý využíva aj značná časť produktov tejto značky. Je veľkostne prispôsobiteľný a tvorí ho čierna koženka. Hore je vyrazené logo Genesis. Most je navyše vystužený dvojicou kovových pruhov, ktoré celkovo vytvárajú príjemný prítlak počas nosenia.

Keď už hovoríme o nosení, v porovnaní s ostatnými slúchadlami značky Natec som mal práve pri Radon 720 najpríjemnejší pocit. Náušníky, ktoré mi vzhľadom, výplňou aj pohodlnosťou pripomínajú náušníky, ktoré využíva aj spoločnosť Razer, sú naozaj špičkové.

Celkovo nemám s ergonómiou žiaden problém. Slúchadlá sa mi dokonale prispôsobili aj napriek tomu, že nosím okuliare.

Po pripojení slúchadiel USB káblom, ktorý je opletený po celej 2 metrovej dĺžke, sa boky mušlí rozsvietia načerveno.

Konštrukčne sú Radon 720 ľahké a vďaka značnej časti konštrukcie tvorenej z kovu a tvrdého plastu aj pevné.

Zvukový prejav, mikrofón

Nečakal som, že tieto slúchadlá budú mať taký úžasný zvuk a pri cene 50€ je zvuk naozaj výborný. Vyvážené výšky a stredy podporuje bass, ktorý má hĺbku, no nesnaží sa dostávať do popredia na úkor výšok a stredov. Nezáleží na tom, aký hudobný štýl počúvate, pretože slúchadlá s ním nemajú problém.

Virtuálny priestorový zvuk je jednoznačne najlepší spomedzi všetkých ostatných lacnejších modelov slúchadiel od Genesis. Virtualizácia je na dobrej úrovni, kanály sa do seba príliš nezlievajú, takže počujeme smer, z ktorého sa k nám blíži nepriateľ v našej obľúbenej hre.

Mikrofón sníma dobre s malým množstvom šumu. Pri vyšších hlasitostiach hudby však zvykne snímať aj zvuk v mušliach, čo môže byť naozaj nepríjemne pre spoluhráčov.

Softvér

Zo stránok Genesis si môžete stiahnuť aj softvér pre slúchadlá, čo však nie je nutné. Sprístupňuje možnosti kalibrácie 7.1 zvuku, ekvalizér, Surround Max, moduláciu zvuku prostredím a SingFX funkcie. Posledné dve z vymenovaných funkcií sú pre herné slúchadlá absolútne zbytočné. Na druhej strane sa niet čomu čudovať, pretože softvér nevyvíja výrobca, ale tretia strana, takže tu nájdeme aj funkcie, ktoré nie sú potrebné.

Funkcia Surround Max naklonuje stereo zvuk do 7.1. Vďaka tejto funkcii je zvuk plnší a lepšie počúvateľný. Niekedy však výšky pri vysokých hlasitostiach režú uši a sú veľmi nepríjemné.

Naše hodnotenie

Genesis Radon 720 sú aktuálne top-end slúchadlá spoločnosti. Majú výborný stereo zvuk, ale i virtuálny priestorový zvuk. Taktiež sa môžu popýšiť chvályhodnou ergonómiou. Jediným mínusom je nie príliš dobrý mikrofón.

Klady

  • zvuk
  • ergonómia
  • softvér
  • cena/výkon

Zápory

  • rušenie pri surround max vylepšení
  • kvalita mikrofónu

Informácie o produkte

Genesis Radon 720 2018

  • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
  • Farba: čierna/červená
  • Orientačná cena: 50 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Natec/Genesis

Zobraziť viac Kúpiť

Korekcia: Veronika Cholevová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk