SteelSeries Sensei 310 - Recenzia

SteelSeries Sensei 310 - Recenzia

 

SteelSeries prichádza na slovenský trh s myšou Sensei 310, ktorá podľa slov výrobcu ponúka prvý 1:1 eSport senzor a spínače tlačidiel s dlhou životnosťou. Celkovo ju možno zaradiť medzi top model Rival 600 a základný model Rival 110. Navyše prináša ambidextrous design, ktorý by mal vyhovovať rovnako pravákom ako ľavákom. O tom, ako sa tejto myši zatiaľ darí, sa dočítate v nasledujúcich riadkoch.

Obsah balenia

Myš Sensei 310 prichádza v malej škatuľke s veľkou ilustráciou myši na prednej strane. Ako býva zvykom, vzadu sa nachádzajú technické špecifikácie a údaje, ktoré ho porovnávajú s jeho bratom, Rivalom 310.

Vnútro balenia je prosté – hneď po otvorení padne váš zrak na myš a písomnú dokumentáciu uloženú vedľa nej.

Konštrukcia a ergonómia

Konštrukcia myši je celoplastová, výnimkou sú časti bočných strán, ktoré tvorí guma s vrytým trojuholníkovým vzorom. Ostatné, plastové časti majú matný, príjemne hladký povrch a čo je najdôležitejšie – nezadržiavajú pot.

Na myši nájdeme aj dve podsvietené zóny, jednou z nich je koliesko a druhou logo. Obe disponujú, ako sa na rok 2018 patrí, možnosťou slobodnej voľby z RGB spektra.

Čerstvú dávku energie dodáva myši 2-metrový kábel potiahnutý gumou. Trochu však zamrzí, že SteelSeries pri výrobe radšej neuprednostnilo oplet.

Myš vsádza na svoj ambidextrous design, čo znamená, že vyhovuje pravákom aj ľavákom. Počas používania sedí v ruke naozaj výborne a vďaka bočným gripom sa nešmýka ani pri náročnom hernom besnení.

Ľavé i pravé tlačidlo má príjemný stisk, nie je tvrdé ani mäkké. Na oboch stranách sa nachádza dvojica bočných tlačidiel, ktoré si môžeme preprogramovať buď na makro, alebo na inú skratku. Rozmiestnenie tlačidiel je premyslené, preto nehrozí, že niektoré z nich omylom stlačíte.

Výrobca osadil tlačidlá špeciálnymi mechanickými spínačmi Omron, ktoré majú životnosť až 50 miliónov stlačení.

Medzi hlavnými tlačidlami sa nachádza koliesko a CPI snímač. Koliesko má dobrú textúru, nevŕzga a nezasekáva sa. CPI snímač je len jednopolohový, no vzhľadom na to, že myš ponúka len možnosť ukladať 2 CPI profily, je táto voľba pochopiteľná.

Senzor a softvér

Výrobca osadil tento model myši senzorom pýšiacim sa tým, že je prvým, čisto eSport-ovo orientovaným senzorom, pričom ponúka snímanie v pomere 1:1. Myš nemala problém so žiadnou hrou bez ohľadu na žáner. Jej fungovanie bolo presné a nemala žiadny problém s latenciou.

Softvér skvelo podporuje potenciál, ktorý Sensei 310 ponúka. V softvéri SteelSeries Engine 3 nájdeme všetko, čo hráč môže potrebovať – od nastavenia dvoch RGB farebných zón, cez CPI a makro profily, až po automatické spustenie profilu podľa aplikácie, v ktorej sa práve nachádzame. Ak teda hráme napríklad Counter Strike a vytvoríme si profil, ktorý nastavíme na detekciu spustenia, myš automaticky prepne profil s našimi uloženými nastaveniami. Po vypnutí hry sa znovu prehodí do štandardného stavu. Niektoré profily sú stiahnuté vopred, SteelSeries však ponúka aj možnosť pridať či vytvoriť ďalšie.

Okrem spomínaných možností môžeme upravovať vlastnosti senzora, ako napríklad nastavenie akcelerácie/decelerácie, rýchlosť odozvy či CPI.

Softvér ponúka aj možnosť vytvorenia makier. Keďže je tento proces jednoduchý, zvládne ho naozaj každý. Nemusíme pri tom využívať len tlačidlá myši, vybrať si môžeme aj z klávesov na klávesnici, dokonca môžeme meniť prestávky medzi nimi. Potom už nie je nič ľahšie ako priradiť makro k jednému z klávesov.

Naše hodnotenie

SteelSeries Sensei 310 je naozaj výborným kusom hardvéru. Kvality jej senzora určite ocení aj každý eSport profesionál. Vďaka tomuto senzoru je používanie myši pohodlné, čomu značne napomáha aj jej ambidextrous rozloženie. Tlačidlá myši ponúkajú životnosť až 50 miliónov stlačení a softvér vyniká rôznymi možnosťami úprav. Avšak i napriek mnohým plusom je práve kvôli vyššej cene značne obmedzené publikum záujemcov, ktorí sú schopní zaobstarať si tohto hlodavca.

Klady

  • vzhľad
  • ambidextrous design
  • softvér
  • ergonómia
  • konštrukcia

Zápory

  • trochu vyššia cena

Informácie o produkte

SteelSeries Sensei 310 2018

  • Kategória: Myši
  • Farba: čierna
  • Orientačná cena: 70 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: SteelSeries

Zobraziť viac Kúpiť

Korekcia: Stella Ondrejčiková

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk