MSI VIGOR GK70 - Recenzia

MSI VIGOR GK70 - Recenzia

 

Klávesnica Vigor GK70 bola odhalená na veľtrhu CES 2017 a aktuálne sa dostáva do našich obchodov. MSI sa snaží zapôsobiť na hráčsku komunitu agresívnym dizajnom a spracovaním. Poďme sa na tento kúsok pozrieť bližšie v recenzii.

Obsah balenia, prvý dojem

Klávesnica Vigor sa k nám do redakcie dostala v čiernej škatuli. Vpredu nájdeme ilustráciu klávesnice spolu s modelovým označením a informáciou o Cherry MX spínačoch, ktorými je klávesnica osadená. Vzadu sú všetky technické detaily podrobne vysvetlené.

Vnútri nájdeme samotnú klávesnicu Vigor, microUSB kábel, sadu s náhradnými keycaps (plus nástroj na ich vyberanie).

Už pri prvom pohľade na klávesnicu vidíme naozaj dobré dielenské spracovanie. Hlavné telo je zložené z plastovej časti, ktorá je navrchu podporená brúseným kovovým plátom prechádzajúcim naprieč klávesnicou.

Klávesnica je samozrejme podsvietená a v prípade Vigor sa jedná o RGB podsvietenie. Podsvietené sú okrem klávesov aj bočné strany základne.

Medzi F-klávesmi a spodným blokom klávesov je efektný prechod chrómovou linkou, v ktorej sa nachádzajú aj indikačné diódy pre Caps a Scroll Lock.

Keď sme pri klávesoch, MSI sa rozhodlo neosadiť klávesnicu numerickým blokom. Na jednej strane je to škoda, no keďže ide o čisto hernú klávesnicu, prispelo to k lepšej prenositeľnosti vďaka potrebe menšieho miesta. Rovnako oceňujeme odnímateľný kábel, ktorý si budete môcť počas prepravy zabaliť osobitne.

Rozmery základne sú 354 x 84 x 186 mm a hmotnosť je 900 g.

Klávesy a softvér

Vigor GK70 je osadený mechanickými spínačmi Cherry MX RED so životnosťou až 50 miliónov stlačení. Spínače Red nemajú ani haptickú, ani zvukovú odozvu, narozdiel od spínačov Brown alebo Blue.

Na klávesnici sa píše pohodlne, rozmiestnenie klávesov je dobré. Niekomu môže prekážať jednoriadkový Enter. V balení nám MSI nadelilo ďalšie keycaps, ktoré si môžeme vymieňať.

Počas hrania oceníte full n-key rollover, takže vám nikto nezabráni, aby ste stlačili toľko klávesov, koľko sa len dá.

Bez nainštalovania softvéru môžeme využívať skratky vďaka funkčnému Fn tlačidlu. Jedná sa konkrétne o skratky na prehrávanie hudby (pauza, krok dopredu a späť, stop, ovládanie hlasitosti).

Po nainštalovaní softvéru (Gaming Center a Mystic Light) a prípadnej aktualizácii firmvéru, sa nám sprístupnia všetky funkcie klávesnice. Môžeme využívať skratky pre pretaktovanie grafickej karty, alebo spúšťať herný režim základnej dosky. Samozrejme, to sa vzťahuje len na produkty značky MSI.

V softvéri Gaming App si môžeme nastavovať makrá a vyberať si z presetov podsvietenia. Makrá je možné len nahrávať, nie vpisovať ručne. Môžeme si pred nahrávaním vybrať pevné oneskorenie klávesov. Taktiež následné oneskorenia nie je možné upravovať, čo je mínus.

Softvér Mystic Light, slúžiaci na úpravu podsvietenia, je veľmi zle technicky spracovaný. Neponúka ani individuálne nastavenie RGB podsvietenie, iba podsvietenie jednou farbou, poprípade výber z preddefinovaných presetov. Taktiež nemôžeme vytvárať farebné zóny. Spomeniem napríklad presety prechod spektrom, dúha či svetelný slimák.

Všetky naše nastavenia sa ukladajú do aktívneho profilu. Medzi profilmi však môžeme prechádzať, takže je možné vytvoriť si viacero profilov pre viacero hier.

Naše hodnotenie

Klávesnica Vigor GK70 ponúka výborný zovňajšok, za ktorým vnútro zaostáva. Z hľadiska konštrukcie a ergonómie ide o naozajstné majstrovské dielo, no softvér je celkovo na zlej úrovni napríklad v porovnaní so spoločnosťou Roccat alebo Razer, ktoré sú o niekoľko tried vyššie. Spínače Cherry MX Red s vysokou životnosťou sú tým pravým pre zanietených hráčov. Do karát však hráčom nezahrá odporúčaná maloobchodná cena 155 eur, ktorá je, priznajme si, dosť vysoká vzhľadom na ponuku konkurencie.

Klady

 • konštrukcia
 • celkové prevedenie
 • RGB podsvietenie
 • spínače
 • dodatočné keycaps v balení

Zápory

 • softvér
 • cena

Informácie o produkte

MSI VIGOR GK70 2018

 • Kategória: Klávesnice
 • Šírka: 354 mm
 • Výška: 84 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 186 mm
 • Hmotnosť: 900 g
 • Farba: čierna, strieborná
 • Orientačná cena: 155 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: MSI Czech and Slovak

Zobraziť viac

Korekcia: Veronika Cholevová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk