Creative Pebble - Recenzia

Creative Pebble - Recenzia

 

Spoločnosť Creative je stálicou v segmente reproduktorov a jej produktové portfólio pokrývajú všetky cenové hladiny. Do nášho pomyselného "test labu" sa dostala sada s označením Pebble, o ktorej si povieme v recenzii niečo viac.

Balenie

Od balenia sady, ktorej odporúčaná cena je cca 25 eur, nemôžete očakávať nejaké prekvapenie. V jednoduchej papierovej krabici nájdete iba 2 reproduktory a obligátnu sadu dokumentácie od výrobcu, ktorá však neobsahuje návod na použitie. Vzhľadom na jednoduché používanie je však celkom zbytočný a je dostupný na webovej stránke výrobcu.

Dizajn

Spoločnosti Creative sa vďaka dizajnu podarilo vytvoriť pekný husársky kúsok. Nielenže je vo svojej cenovej kategórii značne výnimočný, ale zároveň sa mu darí rozdeľovať názory ľudí. Len váš subjektívny estetický vkus rozhodne, či ho budete milovať alebo nenávidieť. Pochvalu si zaslúži kvalita spracovania plastového tela, ktoré sa vôbec neprehýba a vydrží aj menej obozretné prenášanie v batohu.

Na prednej strane reproduktorov dominujú 45 mm meniče a ich pomerne nezvyčajný sklon 45 stupňov len napomáha k lepšiemu rozptylu zvuku. V spodnej časti pravého reproduktora sa nachádza otočný potenciometer regulujúci hlasitosť. Manipulácia s ním je bezproblémová a aj citlivosť je na skvelej úrovni. Pasívny subwoofer si našiel miesto v zadných stenách oboch jednotiek.

Konektivita

Už v úvode recenzie sme sa zmienili o jednoduchom používaní sústavy. S tým úzko súvisí aj jej konektivita, ktorá je zastúpená dvojicou zrejme najpoužívanejších konektorov – USB typom A a 3,5 mm jackom. Zatiaľ čo USB konektor sa stará o napájanie, 3,5mm jack má na starosti prenos zvukového signálu. Napájací USB konektor je ale limitujúci faktor v oblasti výkonu. Výrobca ho deklaroval na 4,4 W, takže od sústavy nečakajte plnohodnotné ozvučenie v exteriéri. Aj 115 cm dĺžka káblov naznačuje, že výrobca si sústavu už pri návrhu predstavoval na stoloch používateľov.

Zvuk

Aj napriek nižšej cenovke sa spoločnosť Creative nedopustila závažných chýb v reprodukcii zvuku. Veľkú pochvalu si sústava zaslúži za podanie zvuku pri nižších frekvenciách káblov, pričom sa ukáže pomyselná sila pasívneho subwooferu. Čo sa týka výšiek, pri týchto frekvenciách sa ukázali limity sústavy. Ak ste rockeri a radi si vychutnávate sóla Slasha z Guns N' Roses, Pebble nie sú vhodným spoločníkom pre vás. Naopak, ak radi počúvate podcasty, hovorené slovo alebo hudbu, v ktorej prevažujú basy a stredy, budete s kvalitou zvuku veľmi spokojný.

Naše hodnotenie

Zriedkakedy je naše hodnotenie také jednoznačné ako pri sústave Creative Pebble, ktorá jednoducho zabodovala. Za cca 25 eur získate skvelé reproduktory, ktoré nezaťažia vašu peňaženku a zároveň nebudú trestať vaše uši. Záleží už len na vašom osobnom vkuse, či sa stotožníte s jej dizajnom.

Klady

 • podanie zvuku
 • cena
 • jednoduché používanie

Zápory

 • nič podstatné

Informácie o produkte

Creative Pebble 2018

 • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
 • Šírka: 114 mm
 • Výška: 113 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 116 mm
 • Hmotnosť: 745 g
 • Farba: čierna/biela
 • Orientačná cena: 25 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Creative

Zobraziť viac

Korekcia: Veronika Cholevová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk