Lenovo Legion Y720 - Recenzia

Lenovo Legion Y720 - Recenzia

 

Od predstavenia nových herných produktov Legion ešte neuplynulo veľa času. Avšak treba obzvlášť vyzdvihnúť Notebooky patriace k radu Legion. Tieto produkty sa môžu pýšiť agresívnejším dizajnom, vyšším výkonom a zaujímavými funkciami.

Balenie

Notebook je zabalený v kartónovej krabici. Napriek jej veľkosti nás obsah viac-menej sklamal. Vnútri sa nachádza len notebook, látkový obal a nabíjačka do 220V zásuvky. V podstate sa bavíme o klasickom Lenovo balení, ktoré používa pri každom rade notebookov, avšak pri rade Legion, ktorý ma aj vyššiu cenovku, by som očakával trošku zaujímavejší obsah balenia.

Dizajn a spracovanie

Telo notebooku je celokovové, čo je znateľné na hmotnosti, ktorá sa vyšplhala na 3,20 kg. Hmotnosť je však opodstatnená kvalitnou konštrukciou a odolnosťou, ktorou notebook skutočne disponuje a musím konštatovať, že konštrukciu Lenovo zvládlo na jednotku. Dizajn notebooku pôsobí zaujímavo a moderne. Červeno-čierna kombinácia nikdy neomrzí a celý dizajn perfektne zakončuje podsvietenie klávesnice.

Ako prvé si každý určite všimne obrovské reproduktory, ktoré lemujú notebook pozdĺž celého tela pod displejom a mriežka na nich je taktiež červenej farby.

Displej

Základom dobrého herného notebooku je aj kvalitný displej. Lenovo stavilo na špičku a dočkali sme sa 15,6 palcového IPS displeja s rozlíšením 1920 x1080 pixelov. Vďaka IPS technológii má displej vynikajúce pozorovacie uhly a autentické zobrazovanie farieb. Jas displeja bol v interiéri dostatočný, bohužiaľ, na slnku alebo vo svetlejšom prostredí sa stával príliš tmavým, čo by v budúcnosti vyriešilo zvýšenie svietivosti displeja.

Klávesnica, touchpad

Klávesnica je výrobcami často podceňovaná, ale tvorí práve jeden z najdôležitejších faktorov pri výbere notebooku. Na Legione nájdeme krátku membránovú klávesnicu, ktorá je príjemná pri písaní aj pri hraní hier. Na kratšie klávesy si človek zvykne rýchlo - všimol som si, že oproti ostatným výrobcom sa mi práve na tejto klávesnici písalo rýchlejšie a robil som taktiež menej preklepov. Jediný problém predstavuje numerická klávesnica. Numerické klávesy sú menšie a tiež aj posunuté, keďže sa bavíme o 15,6 palcovom notebooku, na ktorý sa numerická klávesnica tak jednoducho nevojde. Účel splní, ale aj tak sa mi lepšie písali číslice pomocou shiftu.

Touchpad je znova veľmi podobný tým, ktoré nájdeme na ostatných notebookoch od výrobcu Lenovo. Tieto touchpady sa vyznačujú použitím len snímacej plochy bez fyzických tlačidiel. Práve toto mi veľmi prekážalo, keďže sa často stávalo, že touchpad chybne nasnímal pohyb pre kliknutie ako pokus o posunutie kurzoru. Samotný "click" touchpadu sa mi tiež zdal príliš tvrdý.

Výkon

Mozgom notebooku je procesor Intel Core i7-7700HQ s frekvenciou 2,8 GHz alebo 3,8 GHz s technológiou Intel Turbo Boost. Tento procesor je v podstate to najvýkonnejšie, čo môžete v mainstream herných notebookoch nájsť a úplne postačuje na plynulý herný zážitok. V benchmarku Cinebench R15 dosiahol skóre 725 bodov, čo je veľmi slušné.

Pri takom výkonnom procesore treba aj výkonnú operačnú pamäť. Nachádza sa tu 16 GB pamäte DDR4 s rýchlosťou 2400 MHz.

O grafický výkon sa stará GPU od Nvidia, konkrétne model GTX 1060 6Gb. GTX 1060 patrí pod najnovšiu architektúru Pascal a ponúka vysoký výkon s nízkou spotrebou. Notebook s touto grafickou kartou zvládal všetky hry na stabilných 60 FPS v rozlíšení FHD a s vysokými detailmi. (Hry: Fallout 4, Witcher 3, GTA V)

Ako úložisko slúži 256 GB SSD a 2 TB HDD disk.

Konektivita

Na notebooku sa celkovo nachádzajú 3 USB 3.0, Displayport a Thunderbolt 3 port, ďalej HDMI port a LAN port pre sieťové pripojenie. O bezdrôtové pripojenie sa stará Wi-Fi Adapter s podporou 802.11 ac (2,4 GHz aj 5 GHz). Na konektivitu s ostatnými zariadeniami slúži Bluetooth modul s verziou 4.1. Ako posledná možnosť sa dá zaobstarať dock pre čítačku pamäťových kariet.

Software

V notebooku je už predinštalovaný program na ovládanie funkcií a chodu notebooku – Lenovo Nerve Sense.

Tento program umožňuje, napríklad ovládanie chladenia, menenie podsvietenia klávesnice alebo nastavenia zvuku. Program je jednoduchý na ovládanie a funguje intuitívne. Lenovo tiež ponúka predinštalovaný program známy antivírus MCAfee s plnou licenciou. MCAfee patrí medzi problémové antivírusy, ktoré vás neustále otravujú notifikačnými panelmi a podobnými záležitosťami. Odporúčam prejsť na antivírus od iného výrobcu.

Výdrž

Veľkým prekvapením bola pre mňa výdrž notebooku pri surfovaní na internete, ktorá dosahovala približne šesť hodín, čo je v kategórii herných notebookov naozaj príjemná hodnota. Výdrž pri hraní hier sa už výrazne skracovala, pri náročnejších hrách mal výdrž približne dve a pol hodiny.

Zvuk

Lenovo Legion ako prvý notebook na svete disponuje softwarom Dolby Atmos. Tento high-end software dopĺňajú kvalitné 2 x 2W JBL reproduktory s 3 W basovým reproduktorom nachádzajúcim sa na spodnej časti notebooku. Zvuk bol po celý čas čistý a pri hraní hier vás dokázal vtiahnuť priamo do deja. Zvuk by som hodnotil ako excelentný.

Naše hodnotenie

Lenovo Legion Y720 je vynikajúci herný notebook, ktorý prekvapí dobrou výdržou, výkonom a zvukom.
Tento notebook rozhodne odporúčam. Má pár problémov, ako napr. nízka svietivosť displeja alebo horšie ovládateľný touchpad, ale napriek tomu sa z neho stane slušný herný spoločník za adekvátnu cenu.

Klady

 • zvuk
 • vynikajúca výdrž
 • výkon
 • kvalitné spracovanie

Zápory

 • nízka svietivosť displeja
 • ovládanie touchpadu
 • slabý obsah balenia

Informácie o produkte

Lenovo Legion Y720 2018

 • Kategória: Notebooky
 • Operačný sytém: Windows
 • Šírka: 380 mm
 • Výška: 277 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 29 mm
 • Hmotnosť: 3200 g
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 1500 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Lenovo

Zobraziť viac Kúpiť

Korekcia: Veronika Cholevová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk