BML IP kamera Safe View - Recenzia

BML IP kamera Safe View - Recenzia

 

IP Kamera Safe View je navrhnutá na stráženie vášho majetku, keď nie ste doma, a to z pohodlia smartfónu alebo tabletu. Je schopná snímať pohyb či už domáceho miláčika, alebo zlodeja a vďaka infračerveným LED diódam aj v noci.

Obsah balenia

Balenie je jednoduché a malé. Kamera je zabalená v malej bielej krabičke, v ktorej sa nachádza návod na použitie, samotná kamera a uchytenie kamery na stenu pomocou plastového rámčeka.

Montáž a prvé spustenie

Montáž je naozaj jednoduchá, stačí uchytiť plastový rámček o stenu pomocou skrutiek pribalených v balení a následne kameru do tohto rámčeku zasunúť. Túto montáž naozaj zvládne každý.

Po uchytení treba kameru spárovať so smartfónom alebo tabletom. Proces párovania je dosť chaotický a treba mať trpezlivosť. Kamera sa páruje pomocou aplikácie IEye-camera. Po nastavení vašej Wi-Fi v aplikácii začne kamera pípať. Týmto spôsobom komunikuje s aplikáciou, avšak pípanie je v značnej miere rušivé a môže sa stať, že treba párovanie viackrát zopakovať v prípade, že smartfón dostatočne nezachytil toto pípanie.

Prevádzka a funkcie

Ako prvé musíme spomenúť základne špecifikácie kamery. Kamera disponuje rozlíšením 1280 x 720 p pri snímkovaní 25 FPS, čiže sa bavíme o HD kamere, ktorá je stále dostačujúca na účely monitorovania domácnosti. Kvalita obrazu bola dobrá a v tomto ohľade jej nemám čo vytknúť. V tmavom prostredí alebo tme jej dopomáha 9 infračervených diód, ktoré sú umiestnené v kruhu okolo snímača. Dôležité je taktiež spomenúť funkciu Pre-recording, vďaka ktorej kamera zachytí záznam ešte predtým, ako bol detekovaný pohyb v miestnosti, čo môže byť užitočné napríklad pri krádeži.

Kamera využíva pripojenie k internetu pomocou WiFi signálu. Dosah bol dostatočný, osobne som mal kameru asi 6 metrov od routeru a nebol žiadny problém s výpadkami alebo so zníženou kvalitou obrazu. Avšak vo väčších rodinných domoch by som odporučil použitie WiFi extenderu.

Nahratý záznam sa ukladá na microSD kartu. Kamera nedisponuje vlastným úložiskom, čo vnímam ako menšie mínus. Taktiež sa v balení nenachádza ani microSD karta a treba si dokúpiť vlastnú. Kamera podporuje microSD karty až do kapacity 64 GB, čo na HD záznam úplne postačuje.

Kamera drží na mieste pomocou plastového stojanu v tvare ramena. Tento stojan považujem za najväčší problém tejto kamery. Stojan nedrží správne na mieste, je príliš slabý, stačí mierne ťuknutie alebo otras a uhol kamery sa môže posunúť aj o pár stupňov. Kvalita stojanu je naozaj zlá a pokiaľ chcete mať kameru stopercentne stabilnú, radšej si ju nejakým spôsobom zafixujte sami.

Naše hodnotenie

BML Safe View je jednoduchá IP kamera navrhnutá na stráženie domácnosti, a to bez zložitého nastavovania. Poradí si s ňou aj menej skúsený užívateľ, stačí mať len trpezlivosť pri párovaní s aplikáciou. Disponuje kvalitným HD obrazom s nočným režimom a zaujímavou funkciou Pre-recording, ktorá môže pri krádeži ušetriť plno nervov. Do budúcna stačí vylepšiť stojan kamery a získame perfektnú a lacnú IP kameru pre každého.

Klady

 • kvalitný obraz
 • funkcia Pre-recording
 • jednoduchá inštalácia
 • nízka cena

Zápory

 • nekvalitný stojan kamery
 • treba dokúpiť microSD kartu

Informácie o produkte

BML Safe View 2018

 • Kategória: Ostatné
 • Šírka: 50 mm
 • Výška: 47 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 34 mm
 • Farba: biela
 • Orientačná cena: 55 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: BML

Zobraziť viac Kúpiť

Korekcia: Veronika Cholevová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk