Trust GXT 180 Kusan - Recenzia

Trust GXT 180 Kusan - Recenzia

 

Keďže sme už mali nedávno možnosť testovať myš, headset a klávesnicu zo série pre hráčov od spoločnosti Trust, naozaj sme sa na ich súrodenca s názvom Kusan tešili. Môže sa zdať, že ide o menej nápadnú myš, ktorá možno nezaujme na prvý pohľad tak, ako napríklad žiarivá Laban, určite ale stojí za povšimnutie a preskúmanie. Poďme na to!

Dizajn

Už na prvý pohľad má táto myš celkom svojský pôvab, ktorý tkvie v jej odlišnosti – dá sa povedať, že sa tvári trochu ako sivá myška medzi multifarebnými perifériami. Možno sme príliš zvyknutí na herné myši s čierno-čiernym podsvietením, ale výzor Kusan nás prekvapil. Trust v jej prípade stavil skôr na nenápadnosť, trvácnosť a ergonómiu, nie na oslnivé svetlo a lesklé plochy. Pozor, to však neznamená, že ide o nudný a nezaujímavý kúsok! Okrem jej línií a predĺženého tela si na nej (možno však až po chvíli) všimnete aj veľmi jemné podsvietenie, respektíve presvetlenie, keďže sa týka len loga a tlačidiel. To využíva farby z RGB spektra a ako už býva zvykom, je nastaviteľné – podľa seba si prispôsobíte nielen farby, ale aj efekty, jas svetla a tempo svietenia alebo pulzovania.

Výkon

DPI rozsah je v prípade Kusan od 100 do 5000, čo sú hodnoty porovnateľné so spektrom hráčskych myší od konkurenčných značiek. Myš sa pri hre správa vyvážene, kurzor plynule prechádza po ploche, rýchlosť klikania a odozva tlačidiel je dobrá pri práci aj hraní. Na vývoji a dizajne sa spolupodieľala e-športová organizácia Epsilon, ktorá Kusan používa pri turnajoch (alebo to aspoň deklaruje). Aj preto je Kusan navrhnutá tak, aby sa dokázala prispôsobiť používaniu na turnajoch aj počas rekreačného hrania. Ako to býva zvykom, ponúka aj možnosť ukladania nastavení v profiloch. Príjemné je najmä podrobnejšie nastavenie zrýchlenia, rýchlosti scrollovania, odozvy (rozsah 125 – 1000 Hz), a makier, to všetko prepojené s farebným presvetlením.

Pohodlie

Kusan má ergonomický, predĺžený tvar, ktorý veľmi dobre sedí v ruke. Pohodlne sa s ňou pracuje aj vďaka tomu, že jej povrch netvoria lesklé alebo gumené plochy, z ktorých by sa šmýkali prsty. Práve plastové plochy zabezpečujú aj to, že sa po čase nezašpiní a neostanú na nej odtlačky prstov, takže ju nemusíte neustále čistiť. Rozhodne však neodporúčame prácu s touto myšou so špinavými rukami, lebo ak by sa povrch myši raz zamastil, určite nebude plnohodnotne použiteľná. Kusan disponuje okrem nenápadného stredového prepínača DPI „len“ dvomi tlačidlami, zrejme preto, lebo je navrhnutá tak, aby ju používali praváci aj ľaváci. DPI spínač v strede je veľmi nápadito umiestnený tesne pod kolieskom a vlastne ani nepripomína tlačidlo, skôr len vystúpený nápis, čo je výborné, lebo sa vám pri hraní nestane, že nechcene zmeníte citlivosť.

Naše hodnotenie

Z hľadiska dizajnu sa môže zdať, že ide o sivú myš v záplave čiernych myší s farebným podsvietením, jej nenápadný dizajn je však opodstatnený, keďže je kladený veľký dôraz na jej praktickú stránku. Hlavná výhoda Kusan myšky je jej ergonómia, pohodlnosť, univerzálnosť a tiež jej schopnosť prispôsobiť a potrebám hráča – od makier, rýchlosti odozvy a zrýchlenia až po nastavenie podsvietenia, jeho intenzity a farby (z RGB spektra). Na prvý pohľad pôsobí Kusan ako nenápadná periféria, ale po jej testovaní musíme povedať, že sme nenašli nič, čo by nám na jej výkone a pohodlí prekážalo, takže jej s radosťou dávame 5 hviezdičiek.

Klady

 • zaujímavý dizajn
 • decentné RGB podsvietenie tlačidiel
 • vyvážený výkon
 • pohodlný úchop
 • dobrá nastaviteľnosť a flexibilita

Zápory

 • trochu vyššia cena

Informácie o produkte

Trust GXT 180 Kuskan

 • Kategória: Myši
 • Šírka: 66 mm
 • Výška: 125 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 40 mm
 • Hmotnosť: 107 g
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 40 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Trust

Zobraziť viac

Korekcia: Stella Ondrejčiková

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk