Gigabyte Aorus M3 - Recenzia

Gigabyte Aorus M3 - Recenzia

 

Zrejme sa zhodneme, že myš je jedným z najdôležitejších „pracovných" nástrojov každého hráča. Mnohí ale pri výbere neberú ohľad na komfort, ktorý im myš ponúkne, dbajú skôr na estetiku. Dizajn je dôležitou súčasťou každého produktu, v prípade myši je však ergonómia používania na prvom mieste. Do ktorej skupiny patrí Gigabyte Aorus M3? Ohúri iba dizajnom alebo ide o spoločníka na dlhé nočné hranie?

Dizajn a spracovanie

Optimálna kombinácia konzervativizmu a extravagancie. Tak by sa dal opísať počin dizajnérov Gigabyte, ktorý z davu výrazne nevystupuje, no zároveň sa v ňom ani nestráca. Výrazným prvkom je dvojica RGB podsvietených plôch, ktorých úroveň pokrytia je ideálna. Nastavenie intenzity podsvietenia a efektov sa vykonáva pomocou aplikácie Aorus Graphics engine, ktorej sa budeme venovať v samostatnej sekcii.

O nedostatok funkčných tlačidiel sa obávať nemusíte a ak nie ste spokojní s predvoleným mapovaním, nie je problém ho zmeniť v spomínanom nástroji. Dvojica hlavných tlačidiel je osadená spínačmi Omrom, ktoré garantujú 20 miliónov stlačení. Pochváliť musíme aj gumový poťah káblu, ktorý je podľa nášho názoru lepšou voľbou než textília.

Kvalita spracovania je na vysokej úrovni a ani pri silnejšom úchope sa nedostaví vŕzganie. Ani na konštrukcii sme nenašli žiadnu výrobnú chybu a všetky komponenty sú osadené na milimeter presne.

Ergonómia

Väčšina používateľov sa na ergonómiu používania sťažovať nebude a Aorus M3 sa pre nich stane skvelým spoločníkom. Za kratší koniec budú ťahať hráči s väčšími rukami. Nedá sa povedať, že používanie sa pre nich stane trestom, no ani im nezaručujeme, že to zvládnu bez pravidelných prestávok.

Oba tábory používateľov však určite ocenia gumový poťah hrán, ktorý zabraňuje kĺzaniu rúk po povrchu aj v prípade spotených dlaní. Keďže sme myš testovali len necelé dva týždne, za jeho dlhú trvácnosť sa nevieme zaručiť. Po dvoch týždňoch intenzívneho používania v trvaní 12 hodín denne hodnotíme kvalitu poťahu ako veľmi uspokojujúcu, keďže sme ani pri podrobnejšej prehliadke nespozorovali náznak opotrebovania.

Softvér

Ani vo sne by nám nenapadlo, že renomovaný výrobca ako Gigabyte podcení kvalitu dodávaného softvéru. Pre úpravu podsvietenia, mapovanie tlačidiel a nastavenie makier slúži aplikácia Aorus Graphics Engine, z ktorej nebude mať dobrý pocit ani trpezlivý používateľ. Ani používateľské rozhranie nie je dotiahnuté, samotné nastavenie podsvietenia alebo zmena mapovania tlačidiel sa občas prejaví až po nútenom reštarte aplikácie a k nastavovaniu makier sa z dôvodu obavy o zdravie programátora nástroja nebudeme radšej vyjadrovať. Pritom k samotnému konceptu aplikácie námietky nemáme. Mať všetky dôležité nastavenia na jednom mieste je na nezaplatenie, škoda tej technickej realizácie.

Naše hodnotenie

Je paradoxné, že na celkové hodnotenie hardvéru má najväčší vplyv softvér. Bohužiaľ, Aorus Graphics Engine bude potrebovať ešte mnoho aktualizácií, aby sa z neho stal plnohodnotný softvér, na ktorý sa bude dať spoľahnúť. Je to naozaj škoda, keďže Gigabyte Aorus M3 je po hardvérovej stránke bezchybná myš. Vyniká kvalitou konštrukcie, veľmi dobrou ergonómiou pri používaní a použitím overených Omrom spínačov zaručujúcich trvácnosť zariadenia. Ak si teda nepotrpíte na zdĺhavé dodatočné nastavenia v aplikácii, Aorus M3 je za danú cenu jasnou voľbou.

Klady

 • kvalitná konštrukcia
 • Omron spínače
 • ergonómia používania
 • dostatok funkčných tlačidiel
 • nastaviteľné RGB podsvietenie

Zápory

 • chyby v aplikácii Aorus Graphics Engine

Informácie o produkte

Gigabyte Aouris M3 2018

 • Kategória: Myši
 • Šírka: 128 mm
 • Výška: 72 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 43 mm
 • Hmotnosť: 100 g
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 35 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Gigabyte

Zobraziť viac Kúpiť

Korekcia: Stella Ondrejčiková

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk