Creative Sound Blaster Play! 3 - Recenzia

Creative Sound Blaster Play! 3 - Recenzia

 

Nie všetky zariadenia, napríklad niektoré modely notebookov, ponúkajú externú zvukovú kartu, prípadne, výsledný zvuk nie je kvalitný a je sprevádzaný šumom a iným ruchom. Ďalším dôvodom, prečo siahnuť po externej zvukovej karte, je zosilňovač, pretože vaše 100-Ohmové slúchadlá sú príliš tiché. O všetky tieto problémy sa chce postarať zvuková karta Play! 3 od spoločnosti Creative. Poďme sa na ňu bližšie pozrieť.

Play! 3 prichádza v maličkej čiernej krabičke. Priamo na prednej strane sa pýši zoznamom rôznych ocenení a kompatibilitou, a to ako s počítačmi s Mac OS-om, tak aj s počítačmi s Windowsom.

Vnútro balenia je naozaj jednoduché – nájdeme v ňom zvukovú kartu a manuály.

Pre použitie Play! 3 stačí pripojiť slúchadlá, poprípade mikrofón a pomocou konektoru USB ho pripojiť k počítaču. V operačnom systéme stačí už len zvoliť rozlíšenie, ktoré môže byť až 24 bitov/96 kHz. Zvuková karta v sebe obsahuje aj zosilňovač až pre 300-Ohmové slúchadlá.

Ak by vám nastavenia nevyhovovali, môžete si stiahnuť softvér Sound Blaster Studio z oficiálnej stránky výrobu.

Aplikácia automaticky detekuje zvukovú kartu a poskytne všetky dodatočné nastavenia v podobe skupiny nastavení SBX Pro Studio. Len čo túto skupinu aktivujete, získate možnosť upravovania veľkosti priestorového zvuku, čistoty zvuku, budete môcť regulovať basy, zapnúť obmedzovač zvuku, poprípade zvýrazniť vokály. Samozrejmosťou je prítomnosť ekvalizéra.

Aby sa nám testovalo čo najlepšie, spoločnosť Creative nám zapožičala aj slúchadlá H5 Tournament edition zo svojich dielní. Pridanou hodnotou je, že aplikácia zvukovej karty poskytuje dokonca aj optimalizáciu pre tieto slúchadlá.

Čo sa zvukovej kvality týka, užíval som si veľmi príjemný digitálny zvuk s možnosťou kedykoľvek si ho upraviť, čo ponúka skutočne len máloktorá základná doska. Vďaka malým rozmerom je karta ľahko prenosná, takže je vhodným spoločníkom aj na cesty.

Naše hodnotenie

Zvuková karta Play! 3 je už, ako sám názov našepkáva, tretím pokračovateľom prenosných a lacných zvukových kariet z dielne spoločnosti Creative. Za cenu necelých 20 € dostanete nadpriemerný zvuk, najmä v porovnaní s lacnými základnými doskami, ktorých zvuk môže pôsobiť lacno a nekvalitne. Softvér taktiež podporuje hardvér, preto si budete môcť mnohé nastavenia prispôsobiť podľa svojho gusta.

Klady

  • malé rozmery
  • softvér
  • pomer ceny a výkonu
  • ekosystém s ostatnými produktmi Creative

Zápory

  • nič podstatné

Informácie o produkte

Creative Sound Blaster Play! 3

  • Kategória: Ostatné
  • Hmotnosť: 13 g
  • Farba: čierna
  • Orientačná cena: 15 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Creative

Zobraziť viac

Korekcia: Stella Ondrejčiková

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk