Modecom Volcano Rift V2 - Recenzia

Modecom Volcano Rift V2 - Recenzia

 

Podložka Volcano je prvým výrobkom od spoločnosti Modecom, ktorý som testovala kvôli recenzii a musím sa priznať, že som bola naozaj zvedavá. Testovať veci od (pre mňa) neznámeho výrobcu ma vždy láka najmä preto, že existuje veľké množstvo hráčskych periférií a ja som zvedavá, ako sa jednotliví výrobcovia postavia k ich výrobe a dizajnu. Podložka Volcano pochádza zo série hráčskych podložiek pod myš, v ktorej sa každá odlišuje z hľadiska výzoru aj používania. Čo sa dizajnu týka, ide v prípade Rift V2 o jeden z tých žiarivejších kúskov – zažiari však aj z hľadiska výkonu a používania?

Dizajn a podsvietenie

V kategórii hráčskych podložiek pod myš ešte stále prevažujú tie, ktoré nie sú podsvietené a slúži len ich povrch. Je to logické pri látkových a nižších podložkách, pretože ak aj pri hre vyjdete za ich hranice, nič strašné sa nestane. Výška podložky Volcano Rift V2 má 5 mm, takže skutočnosť, že je obkolesená farebným svetlom, je praktická záležitosť – aby bolo aj v tme jasné, na akej ploche pracujete. Pri jej veľkosti aj výške je totiž obzvlášť dôležité, aby ste z nej myšou neprešli na povrch stola a neprerušovali hru. Podsvietenie na hrane je farebné, pomocou tlačidla na vrchnej strane si ľahko môžete prepínať medzi módmi svietenia. Tých je dokopy sedem – červená farba, zelená, modrá, fialovo-ružová, tyrkysová, mód so striedaním farieb a viacfarebný profil, v ktorom svieti každá časť podložky inou farbou. Intenzita či frekvencia striedania sa nastavovať nedajú, keďže podložka nedisponuje vlastným softvérom. Okrem tlačidla na prepínanie obsahuje Volcano Rift len jedno ďalšie, ktoré slúži na vypnutie a zapnutie, na jej povrchu sa teda nenachádza nič, čo by myši prekážalo v pohybe.

Používanie

Samozrejme, čo sa týka povrchov a materiálov podložiek pod myš, každý hráč má svoje vlastné preferencie. Osobne som fanúšičkou látkových podložiek, avšak povrch Volcano Rift V2 mi tiež vyhovoval, a to aj pri hraní, aj práci. Vrchná vrstva nevyzerá na pohľad úplne hladko, ale podporuje šmýkanie myši po podložke a nijakým spôsobom ju nebrzdí. Výška podložky je optimálna, pri používaní netlačí do ruky a netvorí príliš veľký schod medzi sebou a stolom. Výhradu mám len k jej šírke, pretože pri hraní aj bežnej práci na PC z nej myš niekoľkokrát skĺzla dolu, stávalo sa to však najmä na začiatku používania a zrejme ide o vec, na ktorú sa dá zvyknúť. Koniec-koncov, ak sa rozhodnete pre takúto podložku, dopredu viete, aká veľká približne bude a zvyknúť si na jej hranice trvá len pár hodín. Dôležitou súčasťou je aj povrch spodnej časti, na ktorom podložka stojí – ten je z protišmykovej vrúbkovanej gumy, takže sa Rift V2 nekĺže po stole.

Naše hodnotenie

Jediné, čo by som podložke Volcano Rift V2 vytkla, je jej veľkosť, keďže som najmä na začiatku používania mala problémy so skĺzaním myši mimo jej plochy. Táto nevýhoda je však vecou zvyku, takže nejde o nič vážne. Na prvý pohľad síce nepôsobí až tak špeciálne, no ide o pevnú podložku s povrchom vhodným na rýchly pohyb myši, ktorá navyše svieti a tým pádom aj v tme vidíte, na akej ploche sa pohybujete. Na podložku v príslušnej cenovej kategórii sa ukázala byť pomerne praktická, navyše aj pekná a estetická.

Klady

  • príjemné podsvietenie v 7 profiloch
  • pevný povrch
  • pripájanie podložky cez USB/mini USB kábel
  • podložka sa nešmýka, je stabilná

Zápory

  • menšia plocha podložky

Informácie o produkte

Modecom Volcano Rift V2

  • Kategória: Ostatné
  • Farba: čierna
  • Orientačná cena: 17 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Modecom

Zobraziť viac

Korekcia: Stella Ondrejčiková

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk