Modecom Volcano MC-GMX4 Plus - Recenzia

Modecom Volcano MC-GMX4 Plus - Recenzia

 

Nie je ľahké nájsť myš, ktorá spĺňa požiadavky z hľadiska výkonu, odozvy, nastaviteľnosti a ešte je aj relatívne pekná. Ak takú nájdete, máte naozaj šťastie. Existuje ale taká myš, ktorá spĺňa všetky požiadavky a navyše vás finančne nezruinuje alebo sú všetky lacnejšie veci skrátka nekvalitné? Ak chcete vedieť, prečo sa v recenzii myši vôbec zamýšľame nad týmito filozofickými otázkami, nech sa páči, čítajte ďalej.

Dizajn

Volcano GMX4 Plus nie je ambidextrózna myš, teda je určená len pre pravákov. Vďaka tomu disponuje niektorými prvkami, ktoré z hľadiska dizajnu a pohodlnosti myši oceňujeme – napríklad bočnú plochu na ľavej strane pre podporu palca, dlhšie hlavné tlačidlá upravené podľa rozloženia ruky a podobne. Napriek spojeniu viacerých materiálov pôsobí jej dizajn celistvo a pomerne nenápadne – s jedinou výnimkou „praskliny“ v strede myši, cez ktorú presvitá svetlo. Keďže výrobcovia pri hráčskych myškách väčšinou používajú len podsvietenie po bokoch alebo v logu výrobcu, je príjemné sem-tam naraziť na myš, ktorá vyzerá inak. Spomínaná prasklina zároveň neprekáža pri úchope a ani ruka sa o ňu nijako nezachytáva, čo hodnotíme ako jej výhodu. Programovateľné tlačidlá sa nachádzajú na bokoch myši tesne pod jej hranou v dosahu palca a sú také nenápadné, že sme ich zaregistrovali až po niekoľkých hodinách používania myši.

Pohodlnosť a prispôsobiteľnosť

Telo myši Volcano GMX4 Plus je pomerne krátke a hoci sa zdá, že má vyšší profil, jej spodná časť mohla byť ešte o niekoľko milimetrov predĺžená, čo by nám viac vyhovovalo – ide však o osobné preferencie. Ostatné aspekty sú ale z hľadiska pohodlnosti v poriadku. Obe strany myši majú pogumované boky, pohyby kolieska sú plynulé, povrch tlačidiel sa nešmýka a ani na ňom neostávajú odtlačky. V nastavení softvéru si môžete nastaviť makrá, programovateľné tlačidlá, profily a hladiny dpi, ktorým priradíte určitú farbu. Medzi hladinami potom počas hry a práce prepínate dvomi tlačidlami pod kolieskom. Reakčný čas je výborný a režim sa prepne takmer okamžite. Okrem farby (mimochodom, na výber máte z 16,7 milióna z RGB škály) nastavíte aj rôzne stmievacie, dýchacie a pulzujúce efekty, pričom nastaviteľná je nielen farba a dĺžka efektov, ale aj intenzita, čo vidíme ako malé plus. Dobrou správou je aj to, že sa v balení nachádzajú náhradné podbehy pre prípad, že tie pôvodné opotrebujete.

Výkon

Teraz sa pozrime na technické parametre. Vo Volcano GMX4 Plus sa nachádza senzor PMW3330, ktorý umožňuje rozlíšenie v rozsahu 1000 – 7200 dpi a zrýchlenie 3G. Čo to znamená v praxi? Že si po nastavení myši naozaj užijete hru tak, ako vy chcete. Myš má stabilný výkon, prepínanie medzi profilmi s rôznym rozlíšením prebieha plynulo a odozva je rýchla. Dovolíme si praktickú odbočku. Keď testujeme príslušenstvo kvôli recenzii, zisťovanie ceny je až posledným krokom, teda cena je na začiatku testovania neznáma. Cenu najprv pri zostavovaní recenzie odhadneme a až potom ju zisťujeme. Už len na základe sprostredkovanej informácie, že myš disponuje senzorom PMW3330, by sme čakali vyššiu predajnú cenu tohto produktu. Prečo to spomíname v otázke výkonu? Senzory s takýmto výkonom a rozlíšením sa totiž dajú nájsť najmä v myšiach s vyššou cenou alebo v produktoch od vychýrených výrobcov, takže cena tohto kúsku je pre nás príjemným prekvapením.

Naše hodnotenie

Keď si to zhrnieme, myši Volcano GMX4 Plus nemáme čo vytknúť. Jej dizajn je oku lahodiaci, podsvietenie nastaviteľné a nevtieravé, navyše logicky prepojené s nastaviteľnými profilmi. Rozlíšenie senzora je možné zmeniť počas hry v priebehu niekoľkých milisekúnd a vo všeobecnosti sú myš a jej odozvy veľmi rýchle. Myš sa vďaka komfortným prvkom príjemne používa a ohradiť sa dá len proti tomu, že je určená výlučne pravákom. Prekvapivo nízkej cene, vzhľadom na spomínané charakteristiky, síce celkom nerozumieme, ale tiež sa radí medzi výhody tejto myši. Rozhodne ju odporúčame!

Klady

 • príjemný dizajn
 • pohodlné používanie
 • nastaviteľný jas podsvietenia
 • náhradné nožičky v balení
 • rýchla odozva myši
 • veľmi priaznivá cena

Zápory

 • kratšie telo myši
 • myš je určená len pravákom

Informácie o produkte

Modecom Volcano MC-GMX4 Plus 2018

 • Kategória: Myši
 • Šírka: 74 mm
 • Výška: 126 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 42 mm
 • Hmotnosť: 150 g
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 25 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Modecom

Zobraziť viac

Korekcia: Stella Ondrejčiková

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk