Speedlink Kudos Z-9 - Recenzia

Speedlink Kudos Z-9 - Recenzia

Prvý dojem z tejto myši bol pozitívny, pretože hneď na prvý pohľad vyniká farbou, respektíve svojou farebnou kombináciou. Výrobcovia hráčskeho príslušenstva vytvárajú také množstvo doplnkov v čiernej farbe a s podsvietením, že sa to už stalo štandardom a niekedy sa zamýšľame nad tým, či to nie je skôr na škodu. Myš Kudos Z-9 od spoločnosti Speedlink má výraznu červenú metalickú farbu, vďaka čomu ju určite neprehliadnete. Ako obstála v teste, sa dozviete v recenzii.

Dizajn

Okrem farby je z hľadiska jej vizuálnej stránky zaujímavé aj rozloženie a celkový výzor. Ide o myš s vyšším profilom. Jej plochu predeľuje výrazný čierny pás s podsvietením cez telo myši, akoby šiel skrz ňu. Vrchná maska myši je z príjemného materiálu, ktorý sa nešmýka, rovnako ako bočné oporné plochy, ktoré sú na dotyk veľmi jemné. Čierno-červený kábel ku myši Kudos Z-9 má 1,8 metra a je pružný aj napriek opleteniu. V časti, ktorá predeľuje myš, sa nachádza úzky pásik s podsvietením. Podsvietenie neponúka všetky farby spektra RGB, ale 64 farebných profilov, čo je podľa nás dostačujúci počet, a pritom stále poskytuje priestor na kreativitu.

Pohodlnosť a prispôsobiteľnosť

Kudos Z-9 obsahuje koliesko, ktoré je možné posúvať aj do strán. Okrem bočných tlačidiel, ktoré sa vyskytujú na myšiach bežne, disponuje aj párom menších tlačidiel tesne pod kolieskom. Počas práce alebo hrania sa síce na ne ťažšie kliká, ale ide len o zvyk a po niekoľkých hodinách používania sme ich celkom ocenili, pretože sú jednoducho „po ruke“. Úchop myši Kudos je pomerne pohodlný, pretože sa vďaka jej povrchu dlaň nešmýka, avšak jej telo by mohlo byť dlhšie, lebo ruke chýba opora na konci, najviac citeľná pri rýchlejšom posúvaní po povrchu.

Výkon

Kudos Z-9 dostala laserový senzor, ktorého rozlíšenie je do 8200 dpi. Vďaka softvéru si nastavíte 4 profily s rôznym rozlíšením, funkciami, makrami a farebnými nastaveniami. Pri tvorení softvéru akoby výrobca Speedlink vsadil skôr na možnosti prispôsobenia výkonu a nie na kozmetické zmeny, ako napríklad štýly „dýchania“ podsvietenia, či výber z veľkého množstva farebných efektov. Základňa myši stojí na kovových plochách, dobre sa šmýka po podložke a vďaka celkovej odozve môžeme povedať, že je myš veľmi rýchla. Výrobca tvrdí, že odozva tlačidiel je úplne okamžitá, čo je z hľadiska logiky síce hlúposť, ale podľa nás je správanie myši výrazne rýchle a príjemné.

Naše hodnotenie

Ak by sme chceli tejto myši niečo vytknúť, tak by to bolo jej kratšie telo, pre ktoré nie je úchop úplne pohodlný. Pri hraní či práci to však nemá vplyv na výkon a rýchlosť myši, takže jej udeľujeme maximálny počet hviezdičiek. V prvom rade za výkon a správanie počas používania, v druhom rade za softvér, ktorý sa zameriava viac na technické nastavenie ako na estetické zmeny. Okrem toho je myš Kudos Z-9 veľmi príjemne navrhnutá aj dizajnovo a jej používanie je pohodlné.

Klady

 • príjemný a atraktívny dizajn
 • pohodlné používanie
 • rýchla odozva myši
 • 9 programovateľných tlačidiel

Zápory

 • kratšie telo myši
 • myš je určená len pravákom

Informácie o produkte

Speedlink Kudos Z-9 2018

 • Kategória: Myši
 • Šírka: 90 mm
 • Výška: 45 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 130 mm
 • Farba: červená
 • Orientačná cena: 35 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: ProGamingShop

Zobraziť viac Kúpiť

Korekcia: Veronika Cholevová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk