Kingston HyperX Alloy Elite RGB - Recenzia

Kingston HyperX Alloy Elite RGB - Recenzia

 

Od spoločnosti vyrábajúcej pamäťové moduly až po veľkého sponzora vlastných počítačových periférií pre celosvetovo známe eSport teamy – práve vďaka tomuto profilu a všetkému, čo sa v ňom spája, sa mnohým z nás vryla do povedomia spoločnosť Kingston. Na našom trhu nájdete aj jej vlajkovú loď – klávesnicu HyperX Elite RGB, ktorá už pri predstavení na veľtrhu CES 2018 vzbudila veľký záujem publika. A práve na ňu sme sa rozhodli pozrieť a podrobiť ju viacerým testom.

Alloy Elite RGB prichádza v luxusnom čiernom balení. Spredu na ňom nájdeme okrem ilustrácií a technických informácií o klávesnici aj jej najväčšiu pýchu v podobe Cherry MX Red spínačov.

V útrobách balenia sa okrem samotnej klávesnice ukrýva aj podložka pod ruky, manuály pre bezpečné používanie a náhradné kovové klávesy spolu s nástrojom na ich vyberanie.

Svojimi rozmermi 444 x 37,40 x 226,80 mm žiadneho hráča, ktorý predtým už mechanickú klávesnicu vlastnil, neprekvapí. Hmotnosť (vrátane hmotnosti podložky) sa zastavila na hodnote tesne pod 1500 g.

Po vybalení stačí klávesnicu spojiť s podložkou, pripojiť k počítaču a ste pripravení zvládnuť všetky nástrahy, ktoré sa vo vašej obľúbenej hre vyskytnú.

V klávesnici, ktorá je hlavným protagonistom tejto recenzie, sú osadené spínače Cherry MX Red, no predávajú sa u nás aj varianty s MX Blue alebo MX Brown spínačmi.

Z hľadiska rozmerov a umiestnenia klávesov ide o typické US rozloženie s jednoriadkovým Enterom a dlhým ľavým Shiftom. Popravde, nie každý bude z tohto rozloženia nadšený, najmä, ak je zvyknutý na dvojriadkový Enter, no po chvíľke cviku si na to človek zvykne.

Veľmi ma potešilo osobitné osadenie multimediálnych klávesov, dokonca aj kolieska pre ovládanie hlasitosti, ktoré výrobca umiestnil do štandardného pravého horného rohu, mi naozaj vyčarili úsmev na tvári. Hneď vedľa, na druhej strane, je tlačidlo pre reguláciu jasu, zmeny farebného profilu a spustenia herného režimu.

Na zadnej strane klávesnice nájdeme aj osobitne vyvedený USB port.

Okamžite po prvom pripojení sa celá rozsvieti a v izbe začne pravá diskotéka. Okrem RGB podsvietených tlačidiel klaviatúry sú podsvietené aj multimediálne klávesy. Prechod medzi týmito dvomi blokmi klávesov tvorí RGB podsvietený pásik, ktorý sa tiahne naprieč klávesnicou.

Zo stránok výrobcu je možné stiahnuť si aj softvér NGenuity, ktorý rozvinie potenciál klávesnice na maximum. Po aktualizovaní firmvéru klávesnice sme boli pripravení využívať všetky funkcie naplno.

NGenuity toho ponúka naozaj dosť. Keďže má klávesnica RGB podsvietenie, je možné regulovať ho. Okrem toho softvér dovoľuje vytvárať farebné zóny z vybraných klávesov, ktorým možno priradiť farbu z RGB spektra. Klávesnica umožňuje ukladať do svojej internej pamäte až 3 profily, ktoré možno potom meniť aj na inom počítači bez softvéru.

Samozrejme, nájdeme tu aj vopred vytvorené farebné efekty vlny či prechodu spektrom i mnoho iných.

Vytváranie makier na klávesnici je jednoduché. Makrá možno vytvárať ručne alebo ich nahrávať. Medzi jednotlivé kroky algoritmu je možné vkladať ľubovoľné pauzy. Makro môžeme priradiť tlačidlu, ktoré ho bude zastupovať.

NGenuity ponúka profily pre známe hry. HyperX Elite RGB sa automaticky prispôsobí, či už farebne alebo preddefinovanými makrami danej hry, čo uľahčuje jej hranie.

Spínače MX Red sú azda najpopulárnejšie medzi hráčmi. Neponúkajú ani hmatovú a ani zvukovú odozvu. Spínač zaznamenáva stisk asi v polovici jeho dráhy. Na stlačenie tlačidla je potrebné vyvinúť silu 45cN. Písanie je hladké, nemám zo spínačov neistý pocit, taktiež aj kvalita ich vyhotovenia je skvelá – nič sa zbytočne nekýve, nepraská, nevydáva zvuky.

Jediným mínusom je podložka pod ruky z obyčajného plastu, a teda nie čalúnená, čo by sme naozaj boli uvítali. Klávesnica v tejto cenovej kategórii si totiž zaslúži naozaj len to najlepšie.

Naše hodnotenie

Kingston HyperX Elite RGB sa radí svojou 200 € cenovkou medzi profesionálne klávesnice a osobne si myslím, že naozaj oprávnene. Kingston vložil veľké úsilie do vytvorenia profesionálnej hernej klávesnice ponúkajúcej všetky funkcie nádejného eSports hráča. Okrem nižšej kvality podložky pod ruky a vyššej ceny niet tejto novinke čo vytknúť.

Klady

 • kvalita spracovania
 • Cherry MX spínače
 • softvér
 • vyvedené USB a multimediálne klávesy
 • kovové keycaps v balení

Zápory

 • cena

Informácie o produkte

Kingston HyperX Alloy Elite RGB 2018

 • Kategória: Klávesnice
 • Šírka: 444 mm
 • Výška: 37,4 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 226,8 mm
 • Hmotnosť: 1500 g
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 170 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Kingston

Zobraziť viac

Korekcia: Stella Ondrejčiková

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk