SanDisk iXpand Base – Recenzia

SanDisk iXpand Base – Recenzia

 

Zatiaľ čo v prípade zálohovania dát z počítačov sú stále najčastejšou voľbou externé disky, v prípade mobilných zariadení (smartfón, tablet) sa väčšina používateľov spolieha na zálohy v cloudových službách ako iCloud alebo Google Drive. Tento spôsob zálohy je ale dátovo náročný, a to ako pri odosielaní, tak i pri dodatočnom sťahovaní multimediálnych súborov. Alternatívu pre majiteľov zariadení s iOS ponúka SanDisk v podobe iXpand Base.

SanDisk iXpand Base je výkonná nabíjačka, ktorá v sebe kombinuje funkcionalitu zálohovania fotografií, videí a kontaktov z vášho iPhonu alebo iPadu. Dodáva sa s pomerne veľkým napájacím adaptérom a pamäťovou SD kartou, ktorej veľkosť závisí od zakúpenej konfigurácie. Veľkosť napájacieho adaptéru ospravedlňuje jeho výkon, ktorý zaručuje výstupný prúd s hodnotou troch ampérov. Vďaka microUSB konektoru je možné rýchlejšie nabíjať aj iné zariadenia s týmto portom.

Dizajn zariadenia je vskutku jednoduchý, no zároveň myslí aj estetickú stránku. Medzi kovovou základňou a povrchom z gumy sa nachádza štrbina určená pre skrytie káblu vášho iOS zariadenia. Menšie rozmery síce napovedajú, že primárne je iXpand Base určené pre zálohovanie dát z iPhonu, no spomínaný gumový povrch zaručuje bezpečie pre iPad.

Samotné zálohovanie prebieha veľmi jednoducho. Tak, ako je vo svete Apple zvykom, aj iXpand Base funguje na princípe Plug&Play. Pri prvom pripojení vás systém automaticky presmeruje do obchodu s aplikáciami AppStore, v ktorom si stiahnete rovnomennú aplikáciu výrobcu. Po jej spustení povolíte prístup k fotografiám a kontaktom a celá mágia prenosu súborov prebehne na pozadí bez nutnosti ďalšej interakcie. Aplikácia taktiež disponuje funkciou, ktorá detekuje zálohované súbory a ponúka možnosť ich vymazania. Túto funkcionalitu ocenia najmä majitelia iOS zariadení s menšou internou pamäťou.

Najviac sme sa obávali toho, že zálohované súbory sú na pamäťovú kartu ukladané ako proprietárny binárny súbor, s ktorým dokáže pracovať len aplikácia. Táto obava sa však po vložení karty do čítačky rozplynula – všetky súbory sú uložené v prehľadnej priečinkovej štruktúre podľa dátumu vytvorenia v klasických formátoch.

Naše hodnotenie

SanDisk iXpand Base je skvelé zariadenie pre zálohu multimediálnych súborov a kontaktov s rýchlym nabíjaním smartfónov a tabletov so systémom iOS. Chválime jednoduchosť inštalácie, prvého spustenia a aj celkového procesu zálohy súborov. Ten počas celej doby testovania prebiehal bezproblémovo a predovšetkým rýchlo.

Klady

  • jednoduchý a zároveň funkčný dizajn
  • rýchle nabíjanie
  • jednoduchá inštalácia
  • odladená rovnomenná aplikácia

Zápory

  • väčší napájací adaptér

Informácie o produkte

SanDisk iXpand Base 2018

  • Kategória: NAS a Smart boxy
  • Hmotnosť: 189 g
  • Farba: čierna
  • Orientačná cena: 52,90 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: SanDisk

Zobraziť viac

Korekcia: Stella Ondrejčiková

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk