Trust GXT 115 Macci - Recenzia

Trust GXT 115 Macci - Recenzia

 

Trust do svojho herného radu, ktorý len pomerne nedávno uzrel svetlo sveta, pridáva novú myš Macci, ktorá je malým bezdrôtovým pomocníkom na virtuálnom bojisku. Ide o absolútne Plug n Play myš bez ďalšieho prídavného softvéru za cenu prijateľnú pre používateľov. Poďme sa teda na ňu spoločne pozrieť.

Macci prichádza v malom červeno-čiernom balení. Vnútri nájdeme okrem myši nálepku, AA batériu, manuály a bezdrôtový USB prijímač.

Rovnako malá je aj myš Macci. Tvorí ju tvrdený plast, ktorý je svedomito zaskrutkovaný, takže je naozaj veľmi pevná a ani pod tlakom sa neprehýba. Škoda, že v samotnej myši nie je žiadne miesto pre uloženie maličkého bezdrôtového prijímača, pomocou ktorého sa pripája k počítaču.

Na vrchnej strane nájdeme ľavé a pravé tlačidlo, ktoré pozostáva z jedného kusu plastu, tvarovaného do písmena V, medzi nimi sídli DPI tlačidlo. Na ľavom boku nájdeme dvojicu tlačidiel pre krok späť a dopredu, počas hrania hier je možné tieto tlačidlá premapovať. Na spodnej strane sú umiestnené dvierka ukrývajúce slot pre batériu, prepínač aktivity myši a štrbinu pre senzor.

Z hľadiska ergonómie padne Macci do rúk skôr hráčom s menšími rukami. Tým s väčšou dlaňou, vrátane mňa, bude pripadať Macci malá. Myš má ambidextrózny tvar, teda sadne ako pravákom, tak aj ľavákom. Výrobca deklaruje, že myš je určená prevažne na palm grip, s čím rozhodne nesúhlasím, chýbajú mi však akési bočné úchyty pre malíček.

Senzor myši ponúka rozlíšenie od 800 až do 2400 DPI. Ide o štandardné a najčastejšie používané spektrum citlivosti. Macci sa ovláda na látkovej podložke bez najmenších problémov.

Novinka od Trustu je navyše bezdrôtová. Výrobca deklaruje dosah až desiatich metrov. Samozrejme, desať metrov len v prípade, že pôjde o priamočiary dosah na vysielač bez jedinej prekážky, čo sa v reálnom prípade len málokedy podarí. Vysielač som mal pripojený v zadnom USB konektore základnej dosky a počítač som mal umiestnený pod stolom. S týmito prekážkami a takmer dvojmetrovým rozstupom si Macci hravo poradila.

Vďaka svojej hmotnosti 75 gramov (bez batérie) patrí rozhodne do kategórie ľahkých myší.

Pri hraní FPS hier som nezaznamenal žiadne problémy s latenciou. Myš reagovala tak, akoby vôbec nebola bezdrôtová, ale káblová. Mínusom skoro každej lacnejšej hernej myši je choroba zvaná akcelerácia, ktorá pri FPS hrách vytvára nekonzistentnosť mierenia. Nanešťastie, aj Macci je jednou z jej obetí.

Je skutočne na škodu, že Trust neobohatil svoju myš žiadnym softvérom, ktorý by umožňoval nejaký level personalizácie.

Naše hodnotenie

Myš Trust Macci je solídnym zástupcom hernej divízie výrobcu. Vzhľadom na 20-eurovú cenovku sa stane základom pre herný štart casual hráčov. Navyše ponúka spoľahlivé bezdrôtové pripojenie, žiaľ, bez ukazovateľa stavu batérie. Rovnako nepoteší ani 10 G akcelerácia, najmä pri FPS hrách.

Klady

  • cena
  • plug and play
  • bezdrôtové pripojenie

Zápory

  • žiadny softvér
  • pevná akcelerácia senzora

Informácie o produkte

Trust GXT 115 Macci

  • Farba: čierna
  • Orientačná cena: 20 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Trust

Zobraziť viac

Korekcia: Stella Ondrejčiková

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk