Modecom Volcano MC859 Bow - Recenzia

Modecom Volcano MC859 Bow - Recenzia

 

Neviem, čím to je, ale mám pocit, že sa slúchadlá pre hráčov vyrábajú s extra veľkými konštrukciami a náušníkmi. Výhodu v používaní takýchto headsetov majú určite ľudia s väčšou lebkou, na niektorých ľuďoch, vrátane mňa, takéto slúchadlá vyzerajú až komicky. Volcano MC859 Bow je prípad mohutných slúchadiel so širokou kovovou čelenkou a my sa teraz spolu pozrime na ich používanie v praxi.

Dizajn

Okrem káblu s bielymi bodkami sú celé slúchadlá v čiernej farbe, respektíve v tmavošedej s kovovým vzhľadom. Pri vsunutí do portu počítača zistíte, že na bokoch sú podsvietené v logu Volcano. Vonkajší kryt náušníkov má čiastočne lesklé prevedenie, ktoré väčšinou pri slúchadlách nenachádzame. Po niekoľkých dňoch používania mi bolo jasné prečo. Na lesklom povrchu vidieť každý odtlačok. Čelenka Volcano Mc 859 je neobyčajne široká a vystužená mäkkou časťou z vrchu, ktorou vám „sedí“ na hlave. Headset v balení ponúka prídavný set náušníkov s textilným povrchom, takže si môžete vybrať, čo je vám pohodlnejšie a to vidím ako veľké plus.

Pohodlnosť

Nerada by som sa opakovala pri každej recenzii na headset, ale skutočne mám pocit, že sa tri štvrtiny hráčskych slúchadiel vyrábajú na väčšie (žiada sa mi napísať mužské) hlavy, ktoré unesú mohutné čelenky. Je pravda, že podsada čelenky je veľmi mäkká a príjemná, čo však z toho, keď mi náušníky tesne zvierajú hlavu. Tým, že je konštrukcia taká mohutná a posadená na kovovej čelenke, sa zo slúchadiel na hlave automaticky utvorí písmeno U, ktorého nohy sa zbiehajú k sebe. Bohužiaľ, stáva sa tak práve v bode, v ktorom vám na uši priliehajú slúchadlá, takže je ich používanie vyslovene nepríjemným zážitkom.

Zvuk, používanie

So zvukom slúchadiel som počas používania nemala žiadne väčšie problémy, aj keď sa mi zdalo, že zvuk je akoby tlmenejší v porovnaní s inými headsetmi (a pri striedaní som v porovnaní s inými slúchadlami vždy pridávala hlasitosť). Hlavný problém nastal pri testovaní mikrofónu, ktorý jednoducho nezačal fungovať, ani pri zapojení správnych konektorov, ani pri kontrole ovládacích tlačidiel na kábli. Je možné, že šlo o chybu v konkrétnom kuse headsetu, no neviem to nijako dokázať.

Naše hodnotenie

Headset Volcano MC 859 Bow na mňa jednoducho nezapôsobil. Škoda, že sa potenciál, ktorý slúchadlá mali z hľadiska dizajnu a zvuku, stratil kvôli výrazne nepohodlnému noseniu. K hodnoteniu im nepridal ani fakt, že počas testovania nefungoval mikrofón a nepodarilo sa mi ho vôbec spojazdniť.

Klady

  • vymeniteľné náušníky
  • príjemný dizajn

Zápory

  • veľmi nepohodlné nosenie
  • nefunkčný mikrofón
  • čelenka tlačí na hlavu

Informácie o produkte

Modecom Volcano MC859 Bow

  • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
  • Hmotnosť: 400 g
  • Farba: čierna
  • Orientačná cena: 25 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Modecom

Zobraziť viac

Korekcia: Iveta Szighardtova

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk