Logitech G305 Wireless - Recenzia

Logitech G305 Wireless - Recenzia

 

Výrobcov myší, ktorí radi pridávajú k svojim produktom označenia typu herná myš so skvelým senzorom za vynikajúcu cenu, by sa na jednej kope ocitlo hneď viacero. Naozaj dobrých herných myší s kvalitným senzorom a konštrukciou, ktoré kladú dôraz na výdrž, je už pomenej, hlavne preto, lebo sa nachádzajú vo vyššej cenovej hladine. Myš G305 sa však snaží priniesť spomínané vlastnosti za cenu okolo 50 eur. V našej recenzii sa dozviete, či sa jej to podarilo.

G305 prichádza v malej modrej škatuľke, v ktorej okrem myši nájdete len manuál na použitie a predlžovací kábel.

Na prvý pohľad nie je myš vôbec veľká a má skôr elegantný dizajn bez výraznejších odchýlok. Konštrukciu tvorí celočierny plast. Ľavé a pravé tlačidlo je tvorené z dvoch kusov plastu. Logitech ich výdrž ohodnotila na 10 miliónov stlačení. Medzi nimi sídli koliesko myši, ktoré má bežné horizontálne drážkovanie. Počas scrollovania nebadať žiadne nepríjemné škrípanie. Pod kolieskom nájdeme regulátor DPI spolu s LED diódou, ktorá pomocou farby signalizuje aktívny DPI profil.

Na ľavom boku nájdete dvojicu tlačidiel na ovládanie webu, konkrétne krok dopredu a krok späť. V hrách, poprípade aj v niektorých aplikáciách, je možné ich ľubovoľne premapovať.

Na spodnej strane okrem posúvača pre zapnutie a vypnutie nájdeme senzor HERO.

Fanúšikom RGB podsvietenia na každej periférii a počítačovom komponente ostanú len oči pre plač, keďže myš nie je podsvietená. Je to celkom pochopiteľné, keďže myš neobsahuje žiadnu vstavanú nabíjateľnú batériu. Naopak, vkladáme do nej AA batériu. Dostaneme sa k nej jednoduchým odklopením vrchnej časti myši. Hneď vedľa je vložený aj USB prijímač, takže ho pri prenášaní myši nestratíte.

Z hľadiska ergonómie sa myš drží dobre, aj keď patrí skôr k veľkostne menším. Jej rozmery sú 116,6 x 62,15 x 38,2 mm a váha je iba 99 gramov. Z jeho tvaru a umiestnenia bočných tlačidiel budú benefitovať práve praváci. Pre ľavákov bude stláčanie spomínaných bočných tlačidiel peklom. Aj napriek mojej väčšej ruke som nemal problém s claw úchopom.

Logitech tvrdí, že jedna z batérií by mala vystačiť až na 250 hodín používania. Neviem toto tvrdenie ani potvrdiť, ani vyvrátiť, keďže som myš tak dlho netestoval, no počas môjho, asi 20 hodinového testovania, ostal ukazovateľ batérie v softvéri na maxime.

Senzor myši je naozaj skvelý. Testovali sme ho s použitím látkovej podložky. V manuáli na prvé spustenie Logitech odporúča 20 centimetrový rozostup medzi prijímačom a myškou, preto dáva do balenia aj predĺžovací kábel. Presne preto som sa pri teste rozhodol držať tejto vzdialenosti. Snažil som sa myš porovnávať s drôtovou myškou a necítil som prakticky žiaden rozdiel. Logitech poskytol G305 svoju LIGHTSPEED technológiu, ktorá je známa z drahších modelov. Táto technológia umožňuje mať latenciu len 1 ms.

Softvér Logitech Gaming Software zastrešuje zariadenia spoločnosti Logitech softvérovou podporou a umožňuje im upravovať si ich. Výnimkou nie je ani G305, avšak ponuka úprav je trochu obmedzená.

Do internej pamäte myši je možné vložiť 5 DPI profilov. Rozsah DPI je od 200 do 12 000 DPI. Taktiež je možné upravovať report rate až na 1000 Hz a rovnako nám softvér umožňuje vybrať si medzi nízkym a vysokým energetickým režimom. Premapovať si tlačidlá patrí medzi základné funkcie každej lepšej myši a G305 nijako nezaostáva.

Naše hodnotenie

Myš G305 je za danú cenu naozaj výbornou bezdrôtovou myškou. Je ľahká a prenosná. Niekomu môže prekážať menšia veľkosť oproti klasickým desktopovým myšiam, no spolu s neintegrovanou batériou ide o jediné dva mínusy, ktoré nachádzam. Samozrejme, cena bola v prípade tohto modelu rozhodujúca, preto absenciu integrovanej batérie chápem. Pokiaľ vám neprekáža to, že myš nemá štandardné predajné funkcie, ktoré sa už v roku 2018 považujú za zbytočnú nutnosť, ako napríklad RGB podsvietenie, tak vám rozhodne odporúčam siahnuť po tomto hlodavcovi.

Klady

 • nízka odozva
 • výdrž batérie
 • jednoduchý softvér
 • prenosnosť
 • cena/výkon

Zápory

 • nutnosť meniť batérie
 • pre niekoho menšia veľkosť tela

Informácie o produkte

Logitech G305 Wireless 2018

 • Kategória: Myši
 • Šírka: 62,15 mm
 • Výška: 116,6 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 38,2 mm
 • Hmotnosť: 99 g
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 50 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: LOGITECH

Zobraziť viac

Korekcia: Veronika Cholevová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk