Natec Tetra 4v1 - Recenzia

Natec Tetra 4v1 - Recenzia

Na svete je množstvo ľudí, ktorí sa v technických parametroch periférií k počítaču nevyznajú, alebo len nechcú strácať čas výberom jednotlivých kúskov hardvéru, a preto sa radšej rozhodnú investovať do tzv. setov, ktoré obsahujú klávesnicu, myš a častokrát aj reproduktory alebo podložku pod myš. Práve pre takých ľudí je tu poľská spoločnosť Natec so svojím unifikovaným riešením, ktoré nesie názov Tetra 4v1. Tento set predstavuje vhodné riešenie nie len do domácností, ale aj do kancelárií.

OBSAH BALENIA

Produkty setu Natec Tetra 4v1 sú umiestnené v pomerne malej krabici s plastovou rúčkou, ktorá je, pravdepodobne, pridaná z dôvodu jednoduchej prenosnosti produktov. Po rozbalení ma čakalo niekoľko menších krabíc s jednotlivými komponentami. Postupne som sa dopracoval k bezdrôtovej myši a klávesnici, neskôr ku podložke pod myš a dvom stereo reproduktorom. V balení bola aj používateľská príručka a batérie určené pre myš a klávesnicu, v ktorej je na spodnej časti ukrytý malý USB prijímač slúžiaci na zapojenie celého ústrojenstva do počítača.

DIZAJN

Spoločnosť Natec používa na výrobu týchto periférií hlavne plast, a preto sú veľmi ľahké, avšak nie až také odolné. Dizajnovo ale vyzerajú celkom obstojne, hlavne v čierno-sivej farebnej kombinácii. Myš je malá, no príjemne padne do ruky. Okrem obyčajných tlačidiel disponuje tlačidlom na nastavenie citlivosti, teda DPI. Klávesnica je, rovnako ako myš, matná. Má sivé klávesy malého formátu len o niečo vyššie ako klávesy na notebooku. Kompaktné stereo reproduktory sú z väčšej časti sivé, avšak ich predná časť je lesklej čiernej farby. No a nakoniec je tu štýlová podložka pod myš, ktorá je z obyčajného textilu a gumy (spodná časť). Je na nej poťah s geografickým motívom, na ktorom je zobrazená politická mapa sveta a jej rozmery sú 265 mm x 215 mm x 3 mm. Tento produkt je dodávaný v troch farebných kombináciách: čierno-sivej, bielej a modro-bielej.

SPRACOVANIE A POUŽÍVANIE

Celý tento set pôsobí elegantne, zaujímavo, pekne, ale rozhodne nie kvalitne. Už pri prvom stlačení kláves som pocítil, že sú dosť voľné, rozhrkané a prst sa po nich dokonca aj trochu šmýkal. Myš je trochu hlučná a materiál pôsobí nekvalitne. Navyše je citeľná dlhšia odozva, ktorá niekedy prekáža. Na podložke je vidieť, že po kratšej dobe sa začne oddeľovať vrchná časť od spodnej. Reproduktory hrajú vzhľadom na veľkosť a výkon celkom obstojne, prevládajú výšky a najslabšou časťou sú určite basy, avšak čo ma veľmi zamrzelo, bola dĺžka kábla. Na pripojenie používajú 1,3 m kábel s konektorom 1 x mini jack 3,5 mm a USB konektor pre napájanie, čo stačí na zapojenie do notebooku, ale problém prichádza, keď máte počítač niekde pod stolom alebo trochu ďalej od umiestnenia reproduktorov a môže sa jednoducho stať, že kábel bude krátky.

Naše hodnotenie

Natec Tetra 4v1 je naozaj unifikované a kompaktné riešenie do domácnosti, ale aj kancelárií. Produkt od poľskej spoločnosti vás zaujme hlavne svojím dizajnom, ktorým spestrí priestor okolo vášho počítača alebo notebooku. Zamrzela ma jedine kvalita setu, ale spoločnosť Natec ju ospravedlňuje cenou, za ktorú sú tieto chybičky prijateľné. Za necelých 22 eur si môžete dopriať obstojnú klávesnicu, myš, reproduktory a podložku pod myš, čiže ide o kompletný set hlavných potrebných periférií k počítaču. Za najväčší mínus Tetra 4v1 považujem asi režim šetrenia energie, ktorý sa zapne veľmi skoro a vypne klávesnicu aj myš, ktoré neskôr treba prebúdzať a častokrát je to otravné.

Klady

  • dizajn
  • kvalita reproduktorov
  • jednoduchá prenosnosť

Zápory

  • voľné klávesy na klávesnici
  • kvalita podložky
  • režim šetrenia energie

Informácie o produkte

Natec Tetra 4v1

  • Kategória: Ostatné
  • Farba: čierna
  • Orientačná cena: 22 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Natec

Zobraziť viac

Korekcia: Veronika Cholevová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk