Natec Extreme Media NPB-1155 – Recenzia

Natec Extreme Media NPB-1155 – Recenzia

 

Elektrické zásuvky sa stávajú štandardným doplnkom sedadla ako v leteckej, tak aj v železničnej preprave, no k stopercentnému pokrytiu kabín, respektíve vagónov máme ešte ďaleko. S narastajúcim množstvom techniky, s ktorou cestujeme, sa powerbanky stali neoddeliteľnou súčasťou každej batožiny. Je aj model Extreme Media NPB-1155 vhodným spoločníkom na cesty?

Pravdepodobne všetci sa stotožníme s tvrdením, že konštrukcia a rýchlosť nabíjania sú najdôležitejšie vlastnosti každej powerbanky. Powerbanky sú zariadenia, ktoré väčšinu času strávia v útrobách batohu a musia sa tam vyrovnať s vibráciami i s neplánovanými stretmi s ostatnými prenášanými predmetmi. Kovová konštrukcia modelu NPB-1155 si svoju úlohu plní veľmi dobre a je odolná aj voči vyššiemu vyvíjanému tlaku. Jeho telo sa neprehýbalo ani o milimeter a zároveň nevydalo žiadny nepríjemný zvuk. Lícovanie jednotlivých materiálov je tým pádom na excelentnej úrovni.

Mierne výhrady máme voči plastovému rámu, ktorý netlmí náhodné pády tak dobre, ako guma, no vzhľadom na cenu a to, že výrobca nepropaguje odolnosť powerbanky ako predajný artikel, s kvalitou dielenského spracovania som nadmieru spokojný. Plastový rám v sebe ukrýva aj štvoricu LED diód, ktoré sú ale príliš zapustené a je ich vidieť iba pri priamom pohľade. Občas som však na tento fakt zabudol a dostal som sa do pomykova, prečo powerbanka na zapnutie nereaguje.

Rozhodne hodnotím pozitívne konektivitu, vďaka ktorej je možné nabíjať prakticky akékoľvek zariadenie. K dispozícii je dvojica USB Typ-A portov a USB Typ-C port. Pre nabíjanie powerbanky je vyhradený microUSB port, no nabíjanie je podporované aj pomocou USB Typ-C portu. Potešil aj dodávaný microUSB kábel, ktorý nebýva štandardom v baleniach. Je síce krátky, no je to stále lepšie než nemať žiadny kábel.

Oranžovo označený USB Typ-A port podporuje rýchle nabíjanie pomocou technológie Qualcomm Quick Charge 3.0, ktorá dokáže nabíjať podporované zariadenia až štyrikrát rýchlejšie, a to vďaka vyššiemu výstupnému prúdu. Tento port zároveň disponuje ochranou, ktorá detekuje, či pripojené zariadenie technológiu QuickCharge podporuje. Ak nie, zníži maximálny výstupný prúd na bezpečnú hodnotu.

Naše hodnotenie

Extreme Media NPB-1155 je skvelá powerbanka dostupná za priaznivú cenu. Za necelých dvadsať eur získate skvelú konštrukciu, ktorá vydrží aj menej obozretné zaobchádzanie, navyše, ponúka vám množstvo portov. Práve široká ponuka portov robí z Extreme Media NPB-1155 univerzálne zariadenie, pomocou ktorého dokážete nabiť prakticky každý smartfón, tablet a dokonca aj notebook, ktorý disponuje USB Typ-C konektorom s podporou nabíjania. Jediným výrazným negatívom sú zapustené stavové LED diódy, ktoré sú viditeľné len pri priamom pohľade.

Klady

  • kvalitná kovová konštrukcia
  • množstvo portov
  • podpora QuickCharge 3.0
  • automatické zapnutie po pripojení káblu

Zápory

  • príliš zapustené LED diódy

Informácie o produkte

Natec Extreme Media NPB-1155

  • Kategória: Ostatné
  • Orientačná cena: 19 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Natec

Zobraziť viac

Korekcia: Stella Ondrejčiková

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk