Trust GXT 664 UNCA 2.1 Soundbar Set - Recenzia

Trust GXT 664 UNCA 2.1 Soundbar Set - Recenzia

 

V uplynulých rokoch sa stalo trendom používanie soundbarov, najmä k televíziám, pretože dokážu zlepšiť audiovizuálny zážitok pri pozeraní filmov, seriálov a ďalších diel. Nič vám však nebráni zapojiť ho k počítaču, notebooku a pri niektorých modeloch aj k mobilnému telefónu. Ich štíhly a elegantný dizajn dokáže pri správnom výbere skrášliť každú miestnosť. Postupom času sa trh soundbarov natoľko rozrástol, že si človek už ani nedokáže vybrať. Či už chcete obyčajný 2.0 soundbar, model so subwooferom alebo celý set, ktorý zvyčajne disponuje viacerými soundbarmi, je potrebné jeho kúpu zvažovať vzhľadom na mnoho rôznych parametrov a kľúčová je aj cena, ktorá je často vysoká, pretože za kvalitný set si jednoducho musíte priplatiť. Trhu lacných soundbarov už dlhšiu dobu kraľuje spoločnosť Trust, ktorá má v ponuke hneď niekoľko modelov. My sa v tejto recenzii pozrieme na soundbar set Trust GXT 664 Unca 2.1.

BALENIE A PRVÉ DOJMY

Čo sa obsahu balenia týka, musím skonštatovať, že ma ničím neprekvapil, no aspoň som nemal pocit, že naň spoločnosť Trust kašle a na balení jej nezáleží. Krabica je z dizajnovej stránky pekná, grafici na nej znázornili samotný produkt a logo spoločnosti. Na jej zadnej strane sa nachádza popis produktu a ďalšie podrobnosti. Po otvorení krabice mi udrel do očí soundbar umiestnený na vrchnej časti krabice, pod ktorým som si vzápätí všimol subwoofer, používateľskú príručku s nálepkou značky Trust GXT a napájací kábel.

DIZAJN A SPRACOVANIE

Hneď po uchopení soundbaru do rúk som pocítil materiál, ktorý bol na jeho výrobu použitý, teda plast. Na dotyk pôsobí dosť pevne, ale neviem sa zbaviť pocitu, že naoko pôsobí predsa len lacno. Jednoducho to nie je typ plastu, ktorý sa využíva u drahších a kvalitnejších modelov soundbarov. Model, ktorý som z krabice vybral, bol čiernej farby. Jeho dizajn síce ničím extra neohúril, ale ani nesklamal. Je to niečo medzi trojuholníkom a atypickým štvorhranom so zaoblenými hranami, čo mu dodáva potrebnú dávku elegantnosti. Navyše, na jeho pravom boku (pri výstupe káblov) nájdeme aj ovládanie hlasitosti a basov.

Čo sa týka subwoofera, je to vlastne obyčajná drevená kockatá bedňa, ktorá má na prednej strane vyobrazené logo spoločnosti a dole je umiestnený samotný reproduktor. Očakával som, že subwoofer bude trocha väčší, ale jeho veľkosť naznačuje, že ide o naozaj kompaktný set. Na zadnej časti nájdeme dva konektory, ktoré sú určené na napájanie celej sústavy a na jej prepojenie, teda na prepojenie subwooferu so soundbarom. Okrem tohto tam nájdeme spínač na zapínanie setu a taktiež aj tlačidlo ECO MODE, ktoré slúži na zapnutie režimu šetrenia elektrickej energie, ktorý je popísaný nižšie.

POUŽÍVANIE A TESTY ZVUKU

Pri teste tohto setu som si obzvlášť potrpel na to, ako sa na ňom počúvajú rôzne hudobné žánre, od klasickej hudby až po novodobé štýly. A pravdupovediac, mal som voči tomuto setu predsudky, ktoré po vypočutí prvej skladby zmizli. Aj napriek celkovému maximálnemu výkonu 32 W bolo počúvanie hudby naozaj príjemné. Čo sa týka subwooferu, basy ma ani na maximálnom výkone neohúrili a nevedel som im nijako prísť na chuť. Naopak, soundbar ma príjemne prekvapil. Zatiaľ čo na ňom prevládali hlavne výšky, ktoré boli niekedy až nepríjemné na počúvanie, často sa práve hĺbky, ktorými disponuje, ukázali ako čisté a presné. Ako bolo už vyššie spomínané, ide o 2.1 set, takže soundbar obsahuje dvojicu 4W reproduktorov a jeden 8W subwoofer, čo je výkon podstatne nižší než majú iné soundbar sety. To mu však neuberá na bohatosti zvuku, ktorá síce nie je dokonalá, ale postačí. Neodporúčam používať vyššiu hlasitosť, pretože pri nej nastáva citeľné zníženie kvality zvuku.
A čo sa týka žánru, v ktorom naozaj vyniká, volil by som skôr skladby, v ktorých vám nebudú vadiť slabé basy a nevyladené výšky. Taktiež musím podotknúť, že nastavovanie hlasitosti vie byť pekne otravné, hlavne keď sa po každom vypnutí sústavy resetuje a vy musíte robiť celý proces odznova. Obrovskou nevýhodou tohto setu je aj to, že sa ovláda pomocou dvoch tlačidiel, čo celý proces ešte predlžuje.

Na zadnej strane subwooferu nájdete tlačidlo s nápisom ECO MODE. Ak ho zapnete, aktivujete tým režim šetrenia energie, v ktorom sa sústava po dlhšej nečinnosti sama vypne. Ďalej oceňujem vysokú podporu rôznych systémov, čo umožňuje pripojiť si tento set ku prakticky všetkému, čo disponuje 3,5mm jackom, takže si pokojne môžete púšťať hudbu z telefónu.

Naše hodnotenie

Priznám sa, spočiatku som mal predsudky a nečakal som, že s týmto soundbarom budem spokojný, no došlo mi, že som sa mýlil. Aj keď nejde o najlepšiu voľbu pre počítač, určite by som ho volil k televízoru, už len vzhľadom na jeho nízku cenu, ktorá začína približne na šesťdesiatich eurách. Za takúto (v porovnaní s inými soundbarmi) pomerne nízku sumu dostanete kvalitný a elegantný model, ktorý niekoľkonásobne skrášli zvuk televízora a zároveň nič nepokazíte, ani keď si ho zadovážite k počítaču. Jeho najväčšou nevýhodou sú rozhodne nevýrazné basy, čím nepoteší milovníkov hudby. Na druhej strane musím pochváliť výšky, ktoré nie sú vôbec zlé. Jedným slovom: odporúčam.

Klady

  • elegantný dizajn
  • pomer ceny a výkonu
  • kompatibilita

Zápory

  • subwoofer
  • individuálne nastavovanie hlasitosti

Informácie o produkte

Trust GXT 664 UNCA 2.1 Soundbar Set

  • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
  • Hmotnosť: 2900 g
  • Farba: čierna
  • Orientačná cena: 60 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Trust

Zobraziť viac

Korekcia: Stella Ondrejčiková

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk