Trust Yvi Fabric Wireless Mouse - Recenzia

Trust Yvi Fabric Wireless Mouse - Recenzia

 

Trh bezdrôtových myší je preplnený, a preto nie je ľahké v tejto oblasti so svojím produktom preraziť. Každý už predsa videl obyčajné plastové myši. Tie na prvý pohľad už nikoho nezaujmú. Práve preto musia spoločnosti prísť s niečím výnimočným. Jednoducho musia vyniknúť. Skúšajú teda rôzne úpravy, zlepšujú parametre svojich produktov, menia ich dizajn a snažia sa ísť s dobou. Medzi známe firmy v tomto odvetví patria napríklad spoločnosti Genius, A4Tech, Trust a mnoho ďalších. Trust sa ale pokúsil o niečo prevratné alebo aspoň zaujímavo vyzerajúce. Táto spoločnosť totiž vytvorila myš, ktorej vrchnú časť pokrýva tkanina a táto recenzia bude práve o nej.

BALENIE

Keďže ide o kancelársku myš, zbytočne by sme očakávali akékoľvek špeciálne balenie. Prišla v plastovom obale, ktorý sa používa pri väčšine myší podobných cenových kategórií. Ten ničím neurazí, no ani ničím neprekvapí. Na prednej časti je, samozrejme, zobrazená myš a malý USB prijímač, logo značky Trust a vzadu sa nachádza trochu podrobnejší popis produktu a malá batéria do zariadenia. Po otvorení obalu som si všimol aj používateľskú príručku a návod na zapojenie do počítača.

SPRACOVANIE

Predtým, než som samotnú myš zapojil a odskúšal, dôkladne som si prezrel, z čoho je vyhotovená a skutočne ma prekvapila najmä svojou kvalitou. Trust dokázal využiť tie najlepšie materiály, ktoré sa pri takomto produkte použiť dali. Produkt totiž vôbec nepôsobil ako lacná záležitosť, či už vyhotovením a úpravou plastov alebo najzaujímavejším prvkom, konkrétne tkaninou. Tej som sa osobne trochu bál. Obával som sa totiž, že sa po chvíli začne odtrhávať, stratí svoju pohodlnosť alebo jednoducho bude na dotyk nepríjemná. Opak je však pravdou, teda aspoň zatiaľ, pretože neviem posúdiť, ako by na tom bolo zariadenie o pár mesiacov používania neskôr. Musím však podotknúť, že materiál je naozaj kvalitný a pohodlný. Bojím sa len toho, že sa látka ľahko zašpiní. Myš je malá, teda sa hodí najmä k notebookom, ale voľba je, samozrejme, na vás. Je dodávaná v troch farebných kombináciách: čierna, modrá a červená.

POUŽÍVANIE

Myš sa po zapojení USB prijímača takmer hneď pripojila k počítaču a už po prvých pohyboch ma veľmi milo prekvapila. U bezdrôtových, zväčša kancelárskych myší bola citeľná dlhá odozva. U tejto ale išlo o odozvu takmer totožnú s odozvou káblových myší. Produkt disponuje tlačidlom na nastavenie DPI, teda citlivosť pohybu kurzora. Zariadenie ponúka dva stupne nastavenia – 800 a 1600 DPI, čiže v dnešnej dobe už štandardnú citlivosť. Trust k myši nedodáva žiadne ovládače, čo z nej robí stopercentnú Plug-N-Play záležitosť. Stláčanie tlačidiel je pomerne pohodlné, avšak dosť hlučné. Vecou, ktorá ma sklamala, bola určite veľkosť tlačidla na DPI, ktoré sa stláča nepríjemne a občas popritom stlačíte aj to, čo ste nechceli. Ďalším prvkom je skrolovacie koliesko, ktoré je vsunuté zbytočne hlboko v myši a málo vytŕča, čo znamená, že sa ním nepohybuje pohodlne. K tomu všetkému je vyhotovené z pomerne hladkej gumy a má malé drážky, takže sa po ňom prst mierne šmýka. Navyše sa zdá, že dlho nevydrží, lebo už po niekoľkých dňoch používania sa otáča zvláštne a myslím, že po chvíli bude prešmykovať.

Ďalej chcem spomenúť, že jej spodná časť je veľmi šmykľavá, takže sa na akomkoľvek povrchu pohybuje veľmi ľahko, čo môže niektorým používateľom prekážať.

Naše hodnotenie

Trust sa pohybuje na poli počítačových periférií už dosť dlho a vie, čo spraviť, aby boli zákazníci spokojní. Týmto produktom opäť dokázali, že vedia, ako spraviť cenovo dostupnú a pritom skvelú myš na takmer akékoľvek používanie. S cenou, ktorá začína približne na 14 eurách je tento produkt schopný konkurovať aj omnoho drahším modelom bezdrôtových kancelárskych zariadení. U iných spoločností by ste za túto čiastku dostali obyčajnú myš s bežným dizajnom a nie elegantnú, pohodlnú a rýchlu pomocníčku k počítaču. Má síce pár múch, ale tie by vám pri bežnom šetrnom používaní prekážať nemali. Za mňa určite jedna z najlepších bezdrôtových myší, ktorú vrelo odporúčam.

Klady

 • materiál
 • dizajn
 • používanie

Zápory

 • malé tlačidlo na DPI
 • zle vyhotovené koliesko
 • príliš šmykľavá

Informácie o produkte

Trust YVI FABRIC WIRELESS MOUSE 2018

 • Kategória: Myši
 • Hmotnosť: 54 g
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 14 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Trust

Zobraziť viac

Korekcia: Stella Ondrejčiková

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk