Trust Signa - Recenzia

Trust Signa - Recenzia

 

Ak práve vyberáte mikrofón do vášho nového štúdia, pravdepodobne sa rozhodujete medzi dynamickým a kondenzátorovým mikrofónom. Ak ste sa rozhodli pre druhý zmienený, určite súhlasíte s tým, že nájsť skutočne dobrý kondenzátorový mikrofón nie je až také jednoduché. Aj napriek tomu, že cena týchto mikrofónov začína na 50 eurách, určite nie je dobré šetriť na úkor kvality, hlavne preto, lebo mikrofón si človek nekupuje až tak často a je skôr dlhodobou investíciou. Na pomoc sa vám hlási spoločnosť Trust so svojím mikrofónom Signa, ktorý vďaka integrovanému DAC konvertoru ponúkne USB rozhranie namiesto tradičného XLR.

Navonok jednoduché čierne balenie ukrýva nadštandardné príslušenstvo. Okrem samotného mikrofónu výrobca dodal aj kovový stojan, držiak mikrofónu s univerzálnym bajonetom, pop-filter a 180-centimetrový USB 2.0 typ-B kábel.

Sprevádzkovanie mikrofónu nebude trvať viac než pár minút, a to hlavne vďaka pribalenému návodu. Signa je Plug’n’Play, teda na jej chod nie je potrebný žiadny externý softvér. Po tom, čo si Windows nainštaluje ovládače, sa Signa v počítači správa ako externá zvuková karta, keďže na jej prednej strane sa nachádza aj výstup pre slúchadlá. Okrem tohto výstupu má na prednej strane aj dva otočné regulátory – jeden na hlasitosť slúchadlového výstupu a druhý na ovládanie hlasitosti mikrofónu. Druhý regulátor má v sebe integrované aj tlačidlo pre stíšenie mikrofónu. Nad celým kontrolným panelom prednej strany Signy je umiestnená aj LED-ka, ktorá pri snímaní mikrofónu svieti namodro a pri stíšení načerveno.

Ešte počas montáže treba mikrofón pomocou skrutiek stojana naorientovať tak, aby užívateľ hovoril do prednej strany mikrofónu, pretože ide o cardioid snímanie, teda najcitlivejšie je snímanie hlasu spredu a s postupom od stredu do bokov sa stišuje. Tento druh snímania je veľmi užitočný aj pri pokuse o izoláciu viacerých zdrojov zvuku, poprípade eliminácii ozveny v neodhlučnenej miestnosti.

Výsledný zosnímaný zvuk má veľmi dobrú úroveň. Citlivosť - 36 dB nie je ani prehnanou, ani podcenenou hodnotou. V zázname je počuť veľmi jemný šum, ktorý je však možné v postprodukcii jednoducho odstrániť. Zvuk je reprodukovaný verne a s dostatočnou basovou zložkou.

Naše hodnotenie

Ak chcete amatérsky štúdiový alebo domáci mikrofón s USB rozhraním, pravdepodobne ste našli víťaza. Za necelých 100 eur ponúkne naozaj slušné snímanie s minimom šumu. Signa vyniká hlavne svojou všestrannosťou, rovnako ako väčšina podobných mikrofónov. Výrobca vás vybaví nutným príslušenstvom priamo v balení, keďže dostanete aj stojan a pop-filter. Stačí ho len zapojiť a začať nahrávať.

Klady

 • príslušenstvo
 • kvalita výsledného zvuku
 • konštrukcia

Zápory

 • krehká konštrukcia stojana

Informácie o produkte

Trust Signa

 • Kategória: Mikrofóny
 • Šírka: 175 mm
 • Výška: 290 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 175 mm
 • Hmotnosť: 560 g
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 95 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: TRUST

Zobraziť viac

Korekcia: Stella Ondrejčiková

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk