Trust Verto Wireless Ergonomic Mouse - Recenzia

Trust Verto Wireless Ergonomic Mouse - Recenzia

 

Spoločnosť Trust je známa svojimi PC doplnkami, ktorými mieri hlavne na používateľov preferujúcich nižšiu cenu. Do rúk sa nám tentoraz dostala myš tejto spoločnosti, ktorá zaujme svojím veľmi netradičným tvarom. Je primárne určená pre špecifickú skupinu používateľov, ktorí trávia za počítačom dlhé hodiny a vďaka jej tvaru by mali predísť zdravotným ťažkostiam, ako zápalu karpálneho tunela, bolesti zápästia či ďalším nepríjemným problémom.

Balenie

Myš k nám prišla zabalená v jednoduchej malej krabici. V balení sa nachádzali dve AAA alkalické batérie, jednoduchý používateľský manuál a malý USB konektor slúžiaci na komunikáciu myši s počítačom. Balenie bolo teda pomerne jednoduché a výbava sparťanská, čo je ale vzhľadom na cenu a určenie pochopiteľné a akceptovateľné.

Dizajn a ergonómia

Ako už bolo spomenuté, myš má atypický dizajn, ktorým zaujme hneď na prvý pohľad. Jej povrch tvorí zmäkčený plast a na dotyk pôsobí príjemne. Lícovanie je na priemernej úrovni, nepotešia však ostré koncové hrany plastov, ktoré budú pri používaní väčšine jej používateľov zrejme prekážať. Tlačidlá, bohužiaľ, nie sú programovateľné, jedno slúži na prepínanie citlivosti (DPI) a ďalšie dve na krok vpred a vzad (tie sú napríklad použiteľné v internetovom prehliadači). Na ľavom boku sa nachádza LED pásik, ktorý o sebe dáva vedieť červeným svetielkom pri pripájaní k PC alebo pri indikovaní vybíjajúcej sa batérie. Myš je pomerne ťažká, to je však daň za každú bezdrôtovú myš, keďže batérie sú jednoducho ďalším závažím. Po ergonomickej stránke je možné myš hodnotiť veľmi dobre, bol som veľmi príjemne prekvapený. Poloha ruky je prirodzená a aj po viachodinovom intenzívnom používaní ma zápästie vôbec nebolelo a ruka bola stále uvoľnená.

Používateľské dojmy

Myš slúži najmä na kancelársku prácu. Na hranie hier však nie je vhodná z viacerých dôvodov, no na jej obranu je, samozrejme, potrebné spomenúť, že na hranie ani nie je primárne určená. Prvým dôvodom sú vyššie latencie, keďže ide o bezdrôtovú myš. Druhým dôvodom je použitie jednoduchšieho optického senzora s maximálnym rozlíšením len 1600 DPI a tretí dôvod spočíva v jej ergonómii. Myš má vyššie položené ťažisko a malú styčnú plochu s podložkou, pri rýchlych pohyboch teda nie je práve stabilná. Pri používaní som si všimol ešte jeden nedostatok – myš pri pohybe a stláčaní tlačidiel jemne píska, pripomínalo mi to zvuk pískajúcich cievok a pôsobí to skutočne rušivo.

Naše hodnotenie

Aký je teda konečný verdikt? Myš je možné zakúpiť si kúpiť už od 16 eur a ťažko jej pri tejto cene možno čokoľvek vyčítať. Má pár menších nedostatkov, ale po ergonomickej stránke je zvládnutá nadpriemerne. Preto je možné odporučiť ju s pokojným svedomím, najmä za ponúkanú cenu, vaša ruka si určite oddýchne.

Klady

 • ergonómia
 • zaujímavý dizajn
 • povrch tvorený zmäkčeným plastom
 • cena

Zápory

 • ostré koncové hrany plastov
 • horšie lícovanie
 • pískajúci zvuk počas používania

Informácie o produkte

Trust Verto Wireless Ergonomic Mouse

 • Kategória: Myši
 • Hmotnosť: 89 g
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 16 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Trust

Zobraziť viac

Korekcia: Stella Ondrejčiková

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk