Trust GXT 333 Goiya - Recenzia

Trust GXT 333 Goiya - Recenzia

 

Už na prvý pohľad je jasné, že výrobca v prípade týchto slúchadiel stavil na ľahkosť. Prejavuje sa to najmä v dizajne – konkrétne v tom, ako je navrhnutá konštrukcia a okolie náušníkov. Úprimne, doteraz som ešte nevidela slúchadlá, ktoré by mali okolo chráničov ešte niečo ako kruh, ktorý obopína uši. Vo väčšine prípadov sedia meniče na tele slúchadiel priamo obkolesené náušníkmi. V tomto prípade je medzi mäkkou časťou a reproduktormi voľný priestor, čo je skvelý nápad slúžiaci na vetranie uší. Samotné meniče nemajú bežnú sieťkovanú štruktúru, ale peknú mriežkovanú koženkovú aplikáciu, ktorá sa ani po dlhšom nosení neodtlačí na uši – mám to otestované. Čelenka nie je ani napriek svojej šírke veľmi ťažká a jej vrchná obruba je príjemným estetickým detailom.

Pohodlnosť

Okrem vetracích priestorov okolo uší, ktoré sú podľa výrobcu navrhnuté na dosiahnutie komfortu pri niekoľkohodinovom hraní, majú slúchadlá Goiya naozaj funkčnú a zároveň ľahkú konštrukciu. Tieto slúchadlá nemajú problém ani s príliš labilnou čelenkou, ani s nepohodlnosťou. Je to jeden z mála headsetov, ktoré som po cca hodine používania nemusela skladať z hlavy pre to, že ma tlačia a zvierajú. Je to nezvyk, že sa vnútro reproduktorov dotýka ucha a na začiatok si budete musieť nájsť správne umiestnenie, ale o niekoľko minút si zvyknete. Mám malú výčitku k dizajnu – písmená L a R na označenie strán sú veľmi malé a nenápadne umiestnené, a preto sa zle hľadajú.

Zvuk

Hudba a zvuky sa v širokých slúchadlách krásne rozliehajú a zároveň sa neozývajú smerom von do miestnosti, takže sa napriek otvorenému dizajnu správajú ako uzavreté. Po niekoľkých hodinách a dňoch testovania som sa vyslovene pristihla pri tom, že si púšťam svoje obľúbené pesničky preto, aby som si v nich vychutnala všetky zvuky a tóny. Nemám im z hľadiska zvuku vôbec čo vytknúť, práve naopak, potešil ma ich čistý zvuk bez akéhokoľvek šumu alebo filtra.

Naše hodnotenie

Slúchadlá GTX 333 Goiya majú niekoľko malých nedostatkov, nie však väčšie problémy. Sú navrhnuté tak, aby z hľadiska dizajnu aj pohodlia spĺňali dôležité kritéria pre hráčov a naozaj sa tak správajú. Zvuk, ktorý z nich vychádza cez neobvyklo estetické otvorené náušníky, je bez šumov a skreslení a pri počúvaní hudby aj hraní rozoznáte všetky detaily. Hlavnou výhodou headsetu Goiya je jeho pohodlnosť – vďaka ľahšej konštrukcii, mäkkej čelenke a vetracím otvorom okolo uší ich nemusíte skladať z hlavy ani po niekoľkých hodinách používania.

Klady

  • ľahká konštrukcia
  • pohodlné nosenie
  • estetické náušníky a detaily
  • čistý plnohodnotný zvuk

Zápory

  • veľmi nenápadné označenie L/R

Informácie o produkte

Trust GXT 333 Goiya 2018

  • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
  • Hmotnosť: 255 g
  • Farba: čierna
  • Orientačná cena: 40 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Trust

Zobraziť viac

Korekcia: Veronika Cholevová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk