CyberPower OLS1000E - Recenzia

CyberPower OLS1000E - Recenzia

 

Niekoľko recenzií UPS systémov od spoločnosti CyberPower sme už v minulosti našim čitateľom priniesli. A keďže v tradícii je pekné (aj účelné) pokračovať, tentoraz si posvietime na produkt z radu S, ktorý je určený pre firemné aplikácie. Táto novinka ponúka možnosť rozšírenia pomocou ďalších batériových modulov, predĺženú životnosť batérií v porovnaní s ostatnými produktmi a navyše sa pýši aj čistou sínusovou vlnou výstupných konektorov. Poďme sa spoločne na produkt OLS1000E pozrieť.

Obsah balenia, vonkajší pohľad

Vzhľadom na to, že UPS systémy nepatria práve medzi také produkty, ktoré predáva ich balenie, dostáva sa do našich rúk aj v tomto prípade len obyčajná kartónová krabica. Jej vnútro ukrýva okrem zariadenia zabaleného v mohutných polystyrénových výstužiach aj 2 x IEC C14 (samec – samica), USB kábel pre pripojenie k počítaču, kábel pre pripojenie k elektrickej sieti a navyše pár brožúrok a katalóg ďalších produktov výrobcu.

Aj napriek celkom kompaktným rozmerom pocítite pri vybaľovaní vyššiu hmotnosť zariadenia, konkrétne 13 kilogramov. Predný panel je tvorený plastom, zatiaľ čo bočná a zadná časť je vyhotovená z čierneho kovu. Rozmery zariadenia sú 151 x 225 x 394 mm.

Hneď po pripojení našich zariadení (konkrétne šlo o redakčný testovací počítač a monitor) a pripojení OLS1000E k zdroju elektrického prúdu sa UPS zariadenie zaplo. Zapínanie si dozaista všimnete, pretože zadný ventilátor je celkom hlučný, svoju úlohu si však plní na výbornú.
Obsluhu UPS systému môžete vykonať buď pomocou tlačidiel na prednej strane a displeja, alebo pripojením zariadenia k počítaču pomocou dodaného USB kábla. Potom už len vďaka softvéru, ktorý nájdete na stránkach výrobcu, dokonfigurujete všetko potrebné.

Ako som spomínal v úvode recenzie, UPS systém slúži ako dočasná náhrada zdroja elektriny v prípade jej výpadku. V prípade tohto konkrétneho modelu je možné pripojiť a ochrániť až štyri zariadenia (konektor IEC C14) a telefónnu/ethernetovú sieť RJ11/45 (1 vstupný a 1 výstupný konektor). Samozrejme, každý z výstupných portov disponuje aj ochranou proti prepätiu.

Maximálny výkon OLS1000E je 900 W. Prevádzková doba pri maximálnej záťaži je asi 5 minút, zatiaľ čo pri polovičnej záťaži je to 15 minút. Pri maximálnej záťaži nášho redakčného počítača spolu s jedným monitorom sme odoberali z UPS-ky asi 350 W a asi 17 minút sme dokázali pracovať, kým sa stav znížil z plného nabitia na nulu. Ak by takáto výdrž pre vašu aplikáciu nebola dostatočná, môžete rozšíriť kapacitu o externý batériový modul. Súčasťou systému je aj akustický alarm, ktorý zvyšovaním intenzity pískania upozorňuje na zostávajúcu kapacitu batérie.

Pri použití režimu ECO CyberPower sľubuje až viac ako 95% účinnosť.

Naše hodnotenie

CyberPower OLS1000E je UPS systém určený pre menšie firmy. Pri výpadku prúdu rozhodne zachráni všetky vaše rozpracované projekty, ktoré si následne budete môcť v pokoji uložiť. Ak by kapacita 1000 VA nedostačovala, môžete ju rozšíriť o batériový modul. Okrem plnej ochrany štyroch výstupov ponúkne ochranu aj telefónnej/ethernetovej siete.

Klady

 • cena
 • čistá sínusová vlna
 • 4 výstupné zásuvky
 • možnosť expandovať systém
 • softvér

Zápory

 • vyšší hluk ventilátora

Informácie o produkte

CyberPower OLS1000E 2018

 • Kategória: Zdroje
 • Šírka: 151 mm
 • Výška: 225 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 394 mm
 • Hmotnosť: 13000 g
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 285 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: CyberPower

Zobraziť viac

Korekcia: Stella Ondrejčiková

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk