Gigabyte Aorus M5 - Recenzia

Gigabyte Aorus M5 - Recenzia

Každý hráč si zakladá na tom, aby mal čo najlepšie podmienky na hranie svojich obľúbených titulov. Nejde iba o počítačové komponenty, ale aj o základné periférie, medzi ktoré patrí napríklad myš a klávesnica. Výber je ale častokrát náročný, pretože v dnešnej dobe existuje množstvo druhov myší, ktoré sa vyberajú aj podľa titulov, ktoré s nimi chcete hrať. Preto má veľa hráčov problém vybrať si správne. Gigabyte patrí medzi spoločnosti, ktoré sa v oblasti počítačových periférií pohybujú už dosť dlho, a preto vie, ako vyrobiť skvelých a spoľahlivých pomocníkov k počítaču. Hráči majú na výber množstvo produktov z hernej série Aorus a väčšina z nich naozaj stojí za to. Táto recenzia bude o počítačovej myši Gigabyte Aorus M5.

BALENIE

Ako balenie zvolil Gigabyte jednoduchú kartónovú krabicu s potlačou, na ktorej je znázornený produkt a nejaké detaily. V nej ma čakala používateľská príručka, súprava závaží pre produkt, lepiace protišmykové pásiky na spodnú časť myši a samotná myš. Balenie pôsobí celkom prepracovane a naozaj je vidieť, že sa spoločnosť pri jeho tvorbe snažila. Gigabyte pri tomto produkte stavil aj na prvý dojem, ktorý je skvelý.

SPRACOVANIE A DIZAJN

Keď som chytil myš prvýkrát do ruky, pocítil som pogumované boky, na ktorých mi vadilo, že sú príliš šmykľavé. To však neovplyvnilo celkový dojem z dizajnu produktu. Zvyšok tvorí prevažne plast, ale okolie kolieska a tlačidiel na nastavenie DPI je pokryté hliníkom, ktorý je naozaj vkusne dopasovaný, a myš tak pôsobí oveľa kvalitnejšie. Na ploche určenej pre dlaň je podsvietené logo Aorus. Ľavé a pravé tlačidlo myši nepôsobia nijako zvláštne, avšak medzi nimi sa nachádza plocha, ktorá dokonale vyniká a vyzerá naozaj zaujímavo. Ide o kombináciu podsvieteného kolieska s gumovým povrchom a dvoch tlačidiel na pridávanie a odoberanie DPI, čo som veľmi nepochopil. Zdalo sa mi zbytočné, že pre štyri režimy je na produkte tlačidlo na pridávanie a odoberanie citlivosti. To všetko je však dokonale vpasované do hliníkového povrchu. Na ľavom boku môžete vidieť 2 prídavné nastaviteľné tlačidlá, spomínanú pogumovanú plochu, štýlový podsvietený pásik a 4 svetielka, ktoré určujú úroveň DPI. Pravá strana je prakticky rovnaká, až na to, že na nej chýbajú prídavné tlačidlá a svetielka, podsvietenie však zostáva rovnaké.

Spodná časť myši obsahuje štyri pohybové plochy, na ktoré môžete nalepiť vyššie spomínané protišmykové pásiky pre lepší pohyb na hladkých povrchoch. Tiež tam je štítok s názvom a detailmi produktu a miesto pre závažia, ktoré je schované pod magnetom prichyteným plastom, čo je celkom nezvyčajné, ale zároveň vkusné a logické riešenie. Čo sa týka podsvietenia, je naozaj veľmi výrazné a pekné. Zamrzelo ma však, že farba svetielok na znázornenie DPI je vždy rovnaká a nedá sa zmeniť.

POUŽÍVANIE

Čo sa týka pohyblivosti a pohodlnosti pri používaní myši, je vidieť, že je určená na hranie. Výborne a príjemne sadne do ruky, prídavné tlačidlá sú umiestnené blízko pri palci a ľavé a pravé tlačidlo je ergonomicky ohnuté dohora z dôvodu umožnenia viacerých polôh ruky pri pohybovaní myšou. Na druhú stranu sa týmto stáva produkt vhodný len pre pravákov. Vďaka celkovej ergonómii je myš dokonale pohodlná na hranie v oboch štýloch hrania, teda claw a palm style. Navyše je na plastovom povrchu nanesená protišmyková guma, ktorá vám umožní dokonalú kontrolu nad produktom. Myš sa pohodlne hýbe na podložkách, a v prípade, že žiadnu nemáte, Gigabyte pre vás k myši pribalil aj protišmykové lepiace pásiky, ktoré problém jednoducho vyriešia.

Ale aby som Aorus M5 len nechválil, spomeniem aj niekoľko múch. Napríklad, že koliesko sa mi občas zasekáva, hlavne pri pohybe hore. To však môže byť spôsobené aj tým, že som dostal chybný kus. Okrem toho som nebol spokojný s tvrdosťou stláčania. Niektorí hráči síce preferujú ťažšie stláčanie tlačidiel, no pre tých, ktorí ho neobľubujú, je táto skutočnosť značnou nevýhodou. Myš je aj bez závaží celkom ťažká a závažia samotné jej veľa na váhe nepridajú, rozdiel je takmer neciteľný.

SOFTVÉR

Výrobca k baleniu nedodáva žiadne inštalačné CD pre softvér. Ale ak si chcete nastaviť farby a úrovne citlivosti myši manuálne, môžete to urobiť pomocou programu Aorus Engine, ktorý si môžete stiahnuť na stránke Gigabytu. Samozrejme, môžete si tam nastaviť aj funkciu prídavných tlačidiel a režimy podsvietenia. Dostupná je taktiež kalibrácia myši, ktorá vám umožní nastaviť presný pohyb produktu po vašej podložke.

Naše hodnotenie

Ak by som si mal vybrať hernú myš za cenu okolo 50 eur, tak táto by pravdepodobne vyhrala. Má všetko, čo potrebuje väčšina hráčov ku šťastiu, jasné podsvietenie, kvalitný povrch, príjemné používanie a najmodernejšie technológie na zvýšenie výdrže tlačidiel myši. Perfektný dizajn a ergonomickosť je taktiež veľkým plusom. Za prijateľnú cenu tak dostane hráč výborný produkt, s ktorým bude určite spokojný. Navyše je tu možnosť upravenia základných nastavení v stiahnuteľnom softvéri, ktorý ponúka vysokú škálu možností.

Klady

 • dizajn
 • podsvietenie
 • pohodlnosť
 • softvér

Zápory

 • zasekávanie kolieska
 • tvrdosť stláčania tlačidiel
 • hmotnosť

Informácie o produkte

Gigabyte Aorus M5

 • Kategória: Mobilné telefóny, Myši
 • Hmotnosť: 118 g - 130,5 g
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 50 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Gigabyte

Zobraziť viac

Korekcia: Denisa Jurištová

Galéria

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk