SteelSeries Arctis 5 Headset (2019) - Recenzia

SteelSeries Arctis 5 Headset (2019) - Recenzia

 

Spoločnosť SteelSeries je hráčom veľmi známa svojimi kvalitnými produktmi a my sme mali možnosť pozrieť sa na najnovšiu verziu obľúbených herných slúchadiel.

Balenie

Slúchadlá SteelSeries Arctis 5 prišli zabalené v kompaktnej a pre spoločnosť typickej šedo-oranžovej krabici. V balení nájdeme aj používateľský manuál a príslušenstvo, ktorým je 3,5 mm jack konektor a USB kábel s prepínačom režimov.

Dizajn a ergonómia

Dizajn slúchadiel je jednoduchý a nepôsobí žiadnym futuristickým dojmom, čo ale vôbec nie je na škodu. Slúchadlá sú pevné, pomerne ťažké a chvíľu trvá, kým si používateľ na ich váhu zvykne. Trochu zamrzí, že čelenka vôbec nie je z mäkkého penového materiálu - nachádza sa na nej len pás na suchý zips, ktorý slúži na nastavenie polohy náušníkov. Prišlo mi to ako veľmi lacno pôsobiace riešenie a v tejto cenovej kategórii by som čakal určite niečo lepšie. Na druhej strane, náušníky sú z kvalitného materiálu, ktorý má podobné vlastnosti ako pamäťová pena a dobre kopíruje tvar ušných lalokov.

Takisto poteší minimálna reprodukcia hluku z okolia. Na ľavom náušníku sa nachádza koliesko na ovládanie hlasitosti, tlačidlo na zapnutie a vypnutie mikrofónu a mikrofón samotný, ktorý sa veľmi efektne a prakticky dá zasunúť do samotného náušníka. Slúchadlá majú podsvietenie RGB, čo je dnes síce v móde, ale na nich to nemá pre hráča žiadny praktický význam. Keď sú nasadené na hlave, tak to, samozrejme, nie je viditeľné.

Zvuk a používateľské dojmy

Zvuk je výborný, zamrzela ma ale nemožnosť úplnej inštalácie softvéru. Ten sa totiž neustále dožadoval dodatočnej inštalácie, ktorá prebiehala stále dookola. Zrejme išlo o nejaký bug serverov, bohužiaľ, vyriešiť sa mi to nepodarilo. Napriek tomu ale zvukový prejav hodnotím ako veľmi dobrý. Zvuk je krištáľovo čistý. Výšky a stredy sú jednoducho výborné, basy už sú ale na tom horšie a prišli mi ako nedostatočné. Skúšal som to ladiť s pomocou rôznych nastavení a ekvalizéru, zlepšiť sa mi to ale nepodarilo.

Veľmi zaujímavé je koliesko, kde je možné voliť si režimy „Game” alebo „Chat”. Funguje to pomerne dobre, zvuk sa vhodným spôsobom upraví na jednotlivé režimy. V hrách pôsobí priestorovejšie a neznie to zle, je to o preferencii používateľa, čo mu bude viac vyhovovať. Mikrofón je skvelý, zvuk je čistý a jasný a šum je v podstate zanedbateľný. Je zrejmé, že hanbu týmto slúchadlám neurobí, práve naopak. Je vybavený červenou ledkou, takže vždy zaznamenáte, či je zapnutý alebo nie.

Naše hodnotenie

Slúchadlá ponúkajú kvalitné vyhotovenie a dobrú reprodukciu zvuku. Majú ale aj svoje nedostatky ako slabšie basy a niektoré lacnejšie konštrukčné prvky. Na druhej strane poteší krištáľovo špičkový zvuk, vynikajúci mikrofón a kvalitné náušníky. SteelSeries Arctis 5 Headset je určený pre herných nadšencov, ktorí nemajú problém za slúchadlá si zaplatiť, keďže cenová relácia 110 eur určite nie je určená pre bežného používateľa.

Klady

  • kvalitné náušníky
  • čistý zvuk
  • výborný mikrofón
  • možnosti nastavenia

Zápory

  • slabšie basy
  • lacnejšie vyhotovenie čelenky

Informácie o produkte

SteelSeries Arctis 5 Headset (2019)

Zobraziť viac

Korekcia: Pavol Hirka

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk