Modecom Volcano Blade - Recenzia

Modecom Volcano Blade - Recenzia

 

Väčšina hráčov si pod pojmom herná klávesnica predstaví nejakú podsvietenú, dizajnovo peknú klávesnicu s niekoľko programovateľnými tlačidlami. Sú ale aj klávesnice, pri ktorých to ich výrobcovia zobrali z opačného smeru a snažili sa vytvoriť čo najkompaktnejší počin. Je faktom, že väčšina hráčov hrajúcich na počítačoch preferuje tie väčšie (normálne), ale sú ľudia, ktorí radšej zainvestujú do kompaktnejších produktov. Väčšinou ide o hráčov s nedostatkom priestoru. Pre takých ľudí je tu aj napríklad spoločnosť Modecom. Tá sa môže pýšiť už viacerými takýmito produktmi, na ktoré boli doposiaľ hlavne dobré ohlasy. Stane sa tak aj u modelu Modecom Volcano Blade, o ktorom bude dnešná recenzia?

BALENIE

Obsah balenia tvorí obyčajná kartónová krabica s logom firmy a obrázkom modelu. Nemám k tomu, čo viac dodať. Po otvorení krabice s klávesnicou sa mi naskytol pohľad na klávesnicu zabalenú v akomsi ochrannom obale, pod ktorou som našiel používateľskú príručku a USB kábel slúžiaci na zapojenie produktu do počítača.

DIZAJN A SPRACOVANIE

Jednoduchý dizajn a veľmi tenké, kovové spracovanie. To by som zhrnul do veľmi stručného opisu. Ak by som sa na ňu mal pozrieť trochu bližšie, spozoroval by som nízky profil kláves, vkusné logo zobrazené nad šípkami a pri pohľade z boku by som si všimol, že medzi klávesmi a samotným telom klávesnice sa nachádza naozaj veľký mechanizmus na stláčanie, ktorý okrem iného obsahuje aj podsvietenie. Ku všetkému nie veľmi pozitívne prispieva fakt, že vyhotovenie je z kovu, čo sa odzrkadľuje na jej váhe, ktorá je vyššia ako hmotnosť niektorých veľkých klávesníc. Ale predsa len, klávesnicu máte položenú na stole, takže to nevadí, no nie?

Trochu ma zamrzel fakt, že Modecom Volcano Blade ponúka len jednu farbu podsvietenia, a to červenú. Čo sa týka sily podsvietenia, tá je podľa mňa slabá a pri hraní cez deň je problém si ju vôbec všimnúť.

POUŽÍVANIE

Čo sa týka používania, klávesnica Modecom Volcano Blade nie je tak zlá. Ak sa veľmi pozorne započúvate ku zvuku stláčania kláves, môžete si povšimnúť zvláštny, kovový zvuk. To ale nie je nič, na čo by sa nedalo zvyknúť. Stláčanie je na pocit pomerne príjemné, avšak ocenil by som, ak by bol pohyb kláves trochu hladší. Po prvom zapojení som sa podľa manuálu skúšal pohrať s nastaveniami podsvietenia klávesnice. Je síce pekné, že Modecom do tohto produktu vložil naozaj veľa možností pohybu podsvietenia, cez obyčajné svietenie, dýchanie, až po pohyby v tvare kruhu a rozsvietenie a následné rozplynutie svetla po všetkých klávesoch okolo stlačenej klávesy, čo vyzerá skvele. Jediným problémom však je, že Modecom do tejto klávesnice vbudoval iba jednu farbu podsvietenia. Tá, ku všetkému nie je práve najjasnejšia a cez deň ju nie je až tak dobre vidieť.

Veľkým mínusom všetkých kompaktných klávesníc je skutočnosť, že poväčšine nemajú numerickú klávesnicu. Preto by som klávesnicu neodporúčal ľuďom, ktorí veľa píšu. Jednoducho nie je kancelárska, ale herná. Pri hraní hier mi jej používanie vôbec nevadilo a bolo vcelku pohodlné. Klávesnica sa napája cez USB - micro USB port, takže si ju môžete kedykoľvek odpojiť a presunúť na iné miesto, a to s takmer dokonalým komfortom. Problém je jedine v tom, že je ťažká.

Naše hodnotenie

Nikdy som nebol fanúšikom malých klávesníc bez numerickej klávesnice. K počítaču by som preto radšej volil klasickú klávesnicu. Konkrétne na tomto modeli by som chcel pochváliť kvalitné kovové vyhotovenie, dizajn a vysokoodolný mechanizmus stláčania Kailh. Pozornosť by som venoval taktiež aj množstvu nastavení podsvietenia na úkor počtu farieb. Ale aj cez všetky tieto skutočnosti som zistil, že pri hraní hier bola veľmi pohodlná a jej malá konštrukcia mi veľmi uľahčila pohyb prstov po klávesnici. Pri cene, ktorá začína niekde na 62 eurách, vám domov príde produkt, ktorý disponuje vysokou kvalitou a má pár múch, ktoré sú za určitých okolností akceptovateľné.

Klady

 • materiál
 • pohodlnosť

Zápory

 • len 1 farba podsvietenia
 • hmotnosť
 • bez numerickej klávesnice
 • cena

Informácie o produkte

Modecom Volcano Blade

 • Kategória: Klávesnice
 • Šírka: 354 mm
 • Výška: 127,5 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 22,5 mm
 • Hmotnosť: 520 g
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 62 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Modecom

Zobraziť viac

Korekcia: Denisa Jurištová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk