Roccat Renga Boost Headset - Recenzia

Roccat Renga Boost Headset - Recenzia

 

Roccat je známa nemecká spoločnosť, ktorá sa na počítačovom trhu venuje najmä hernému príslušenstvu, ako sú myši, klávesnice a slúchadlá a dnes si v recenzii predstavíme herný headset Roccat Renga Boost.

Balenie

Balenie nemá veľmi cenu rozsiahlejšie komentovať. Slúchadlá prišli v obyčajnej čiernej škatuli zabalené jednoduchým spôsobom, na ktorý môžeme použiť výstižný výraz - sparťanský. V balení nebolo žiadne príslušenstvo, nachádzal sa tam len používateľský manuál a 3,5 mm PS4 prepojovací kábel.

Dizajn a ergonómia

Slúchadlá dizajnom príliš neohúria. Celé sú vyhotovené v čiernej farbe a nečakajte žiadne prémiové materiály. Čelenka je vyrobená z jednoduchého plastu, čo je celkom škoda. Riešenie je veľmi lacné a ani ergonomicky to nie je úplne najlepšie, pretože po pár hodinách na hlave jednoducho tlačili. Náušníky sú na tom kvalitatívne o niečo lepšie. Sú potiahnuté koženkou a z vonkajšej strany sú otvorené, čiže tam funguje akási forma ventilácie, ktorou sa chváli aj výrobca. Osadené sú na otočných kĺboch, takže nájsť si správnu polohu nie je problém. Ergonomicky sú už riešené horšie, keďže sú dosť plytké a majú veľké otvory na uši. Mne sa z uší celkom šmýkali a nedržali úplne pevne. Ovládanie hlasitosti je vyvedené mimo slúchadiel, nájdete ho na klasickom a lacno pôsobiacom ovládači, ktorý je umiestnený na kábli. Hlasitosť sa ovláda kolieskom (potenciometrom). Bohužiaľ, na pozlátený 3,5 mm konektor môžeme v tomto prípade zabudnúť. Mikrofón je otáčateľný a nastavovateľný jednoduchým ohýbaním elementu, na ktorom je upevnený. Nie je však možné odpojiť ho, keďže je na slúchadlách umiestnený napevno.

Zvuk a používateľské dojmy

Našťastie to, čo slúchadlá strácajú v ergonómii, doháňajú kvalitou zvuku, ktorý je veľmi dobrý. Prekvapila ma aj basová zložka, je totiž pomerne kvalitná a basy sú celkom výrazné. Keďže ide o slúchadlá, ktoré sa pripájajú pomocou 3,5 mm jack konektora, dôležitý je aj kvalitný zvukový čip na základnej doske. Výrobca v tomto prípadne nedodáva žiadny softvér, vystačiť si musíte so štandardným ekvalizérom z Windowsu.

Naše hodnotenie

Slúchadlá Roccat na mňa urobili dobrý dojem. Hoci ergonomicky príliš nezabodovali, nedá sa povedať, že sú vyrobené nekvalitne, práve naopak. Nie sú síce použité žiadne pogumované plasty a ďalšie prémiové materiály, slúchadlá ale pôsobia pevným a kvalitným dojmom a aj lícovanie jednotlivých dielov je v poriadku. Reprodukcia zvuku je na vysokej úrovni, poteší jeho celková čistota a príjemné basy, ktoré sú na slušnej úrovni. Mikrofón ponúka štandardnú kvalitu zvuku, neohúri, ale ani nesklame. Za cenu necelých 50 eur ide o veľmi dobre zvládnutý produkt, ktorý môžem rozhodne odporučiť.

Klady

  • príjemné basy
  • čistý a kvalitný zvuk
  • slúchadlá pôsobia pevným dojmom

Zápory

  • horšia ergonómia
  • použité lacnejšie materiály

Informácie o produkte

Roccat Renga Boost Headset

  • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
  • Hmotnosť: 210 g
  • Farba: čierna
  • Orientačná cena: 50 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Roccat

Zobraziť viac

Korekcia: Pavol Hirka

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk