Audictus Winner - Recenzia

Audictus Winner - Recenzia

 

Doba káblových slúchadiel už pomaly ustupuje a nastáva éra bezdrôtových zariadení. To už väčšina z nás dávno vie, a preto nie je žiadnou novinkou, že veľa firiem sa pokúša o výrobu tých najlepších a cenovo najdostupnejších slúchadiel. Okrem veľkých korporácií, ktorým sa to celkom darí, existujú aj menšie alebo menej známe firmy, o ktorých nie je toľko počuť. Niekedy sú ale na tom kvalitou svojich produktov lepšie ako veľké spoločnosti. Platí toto aj pri firme Audictus s jej slúchadlami s modelovým označením Winner, o ktorých bude dnešná recenzia?

BALENIE

Slúchadlá prišli v peknom modernom balení. Na prednej strane sa zákazníkovi naskytne pohľad na obrázok slúchadiel s logom spoločnosti, na bočných stranách sú stručné špecifikácie a popis výrobku, rovnako ako aj na zadnej strane. Vo vnútri škatule boli hneď slúchadlá v tvrdom plastovom obale, pod ktorým bola používateľská príručka a látkový vak na slúchadlá, v ktorom bol micro USB kábel na nabíjanie a 3,5mm jack.

DIZAJN A SPRACOVANIE

Slúchadlá majú bežný moderný dizajn, ktorý ničím neprekvapí. Spoločnosť Audictus použila čiernu farbu s bielymi pásikmi. Na oboch stranách slúchadiel, ktoré sú z veľkej časti podobné, môžeme vidieť logo firmy a z vnútornej strany označenie, na ktoré ucho patria. Spracovanie slúchadiel Winner odpovedá ich cene. Nič veľmi kvalitné. Obyčajný ABS plast, hliník (najmä vnútro produktu) a PU koža, ktorá pokrýva vankúšiky na oboch častiach slúchadiel. Koža je na dotyk zvláštna, povedal by som, že až nepríjemná, čo zariadeniu uberá na komforte.

POUŽÍVANIE

Pri zapnutí slúchadiel a následnom nasadení na hlavu, pri ktorom som musel nejako prekusnúť tú nepríjemnú kožu, som ich pripojil k môjmu telefónu prostredníctvom bluetoothu, čo sa mi podarilo veľmi rýchlo. Potom som pustil hudbu. Vtedy mi došlo, kde tieto slúchadlá robia chybu, ktorá by ma osobne od kúpy odradila. Kde sú basy? Nehovoriac o čistote zvuku, ktorá je naozaj výborná, mi tam úplne chýbajú basy, dokonca aj pri vyšších hlasitostiach ich je len ťažko počuť. To dokáže absolútne pokaziť tú skvelú optimalizáciu stredov a výšok, ktorá by v kombinácii so silnejšími basmi dokázala navodiť perfektný zvukový zážitok.

Naše hodnotenie

Celkovo bolo používanie týchto slúchadiel, nehľadiac na absenciu basov, obstojné. Priemerné spracovanie, pekný dizajn a výborná cena pohybujúca sa okolo 25€ spravila z tohto produktu niečo, čo je konkurencie schopné, teda bolo by, ak by tam boli basy. Som presvedčený, že každý, kto má slúchadlá alebo si chce nejaké kúpiť dbá na čo najlepšiu harmóniu zvukového rozhrania. To znamená, že správne slúchadlá by mali mať vyhladené výšky, presné stredy, silné hĺbky a dychberúce (ale nie prehnané) basy. Bohužiaľ, Audictus pri tomto produkte na basy asi trocha zabudol. Na internetovej stránke produktu je pri jeho stručnom popise citát, ktorý znie: „Find your own way, make mistakes and come back stronger!“ To v preklade znamená: „Nájdite si vlastnú cestu, spravte chyby a vráťte sa silnejší.“ Audictus si už našiel vlastný smer, urobil chybu a teraz ostáva, aby sa vrátil s lepším produktom.

Klady

  • čistota zvuku
  • jednoduchosť ovládania

Zápory

  • absencia basov
  • spracovanie

Informácie o produkte

Audictus Winner

  • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
  • Hmotnosť: 138 g
  • Farba: čierna
  • Orientačná cena: 25 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Audictus

Zobraziť viac

Korekcia: Iveta Szighardtova

Galéria

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk