RECENZIA: Logitech G332 sú výborné herné slúchadlá

RECENZIA: Logitech G332 sú výborné herné slúchadlá

 

Slúchadlá sú takmer neodmysliteľnou súčasťou každého herného a aj neherného počítača alebo notebooku. Či už hovoríme o počúvaní hudby, hraní hier alebo o komunikácii s ľuďmi, určite je to jedna z najdôležitejších vecí, ktoré chce mať každý používateľ počítača. Výber ale niekedy nie je jednoduchý. Kým asi najdôležitejšími faktormi sú cena a kvalita zvuku, zohľadňujeme aj dizajn, veľkosť, komfort a dokonca aj typ pripojenia. V tejto recenzii sa pozrieme na skvelé herné slúchadlá Logitech G332.

BALENIE

V balení sa okrem slúchadiel prekvapujúco nachádzala aj používateľská príručka a 3,5 mm jack rozdvojka. Všetko to prišlo v peknej modrej škatuli, na ktorej bočných stranách sú stručné špecifikácie a logo spoločnosti. Na jej prednej strane si môžeme všimnúť ilustrované slúchadlá, na zadnej sú zas stručné špecifikácie. Prvý dojem je zatiaľ kladný.

DIZAJN

Dizajn Logitech G332 je veľmi podobný jeho predchodcom. Tentokrát je ale takmer všetko z pekného matného plastu, pričom mikrofón je navrchu pogumovaný. Z ľavej časti vychádza kábel na pripojenie a môžeme tam nájsť aj koliesko na regulovanie hlasitosti. Celkovo vyzerajú slúchadlá veľmi slušne a kvalitne. Oceniť musím aj dlhý, dvojmetrový 3,5mm jack a váhu produktu, ktorá je približne 300 gramov.

POUŽÍVANIE

Než začnem hodnotiť kvalitu zvuku, musím podotknúť, že ide o herné stereo slúchadlá, čo znamená, že nie sú práve najlepšie na počúvanie hudby. Hlavné využitie nájdete pri hraní hier, kde je čistota zvuku excelentná, no vďaka tomu, že sú to 2.0 slúchadlá, absentujú basy. Pri hrách ako napríklad Counter-Strike alebo pri novších tituloch, kde je potrebné počúvanie zvuku pre lepšiu lokalizáciu nepriateľa, sú G332 a kvalitné slúchadlá vo všeobecnosti možnosťou, ako si v tomto pomôcť. Dokonalé vyladenie výšok a stredov je u výrobcu takmer samozrejmosťou, tu to však dotiahol na novú úroveň. Slúchadlám by som mohol vytknúť akurát kvalitu mikrofónu. Som vlastníkom starších slúchadiel radu G, kde je mikrofón na podobnej úrovni, čiže to nie je žiadna sláva.

Pochváliť chcem aj pohodlnosť vankúšikov. Tie sú potiahnuté kožou, ktorá je aj po niekoľkých hodinách hrania príjemná na ušiach. G332 sú veľké slúchadlá, čo znamená, že vankúšiky máte okolo uší.

Naše hodnotenie

Celkovo by som slúchadlá G332, ktoré spadajú do cenovej kategórie od 50 do 70 eur, zhodnotil ako vysoko nadpriemerné. Okrem mikrofónu (ten ma, pravdupovediac, trochu sklamal) by sa mi ťažko hľadalo nejaké mínus. Ak však odhliadnem od nekvalitného mikrofónu a zameriam sa na spracovanie a zvuk slúchadiel, tak som z nich nadšený a vrelo ich odporúčam každému hráčovi, ktorý rád zainvestuje do kvalitnejších slúchadiel.

Klady

  • čistota zvuku
  • spracovanie a dizajn
  • pohodlná koža

Zápory

  • mikrofón

Informácie o produkte

Logitech G332

  • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
  • Hmotnosť: 303 g
  • Farba: čierno-červená
  • Orientačná cena: 60 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Logitech

Zobraziť viac

Korekcia: Pavol Hirka

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk