RECENZIA: Audictus ADRENALINE 2.0, takmer audiofilný zážitok aj počas športových aktivít?

RECENZIA: Audictus ADRENALINE 2.0, takmer audiofilný zážitok aj počas športových aktivít?

 

Mladá poľská spoločnosť Audictus, ktorá funguje od roku 2017, vstúpila na trh s víziou vyrábať kvalitné a dobre znejúce slúchadlá s prijateľnou cenovkou. Jej portfólio zahŕňa drôtové a bezdrôtové on-ear a in-ear slúchadlá a malý prenosný bluetooth reproduktor. Audictus ADRENALINE 2.0 sú bluetooth in-ear slúchadlá určené najmä pre športovcov, ktorí sa počas tréningu radi povzbudzujú a motivujú svojou obľúbenou hudbou.

Obal a jeho obsah

Slúchadlá prichádzajú zabalené v dizajnovo peknom balení z tvrdého papiera, v ktorom sa ukrýva jednoduchá matná čierna krabička s logom výrobcu. Tá obsahuje produktovú dokumentáciu, štýlové okrúhle puzdro na prenášanie slúchadiel, micro USB káblik a samotné slúchadlá. Výrobca v balení tiež dodáva tri páry gumových nástavcov do uší v troch rôznych veľkostiach a jeden pár veľmi zaujímavých nástavcov z pamäťovej peny, ktorý je však len v jednej veľkosti. Balenie je na veľmi vysokej úrovni, na akú sme zvyknutí z prémiových produktov.

Prvé dojmy a spracovanie

Telo slúchadiel je vyrobené z dôkladne opracovaného hliníka. Obe slúchadlá sú prepojené 50-centimetrovým gumovým plochým káblom, na ktorom nájdeme plastovú svorku na zaťahovanie a ovládaciu jednotku s tlačidlami, mikrofónom a nabíjacím micro USB portom. Puzdro na prenášanie je plastové, po jeho obvode je zips a vo svojom vnútri ukrýva praktické vrecúško, do ktorého sa zmestí aj nabíjací káblik, aj všetky nástavce do uší. Môžeme konštatovať, že celkové prevedenie a spracovanie opäť evokuje prémiovosť.

Používanie

Spárovanie s telefónom zabezpečuje Bluetooth 4.1 a prebieha rýchlo a bezproblémovo. Po zvukovej stránke sú tieto slúchadlá vo svojej cenovej kategórii naozaj excelentné. Zvuk je vyvážený a čistý, basy, stredy aj výšky sú jasné a po miernej úprave ekvalizéru sa nám podarilo dosiahnuť zvuk, ktorý opäť atakuje prémiový segment slúchadiel s oveľa vyššou cenou. Počas sústredeného testu tej najnáročnejšej hudby sa tiež potvrdilo, že všetky zvukové stopy boli zreteľné, reprodukcia akustických aj sláčikových nástrojov je výborná a celkovo sa zvuk nestráca ani v orchestrálnej hudbe.

Slúchadlá sú aj po dlhšej dobe používania pohodlné, v ušiach netlačia a sú dobre fixované aj vďaka malým gumovým oblúčikom, ktoré kopírujú tvar ušnice. Počas tréningu slúchadlá z uší nevypadávali. Po zhruba piatich hodinách sa ozval indikátor slabej batérie, ktorá sa doplna nabije za necelé dve hodiny. Audictus myslel aj na ochranu pred vodou a preto tieto slúchadlá spĺňajú štandard IPX4. Potešil nás aj fakt, že slúchadlá spárované s telefónom Apple iPhone spolupracovali s aplikáciou „Batérie“ a na displeji sa zobrazovala úroveň nabitia akumulátora, pretože nie všetky bezdrôtové bluetooth slúchadlá v danej aplikácii fungujú správne. Používatelia by však nemali očakávať, že počas tréningov alebo behu budú vedieť cez slúchadlá telefonovať, pretože kvôli mikrofónu a jeho umiestneniu je používateľa počuť slabšie.

Naše hodnotenie

Slúchadlá Audictus ADRENALINE 2.0 poskytujú vynikajúci pomer kvality a ceny. Svojou ľahkou váhou, skladnosťou, kvalitou spracovania a zvuku, praktickosťou a veľmi priaznivou cenovkou si určite nájdu mnohých spokojných majiteľov na využitie pri naozaj každej telesne náročnej, ale aj relaxačnej činnosti.

Klady

 • pomer kvalita/cena
 • kvalita spracovania
 • zvuk
 • vodotesnosť

Zápory

 • dlhšie nabíjanie batérie
 • menej kvalitný mikrofón

Informácie o produkte

Audictus ADRENALINE 2.0

 • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
 • Hmotnosť: 17 g
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 40 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Audictus

Zobraziť viac

Korekcia: Pavol Hirka

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk