RECENZIA: Genesis Nitro 950 Gaming Chair, kvalita za dostupné peniaze

RECENZIA: Genesis Nitro 950 Gaming Chair, kvalita za dostupné peniaze

 

Toto je už tretí model herného kresla od značky Genesis, ktorý pár dní rozmaznával moju telesnú schránku a, budem úprimný, už vopred som sa na toto kreslo tešil, pretože doterajšie skúsenosti s Genesis som mal viac než dobré. Navyše, do testu mi pristála najvyššia verzia pod označením Nitro 950. A že vraj „YOU WILL NOT WANT TO GET UP“. No, uvidíme.

NITRO 950

Darmo, ale pojem Made in China už stráca svoju trpkú príchuť predsudkov z minulosti, a tak je to aj s týmto výrobkom. Už pri pohľade na pekne potlačenú krabicu môžem tušiť, že jej obsah nebude žiadna nekvalitná lacnota. Po rozbalení vyberám jednotlivo zabalené časti, a že je ich teda dosť, a hlavne sú solídne ťažké. Zrozumiteľný návod je na jednej strane farebne potlačený, nechýbajú kľúče na montáž a plastové záslepky na zakrytie skrutiek. Pri skladaní zisťujem, že manuál až tak celkom nesedí a navyše mi v ruke zostali štyri záslepky, ktoré už naozaj nie je kam strčiť. Nuž, ale toto som zažil aj pri výrobkoch Made in EU (rozumej Poland) tak mávnem rukou a poradím si. Všetko do seba perfektne pasuje, nevidím žiadne vôle a o pár minút kreslo stojí pripravené na použitie. Treba ale podotknúť, že jednotlivé časti sú naozaj ťažké a miestami montáž pripomínala zápasy sumo – kreslo váži 25 kg.

DIZAJN, KOMFORT, VÝBAVA

Nitro 950-ka sa nesie v štýle pretekárskeho kresla. Nielenže má v operadle dva otvory na pomyselné pásy „á la Recaro“, ale má aj výrazné bočné vedenie. Podobne je na tom aj sedák, ktorý je tvarovaný tak, aby bol posed pohodlný a stabilný zároveň. Páči sa mi, že je dostatočne dlhý, pojme celé stehná až po kolená a operadlo zároveň poskytne oporu aj vyšším používateľom. Ekokoža vyzerá veľmi dobre, šitie je dôkladné, bez viditeľných chýb či nedostatkov. Nohy sú z čierneho plastu, ktorý prvé dva dni trochu smrdel a veľké 75mm kolieska sú potiahnuté zmäkčeným plastom, vďaka čomu sa dá brázdiť po akomkoľvek povrchu bez obáv zo škrabancov. Každé z piatich koliesok má navyše brzdu.

Na kresle si dokážete zmeniť výšku a sklopiť operadlo až do uhla 165 stupňov. Čo ma ale zaujalo najviac bola nastaviteľnosť lakťových opierok, ktorá je možná v štyroch smeroch. Obzvlášť som to využil na pravej ruke, keďže myš na stole mám viac vpravo ako je os opierky a ruka by tak na nej spočinula len z časti. Tým, že sa opierka dá natočiť do rôznych smerov sa niekoľkohodinové sedenie stane výrazne pohodlnejším.

Ku kreslu je dodávaná aj hlavová a bedrová opierka, taktiež z ekokože a vyplnené pamäťovou penou. Výhodou je, že nie sú pevnou súčasťou kresla a ich použitie a umiestnenie je výhradne vecou majiteľa. A ten bude nadmieru spokojný, pretože sa v Nitro 950 sedí veľmi pohodlne. Nejakým spôsobom dobre padne štíhlej aj robustnejšej postave o čom napokon svedčí aj hmotnostný limit 150 kg.

Povedal by som, že mínusy sa mi hľadali ťažko. Ale niečo málo subjektívneho by sa našlo. Za pár dní používania som si všimol, že na čiernej koži sa krásne vyníma prach. Utieranie či vysávanie raz do týždňa teda určite nezaškodí. Druhá vec je hmotnosť. Ak by ste náhodou potrebovali toto kreslo zdvihnúť a preniesť, pripravte sa na pocitových 40-50 kg. No, a čerešničkou je, že sa mi podarilo namontovať kreslo naopak, a teda sa sklápalo dopredu. Montážne otvory sú navŕtané symetricky, a tak sa tu ponúka aj takáto možnosť pre čajochlípača.

Naše hodnotenie

Jednoznačne najlepšie herné kreslo od Genesis, i keď na prácu by mi vyhovovalo tiež. Škoda, že nemá žiadnu vibračnú „rumble“ funkciu, čo by hranie podstatne oživilo, avšak to by sme už asi nemali za tých 215€, čo je za túto triedu veľmi dobrá cena.

Klady

  • pekný dizajn
  • robustné a stabilné
  • príjemný a istý posed
  • možnosti nastavení opierok na lakte
  • ľahká údržba

Zápory

  • viditeľné zrnká prachu

Informácie o produkte

Genesis Nitro 950 Gaming Chair

  • Kategória: Ostatné
  • Orientačná cena: 225 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Genesis

Zobraziť viac

Korekcia: Iveta Szighardtová

Geléria

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk