RECENZIA: Logitech G935 sú slúchadlá s dobrými nápadmi, ale zaostávajúcim prevedením

RECENZIA: Logitech G935 sú slúchadlá s dobrými nápadmi, ale zaostávajúcim prevedením

 

Nová vlajková loď Logitechu s označením G935 predstavuje bezdrôtový herný headset. Za svoju cenu ponúkne okrem dokonalého bezdrôtového prenosu aj komfort a špičkový zvuk. Aspoň to tvrdí výrobca na balení produktu. Aby sme sa presvedčili ako je to naozaj, podrobili sme slúchadlá testu. O úspechu alebo neúspechu G935 sa dočítate v tejto recenzii.

Vonkajšia grafika balenia kopíruje ostatné produkty Logitechu so sivo-modrým vizuálom. V útrobách balenia nájdeme okrem samotných slúchadiel microUSB kábel, 3.5mm Jack AUX kábel a manuály.

Rozhodne si všimnete značné rozmery 188 x 195 x 87mm. Váha je vzhľadom k rozmerom prijateľná, konkrétne 379 gramov.

Konštrukčne sa slúchadlá veľmi podobajú predchodcovi, G933. Vonkajšia schránka je tvorená z čierneho plastu. Aj keď ide o lepší, tvrdený plast, občas počuť nepríjemné škrípanie, ktoré by malo pri slúchadlách v tejto cenovej hladine absentovať.

Výškový a šírkový rozsah hlavového mosta je dostatočný. Z hľadiska komfortu sú náušníky bohato polstrované pamäťovou penou, rovnako je na tom aj hlavový most. G935 sú na hlave veľmi pohodlné a ani pri niekoľkohodinovom nosení som nepociťoval žiadne tlačenie. Rovnako ani hráči s okuliarmi nebudú mať žiaden problém, nič ich nebude tlačiť.

Na oboch mušliach nájdeme RGB podsvietenie, ktoré ale vôbec nedáva zmysel. Nevidíte ho ani vy, ani prípadní ľudia na livestreame, pretože osvetlenie je len z boku a zo zadnej strany, preto je lepšie ho vypnúť a predĺžiť tým výdrž batérie. Logitech implementoval aj niekoľko bočných tlačidiel na ľavú mušľu. Popravde, sú na nerozpoznanie a ak sa snažíte poslepiačky nájsť to správne tlačidlo, nie vždy to vyjde na prvýkrát. Okrem tlačidiel na ľavej mušli sídli aj konektor 3.5mm Jacku pre XBOX/PS4/Nintento Switch, nabíjací microUSB port a zapínacie tlačidlo.

Obe mušle majú zboku odnímateľnú plastovú časť. V ľavej mušli pod ňou nájdete USB bezdrôtový prijímač a v pravej mušli je umiestnená vymeniteľná batéria, ktorá sa v čase písania recenzie predáva len pre predchodcu, model G933.

Zvukový prejav slúchadiel je na vysokej úrovni. Zvýraznené basy a celkovo vyvážené stredy a výšky sú akýmsi jedinečným podpisom týchto slúchadiel. Okrem sterea je možné aktivovať aj 7.1 virtuálny zvuk s podporou DTS 2.0. Celkovo poskytujú 50mm meniče PRO-G dobrý zvukový výstup, ktorý by sme za 200€ očakávali, avšak rozhodne to nie je úplný vrchol. Dosah slúchadiel Logitech udáva na 15 metrov, čo môže byť pravda maximálne bez prekážok. Reálne sa mi podarilo namerať dosah 8 metrov naprieč jednou tehlovou stenou.

Pre aktivovanie mikrofónu je potrebné ho vytiahnuť z ľavej mušle čím sa zároveň aj vypne stíšenie, teda mikrofón v zasunutom stave nesníma zvuk. Zvuk, ktorý zaznamenáva celkom ujde, na účely hernej komunikácie postačí, avšak v pozadí badať šum, a taktiež nahraný hlas je trocha skreslený.

Úprimne, spočiatku som neveril 12 hodinovej výdrži, ktorú Logitech deklaruje. Avšak tento čas pri 50% hlasitosti je bezproblémovo dosiahnuteľný. Žiaľ, so zapnutým podsvietením sa mi podarilo dosiahnuť len polovičnú výdrž.

Softvér Logitech G HUB poskytuje užívateľovi všetky funkcie, ktoré by mohol potrebovať. Bočným tlačidlám možno nastaviť ľubovoľné skratky, s niektorými aplikáciami G HUB spolupracuje, a tak si môžete nastaviť stíšenie mikrofónu na TeamSpeaku, alebo spustenie streamu pomocou OBS. V ďalšej zo záložiek aplikácie by sme našli reguláciu hlasitosti a spustenie priestorového zvuku, rovnako ako aj ekvalizér.

Naše hodnotenie

Logitech G935 sú skvelými či už drôtovými alebo bezdrôtovými hernými slúchadlami. Aj napriek nie veľmi výraznému posunu oproti predošlej generácii sú stále dobrým konkurentom v 200€ segmente. Niektoré nelogické kroky ako zbytočné RGB podsvietenie, chýbajúci predaj dodatočnej batérie na Slovensku, alebo nie šťastne umiestnené bočné tlačidlá, nahrádza skvelý zvukový prejav a priestorový zvuk, rovnako ako aj komfort, čo sú dva najdôležitejšie aspekty herných slúchadiel. Rozhodne je do ďalšej generácie čo zlepšovať, avšak ak si tieto slúchadlá môžete dovoliť, alebo nad nimi uvažujete, ich kúpou určite neprehlúpite.

Klady

 • vonkajší vzhľad
 • zvukový prejav
 • softvér
 • výdrž batérie
 • komfort

Zápory

 • RGB podsvietenie ktoré nevidno
 • zle rozmiestnené bočné tlačidlá

Informácie o produkte

Logitech G935

 • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 200 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Logitech

Zobraziť viac

Korekcia: Barbora Krištofová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk