RECENZIA: Truecam H5 autokamera má minimalistické rozmery, pôsobivý dizajn a skvelú funkčnosť

RECENZIA: Truecam H5 autokamera má minimalistické rozmery, pôsobivý dizajn a skvelú funkčnosť

 

Dnes si predstavíme kameru do auta od spoločnosti Truecam, ktorá zaujme už na prvý pohľad. Je skutočne malá, dizajn je riešený minimalisticky a nabitá je množstvom užitočných funkcií.

Balenie

Autokamera Truecam H5 prišla zabalená v kompaktnej čiernej škatuli. Okrem samotného zariadenia sa v nej nachádzalo puzdro s používateľským manuálom, náhradné lepky na držiak na čelné sklo, USB adaptér na Micro SD kartu, kábel a autoadaptér na 12V s dvomi USB vstupmi.

Dizajn a ergonómia

Kamera má pekný jednoliaty dizajn a vyrobená je z čierneho plastu s matnou povrchovou úpravou. Na zadnej strane sa nachádza 1,5-palcový displej, tlačidlá na ovládanie kamery potom nájdeme na spodnej strane. Micro SD karta sa vkladá do slotu zhora, kde sa nachádza aj praktický magnetický úchyt na držiak. Samotný držiak sa na sklo nalepuje, čo nie je najpraktickejšie riešenie, ale kameru asi nedávate dole z čelného skla každý deň. Nálepka ide dole veľmi ťažko. Držiak ešte obsahuje mini USB konektor.

Kamera je aj vcelku slušne vybavená. Obsahuje G senzor, čo znamená, že sa zapne automaticky pri detekcii vonkajšieho pohybu alebo pri pohnutí auta z miesta.

Ďalšou možnosťou je dokúpenie GPS zariadenia. Nazbierané dáta je potom možné zobraziť v Google Maps, vo videu je tiež možné nastaviť zobrazovanie rýchlosti. Samozrejmosťou je možnosť cyklického nahrávania. V pohotovostnom režime kamera vydrží až 24 hodín, čo je slušná hodnota.

Kameru je možné spárovať vďaka aplikácii LuckyCam aj s mobilným telefónom (podporované sú OS Android a iOS), pričom videá je možné sťahovať priamo do mobilného telefónu. Rozhodne to považujeme za užitočnú funkciu.
Zaujímavou funkciou je aj LWDS, čo je kontrola jazdných pruhov. Zvukový signál vodiča upozorní na vybočenie z jazdného pruhu.

Používateľské dojmy

Kamera umožňuje nahrávať obraz v rozlíšení maximálne 1920x1080 v 30 snímkach za sekundu. Obraz je ostrý a pomerne kvalitný, a to aj počas zhoršených svetelných podmienok a v noci. Formát záznamu je MOV a použitá kompresia H.264. Uhol záberu je až 130 stupňov. Kamera podporuje Micro SD karty do veľkosti 64GB, čo je štandard, v dnešnej dobe by to ale chcelo podporu aspoň 512GB. Najmä svojou citlivosťou nás prekvapil mikrofón, kvalita nahrávaného zvuku patrí k lepšiemu priemeru.

 

Naše hodnotenie

Autokamera Truecam H5 na nás zapôsobila pozitívnym dojmom. Predáva sa síce za vyššiu cenu, ale kvalita tomu zodpovedá. Spracovanie je na vysokej úrovni, kvalita videa je slušná a potešia viaceré funkcie. Hoci je pravda, že v tejto cenovej relácii by sme privítali možnosť nahrávania 4k videí, hodilo by sa to minimálne na zdokumentovanie záberov z ciest. Pokiaľ teda hľadáte kvalitu, myslíme si, že s týmto produktom chybu rozhodne neurobíte.

Klady

 • kompaktné rozmery
 • automatická detekcia pohybu
 • slušná kvalita obrazu a zvuku
 • signalizácia vybočenia z jazdného pruhu
 • mobilná aplikácia LuckyCam

Zápory

 • takmer nemožné odlepiť stojan z čelného skla
 • vyššia cena
 • absencia 4k videa
 • podpora len 64GB Micro SD karty

Informácie o produkte

Truecam H5

 • Kategória: Ostatné
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 130 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Truecam

Zobraziť viac

Korekcia: Pavol Hirka

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk