RECENZIA: LAMAX Tips1 je ultraľahký spoločník na fitness aj na ulicu

RECENZIA: LAMAX Tips1 je ultraľahký spoločník na fitness aj na ulicu

 

Spoločnosť LAMAX pôsobí na trhu od roku 2014 a sídli v Prahe. Jej poslaním je predávať malú kvalitnú elektroniku s vysokou úžitkovou hodnotou, ktorou chce zvýšiť kvalitu života svojich zákazníkov, ako aj poskytovať solídnu zákaznícku podporu a pružne reagovať na požiadavky trhu. Do našej redakcie si tentokrát našli cestu aj malé Bluetooth slúchadlá LAMAX Tips1, na ktoré sme si poriadne posvietili.

Obal a jeho obsah

Slúchadlá prichádzajú v peknom malom balení z tvrdého papiera, z ktorého sa vysúva jednoduchá tyrkysová krabička. Tá je zvonku pekná, z vnútornej strany však vidieť šetrenie na obalových materiáloch. V spomínanej škatuľke nachádzame v malom sáčku zabalené slúchadlá, produktovú dokumentáciu, micro USB káblik, tri páry gumených ušných nástavcov v troch veľkostiach a tri nálepky s logom LAMAX. Veľká škoda, že výrobca nedodáva žiadne prenosné puzdro na prevážanie a uskladňovanie slúchadiel. Balenie a jeho kvalita zodpovedajú cene produktu.

Prvé dojmy a spracovanie

Telo Tips1 je vyrobené z čierneho plastu a zdobí ho logo značky LAMAX. Slúchadlá sú prepojené obyčajným a nijak nespevneným káblom dlhým 56 centimetrov, pričom na ňom sa nachádza robustná ovládacia jednotka s gumovými tlačidlami, mikrofónom a nabíjacím micro USB portom. Niektorých používateľov môže obťažovať voľnosť kábla a to, že im môže zavadzať a prípadne ich štekliť, na kábli nie je umiestnená zaťahovacia svorka. Zákazníci majú na výber z dvoch ponúkaných farebných prevedení – tyrkysovej a šedej. Celkové prevedenie a spracovanie je vzhľadom na cenu primerane dobré.

Používanie

Spárovanie s mobilnými zariadeniami zabezpečuje Bluetooth 4.2, prebieha teda rýchlo a bezproblémovo. Slúchadlá sú aj po dlhšej dobe používania najmä vďaka svojej veľmi nízkej hmotnosti pohodlné a v ušiach netlačia, pri určitých pohyboch (najmä sánky) však majú tendenciu uvoľniť sa.

Zvukový prejav je priemerný. Zvuk je v nižších hlasitostiach relatívne čistý, celkovo sú však slúchadlá dosť tiché a poslucháč je často nútený nastaviť hlasitosť na 90 až 100 percent, keď sa už prejavuje jemný šum a celkovo sa slúchadlá pri takýchto hlasitostiach príliš namáhajú a zvuk nie je vyvážený. Slúchadlám tiež chýbajú basy a po sústredenom teste počúvania hudby musíme konštatovať, že zvukové stopy v komplexnej orchestrálnej hudbe nie sú jednoznačne rozoznateľné a splývajú.

Slúchadlá na jedno nabitie vydržia hrať okolo piatich hodín, potom je potrebné ich nabiť, pričom nabitie doplna zaberie niečo cez hodinku. Počas testu telefonického rozhovoru bola kvalita hovoru i citlivosť mikrofónu adekvátna a obe strany bolo počuť dobre. Dobrou správou je, že na zariadeniach Apple funguje v aplikácii „Batérie“ indikátor stavu akumulátora.

Naše hodnotenie

Bluetooth slúchadlá LAMAX Tips1 sú určené pre menej náročných zákazníkov, ktorí nemajú radi pocit ťažoby v ušiach. Hlavne vďaka svojej nízkej hmotnosti a tvaru si tieto slúchadlá určite nájdu spokojných majiteľov. Koniec koncov, počas fyzickej aktivity sa len málokto dokáže sústrediť na kvalitu zvuku.

Klady

  • rýchle nabíjanie
  • nízka hmotnosť

Zápory

  • nie sú vode odolné
  • nie je k nim puzdro
  • zvukový prejav je priemerný

Informácie o produkte

LAMAX Tips1

  • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
  • Hmotnosť: 10 g
  • Orientačná cena: 40 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: LAMAX

Zobraziť viac

Korekcia: Pavol Hirka

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk