RECENZIA: Logitech G502 Hero je profi herná myš

RECENZIA: Logitech G502 Hero je profi herná myš

 

Povedzme si úprimne, každý hráč chce mať čo najlepšiu myš. Teraz nehovorím o bezdrôtovej, nedajbože kancelárskej myši. Reč je o hernej, špeciálnej dizajnovej káblovej myši s niekoľkými prídavnými tlačidlami a nastaviteľným DPI a najlepšie, ako to už v modernej dobe býva, aj s podsvietením. Samozrejme, nikto vám nebráni kúpiť si za 5 eur „hernú myš“ z Aliexpressu, no takým produktom by som stopercentne nedôveroval. Viac by som sa spoliehal na známe firmy, ako je napr. Logitech a mnoho ďalších. V dnešnej recenzii sa pozrieme na produkt od vyššie uvedenej spoločnosti s názvom G502 Hero.

BALENIE

Škatuľa, v ktorej myš prišla, bola pomerne malá, s pekným dizajnom. Tu Logitech stavil na jednoduchosť a elegantnosť. Po jej otvorení sa mi ihneď naskytol pohľad na myš a používateľský manuál. Pod myšou bola ukrytá krabička so závažiami. Zatiaľ som so všetkým spokojný.

SPRACOVANIE A DIZAJN

Po prvom uchopení myši som zistil, že na dotyk je celkom pohodlná. Je tvorená z plastu a má niekoľkých pogumovaných miest. Myš a celkovo jej úchop je dosť úzky a dlhý, čo trocha uberá z jej kvality a pohodlnosti. Nie je to ale nič, na čo by sa nedalo zvyknúť. Ak by vás zaujímalo, či má myš nejaké podsvietenie, tak disponuje technológiou LIGHTSYNC RGB v jednej zóne, ktorá pekne zvýrazňuje štýlové logo Logitech. Taktiež si môžete všimnúť tri malé podsvietené prúžky, ktoré svietia iba pri manipulácii s nastavením DPI a profilov. Tieto detaily pridávajú myši na jej zaujímavom dizajne, ktorý by som popísal ako trochu agresívny, no pritom nežný a elegantný.

POUŽÍVANIE

Po pripojení tohto periféria k počítaču som si najprv zistil, ako je to s jeho softvérom a nastaveniami. Dosť ma zmiatlo zistenie, že tlačidlom v strede myši sa menia profily DPI a nastavenia tlačidiel, pričom každý z 3 dostupných profilov má 4 nastaviteľné DPI stupne, ktoré si môžete prispôsobiť podľa vlastnej potreby a potom ich prepínate dvojicou bočných tlačidiel hneď vedľa ľavého tlačidla myši. Jednoducho mi chvíľu trvalo, kým som si na toto zvykol. Mimochodom, keď už som spomínal ten softvér, tak máte na výber z dvoch rôznych programov.

Prvým z nich je starší Logitech Gaming Software, ktorý podporuje všetky zariadenia spoločnosti, teda od starších modelov po tie najnovšie, pričom samotný program je už trochu zastaralý, no ešte stále spoľahlivý. Druhým z nich je Logitech G Hub. Ten je pomerne nový a v podstate ponúka rovnaké funkcie, no má jednu veľkú nevýhodu, a tou je spätná kompatibilita. Podporuje totiž len zopár najnovších modelov klávesníc, myší, slúchadiel atď. Výber je, samozrejme, na vás, no ak vlastníte nové produkty Logitechu, zvážte skôr G Hub. V podstate sú tieto programy možnosťami takmer rovnaké.

Čo sa týka vychytávok, myš so sebou prináša rolovacie koliesko, ktoré má dva režimy používania: klasický a voľný. To znamená, že raz sa koliesko točí normálne, ako je to zvykom u väčšiny myší, a vo voľnom móde je to pohyb na štýl fidget spinneru. Po jednom roztočení sa dokáže točiť aj 10 sekúnd. Táto funkcia sa prepína jedným špeciálnym tlačidlom, ktoré je hneď pri koliesku. Samotné používanie myši je pritom veľmi pohodlné a jednoduché, len ťažko by som hľadal zápor.

Naše hodnotenie

Na záver by som chcel túto myš a zároveň aj výrobcu pochváliť. Spracovanie a dizajn je super, používa sa príjemne, na hranie hier je excelentná, pričom pomáha aj 11 nastaviteľných tlačidiel. Jednoducho, skvelá práca. Na myši, ktorej cena začína niekde na 69 eurách, by som si toho viac ani nevedel predstaviť. Musím ešte dodať, že Logitech pri tomto zariadení využíva snímač Hero 16K, ktorý je dokonale presný a jemný, disponuje aj najrýchlejším spracovaním frame rateu, ktorý doposiaľ Logitech používal. Rýchlosť je dokonca vyššia než 400 IPS3.

Klady

 • dizajn
 • rolovacie koliesko
 • cena
 • komfort

Zápory

 • nastavovanie profilov DPI

Informácie o produkte

Logitech G502 Hero

 • Kategória: Myši
 • Šírka: 132 mm
 • Výška: 75 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 40 mm
 • Hmotnosť: 121 g
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 69 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Logitech

Zobraziť viac

Korekcia: Ivana Macková

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk