RECENZIA: Genesis Zircon 330 + Genesis Carbon 500 XXL TANK, bezdrôtová myš nielen na hranie

RECENZIA: Genesis Zircon 330 + Genesis Carbon 500 XXL TANK, bezdrôtová myš nielen na hranie

 

Spoločnosť Genesis nás už viac krát presvedčila, že solídne herné príslušenstvo nemusí stáť príliš veľa peňazí. Tentokrát sme sa mohli bližšie pozrieť na nový prírastok do rodiny herných myší, ktorým je model Zircon 330. Ten nám Genesis zapožičal na test spolu s veľkou podložkou Carbon 500 XXL, ktorú sme už testovali aj s myškou Xenon 330. Dnes sa teda pozrieme na to ako si táto kombinácia vedie v boji o nenáročného hráča.

Balenie

Balenie je tradične jednoduché a tak ani nie je veľmi o čom písať. Myš je zabalená v peknej šedo-červenej krabici, typickej pre produkty Genesis. Na obale potom ešte výrobca popisuje najväčšie prednosti myšky, ako sú napríklad vstavaná batéria, mikrospínače Huano so životnosťou viac než 5 miliónov kliknutí či teflónové klzáky. Vo vnútri už potom nájdete len to najnutnejšie, teda samotnú myš, nabíjací micro-USB kábel a leták s návodom na použitie.

Dizajn a konštrukcia myši

Z pohľadu dizajnu sa myš podľa mňa podarila a mne osobne sa páči. Genesis osviežil čierny plast tenkými červenými linkami a textúrovaným povrchom po stranách myšky a na zadnej strane umiestnil podsvietené logo, ktoré je možné tlačidlom vypnúť. Nabíjací konektor je zapustený medzi hlavnými tlačidlami, čo myši dodáva agresívnejší výraz. Jednotlivé komponenty spolu pekne lícujú a nič nevŕzga ani pri silnejšom stlačení. Pochvalu si taktiež zaslúži symetrický dizajn, takže myš bude sedieť aj v ľavej ruke. Iba navigačné tlačidlá „vpred a vzad“ sa budú ľavákom používať trochu horšie, ale tak je tomu asi u každej myšky. Na spodnej strane sa ešte okrem teflónových klzákov nachádza prepínač na vypnutie myši a otvor pre umiestnenie nano-USB prijímača, čo určite chválim.

Po stránke konštrukcie, by som už nejaké výhrady mal. Tie sa týkajú hlavne tlačidiel, ktorých je na myši celkovo 7. Výrobca sa chváli použitím kvalitných mikrospínačov Huano na hlavných tlačidlách, avšak u ľavého tlačidla bolo klikanie sprevádzané akýmsi zvláštnym „dutým“ zvukom a pôsobilo tak trochu neprirodzene. U pravého tlačidla bolo klikanie v poriadku a pocitovo o dosť jemnejšie. Je treba povedať, že tento neduh nemal žiadny vplyv na funkčnosť myši a je možné že sa u iných kusov nemusí objaviť. Napriek tomu to ale, aspoň u mňa, trochu kazí celkový dojem z používania myšky. Taktiež tlačidlá pre navigáciu vpred a vzad majú veľmi nevýrazný chod, čo mi ale prekáža podstatne menej, keďže tieto na myši používam minimálne.

Dojmy z používania

Pre snímanie povrchu myš využíva, podobne ako nedávno testovaný model Xenon 330, optický senzor PAW3212 s rozlíšením až 3600 DPI. To je potom možné jednoducho nastaviť pomocou tlačidla v 4 úrovniach - 800, 1600, 2400 a 3600 DPI. Čo sa teda týka samotného senzora, tu je myš vybavená celkom slušne. Problémy však robí práve bezdrôtový koncept myši. Napriek papierovo slušným parametrom je celková presnosť a odozva myšky horšia a hranie napríklad rýchlych FPS hier bolo miestami skôr trápením. Je však zbytočné sa nad tým pozastavovať, predsa sa len jedná o lacnú bezdrôtovú myš a konkurenti v tejto cenovej hladine na tom nebudú o nič lepšie. Je však na zamyslenie, či sa pri tak nízkom rozpočte oplatí uvažovať nad bezdrôtovou myšou alebo zobrať káblovú, napríklad nedávno testovaný Xenon 330, ktorý dokáže poskytnúť podstatne lepšie herné zážitky. Dosah bezdrôtového prenosu je u Zircon 330 udávaný do 10 metrov, čo je viac než dostatočná hodnota. Rovnako je veľmi dobrá aj výdrž vstavanej 750mAh batérie, ktorá podľa výrobcu vydrží na jedno nabitie až jeden mesiac. To sa mi síce počas testovania nepodarilo overiť, pretože som myš používal kratší čas. Avšak, keďže sa mi ju počas asi 2 týždňového testu nepodarilo vybiť, nie je dôvod tomu neveriť. Myš je taktiež možné používať aj počas nabíjania, ktoré by vzhľadom na kapacitu batérie mohlo trvať približne 2 hodiny, výrobca však dobu nabíjania nikde neudáva.

Naše hodnotenie

Genesis Zircon 330 je celkom slušná bezdrôtová myš. Ponúka pekný dizajn, ergonomicky neutrálny tvar či výbornú výdrž na jedno nabitie. Problém nastáva ak od nej budete očakávať výkony herných myší. Vtedy paradoxne dopláca na svoju nízku cenu, za ktorú nie je možné vyrobiť bezdrôtovú myš na hranie. Ak ale hry hráte len občas a na kvalite a presnosti snímania vám až tak veľmi nezáleží, môže byť aj Zircon 330 dobrou voľbou. V čase písania recenzie začínala jej cena v slovenských obchodoch približne od 17,- eur, čo je naozaj dobrá ponuka.

Klady

 • kvalita konštrukcie
 • dizajn
 • ergonomicky neutrálny tvar
 • dlhá výdrž na jedno nabitie
 • miesto v myške pre nano-USB prijímač
 • možné používanie počas nabíjania

Zápory

 • nepresná pri hraní rýchlejších hier
 • rozdielna charakteristika klikania u hlavných tlačidiel

Informácie o produkte

Genesis Zircon 330

 • Kategória: Myši
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 17 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Genesis

Zobraziť viac

Korekcia: Barbora Krištofová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk