RECENZIA: MSI RTX 2070 GAMING Z, nová definícia vyššej strednej triedy

RECENZIA: MSI RTX 2070 GAMING Z, nová definícia vyššej strednej triedy

 

Karty zo série 2000 od spoločnosti Nvidia sú na našom trhu nejaký ten piatok. Konkrétne jadro 2070 tvorí základ vyššej strednej triedy. Okrem každogeneračného výkonového vzrastu sa tentokrát znateľne zvýšila aj cena a pribudla schopnosť realtime Ray-Tracingu. My sme sa rozhodli jednu z kariet s jadrom 2070 otestovať, konkrétne ide o model MSI RTX 2070 Gaming Z. V našej recenzii sa dozviete ako obstál tento konkrétny model, rovnako ako aj možný výkon tohto jadra v praxi.

Obsah balenia

Grafická karta MSI RTX 2070 Gaming Z k nám do redakcie dorazila v retail balení. Nachádzal sa v ňom podporný pliešok pre grafickú kartu, manuály a samotná grafická karta.

Grafické jadro 2070

Ako už býva štandardom, MSI dáva si záležať na chladení a celkovom hluku ventilátorov karty, a preto s každou generáciou grafických kariet vylepšuje svoje riešenie chladiaceho systému. Konkrétne pri RTX 2070 Gaming Z ide už o siedmu generáciu chladiča Twin-Frozr. Ten sa podpísal aj na celkovej váhe karty, ktorá je niečo pod 1500 gramov. Rozmery karty sú 295 x 140 x 56 mm. Dĺžka skoro 30 cm pri grafickej karte môže byť problémom z hľadiska osadenia do skrinky, no v našom prípade sa do Zalman Z9 Plus zmestila bez najmenších problémov. Aby sa karta pod ťarchou chladiča neprehýbala nájdeme okrem podporného pliešku v balení taktiež aj backplate na vrchnej strane karty. Ten má v sebe štýlovo vyfrézovanú grafiku spolu s logom MSI. Backplate nie je len štrukturálnou podporou, ale odvádza aj teplo. Celkovo je karta ladená herne, no s využitím neutrálnych prvkov, prevláda industriálna sivá a čierna farba.

Nezabudlo sa ani na RGB podsvietenie. Naprieč celou kartou sa nachádza niekoľko farebných pásov, taktiež aj logá MSI a Twin-Frozr sú podsvietené. Regulovať podsvietenie a efekty možno v softvéri od MSI.

MSI RTX 2070 Gaming Z poskytne aj rôznorodú konektivitu, konkrétne 3 x DisplayPort v. 1.4, HDMI 2.0b a USB typ-C.

MSI odporúča napájať kartu aspoň z 550W zdroja. O prísun napájania sa postará 8 a 6-pin. Celková spotreba karty sa pohybuje okolo 225W.

Karta v sebe skrýva jadro s označením TU106-400A-A1, ktoré je založené na 12nm FinFet architektúre. Jadro obsahuje 2304 Shader procesorov, 144 TMU, 64 ROP, a pre RTX radu dôležitých 36 Ray-Tracing jadier spolu s 288 tenzor jadrami. Základný takt jadra je 1410MHz, pričom boost frekvencia je až 1830MHz. Osadených je 8GB grafickej pamäti GDDR6, ktorá pracuje na rýchlosti 14Gbps. Nesmieme zabudnúť ani na podporu DX12 API a Vulkanu v. 1.1.

Testovanie

Testovali sme grafickú kartu s využitím mixu syntetických aj herných testov. Grafická karta bola počas hrania veľmi tichá, nebolo ju vôbec počuť, a pritom bola dostatočne schladená aby si udržala boost frekvenciu. Snímky za sekundu v hrách sme merali pomocou Benchmark režimu aplikácie Fraps.

Celkovo je z výsledkov testov jasné, že RTX 2070 je skvelou voľbou pre FullHD. Toto rozlíšenie zvláda aj na najvyššie detaily, kde bez problémov prekročí hranicu 60 snímok v každom optimalizovanom hernom titule.

Naše hodnotenie

Karta MSI RTX 2070 Gaming Z je skvelým variantom pre FullHD hranie s časovou rezervou relevancie, poprípade hry v 1440p. Okrem toho, že karta nemá prehnane vysoké nároky na napájanie, poskytne dobrý výkon, a počas toho je karta úplne nepočuteľná. To sa síce podpísalo na vyššej váhe, no MSI preto dodalo podporný pliešok a backplate. Celkovo nie je karte čo vytknúť.

Klady

 • výkon
 • chladenie
 • nízky hluk v záťaži

Zápory

 • nič podstatné

Informácie o produkte

MSI RTX 2070 GAMING Z

 • Kategória: Grafické karty
 • Orientačná cena: 600 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: MSI Czech and Slovak

Zobraziť viac

Tento komponent bol testovaný na nasledujúcej zostave

 • Základná doska: Gigabyte AORUS AX370 Gaming 5
 • Procesor: AMD Ryzen R7 1700X @4.0GHz
 • Pamäť: 2x8GB Corsair Vengeance LPX @2866MHz CL16
 • Chladenie procesora: Noctua U9B SE2
 • Pevný disk: ADATA SU 800 256GB
 • Grafická karta: MSI NVIDIA RTX 2070 GAMING Z 8GB GDDR6
 • Zdroj: NZXT HALE 82 V2 700W
 • Skrinka: Zalman Z9 Neo
Korekcia: Iveta Szighardtová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk