RECENZIA: Logitech G513 Carbon ROMER-G TACTILE, nové snímače, nový produkt

RECENZIA: Logitech G513 Carbon ROMER-G TACTILE, nové snímače, nový produkt

 

Ak ste si práve čítali názov tejto recenzie a pozastavili ste sa nad tým, že od tejto stránky ste už čítali recenziu na rovnaký produkt, tak vás musím vyviesť z omylu. V skutočnosti ste vtedy čítali o drahšej variante G513, s inými spínačmi so zvukovou a hmatovou odozvou. Tu použila spoločnosť Logitech hmatové spínače ROMER-G Tactile. Otázkou už len ostáva, ktorá je lepšia ?

BALENIE

Balenie produktu je v podstate úplne obyčajné a ničím človeka neprekvapí. Na stranách krabice je logo spoločnosti, obrázok produktu a stručné špecifikácie. Čo však každého z nás zaujíma omnoho viac ako dizajn škatule je jej vnútro, teda produkt a jeho príslušenstvo. Našiel som tam používateľskú príručku, podložku pod dlaň a samotnú klávesnicu.

DIZAJN A SPRACOVANIE

Keď som túto klávesnicu od Logitechu rozbalil, veľmi sa mi zapáčila svojím dizajnom aj spracovaním, ktoré je naozaj vysoko nadštandardné. Logitech pri výrobe tela klávesnice použil hliník, čo jej dosť pridalo na váhe. Taktiež je k nej pridaný aj samostatný panel z pamäťovej peny slúžiaci na podopretie dlane. To všetko spolu vyzerá skvelo. Klávesnica nie je vôbec veľká, klávesy majú jasné a pekné podsvietenie. Hliníkové telo je tmavosivé a jemne sa leskne, pričom klávesy sú vysoké a pohodlné na stláčanie. Podľa mňa si so spracovaním a dizajnom dal Logitech veľa práce a je to vidieť.

POUŽÍVANIE

Keď som zapojil obidva USB káble, ktoré vychádzali z klávesnice, do môjho počítača, naskytol sa mi pohľad na krásne žiarivé podsvietenie, no chcel som vedieť ako pohodlne sa na nej píše a či je jej používanie vhodné na hry a aj prácu. Hneď mi napadlo, že ju otestujem na tejto recenzii. Počas písania tohto textu, ktorý práve čítate, som sa cítil veľmi pohodlne. Klávesy boli jemné, stláčali sa ľahko, boli príjemné na dotyk a zhodnotil by som ich ako skvelé. Snímače ROMER-G Tactile patria ku základným mechanickým spínačom, čo znamená, že na rozdiel od snímačov ROMER-G Linear a GX Blue sú možno v špecifikáciách o niečo horšie, no v realite by som to takto nevidel. Logitech tieto snímače popisuje ako ideálne na FPS hry. Osobne si myslím, že kým nevyskúšate každý snímač, nepoznáte veľký rozdiel.

Naše hodnotenie

Logitech G513 Carbon so snímačmi ROMER-G Tactile je pre mňa príjemným prekvapením. Vďaka svojmu spracovaniu, veľkosti, podsvieteniu, dizajnu, komfortu a dokonca aj cene jej nemôžem vytknúť vôbec nič. Za približne 120 eur dostanete klávesnicu pre profi hráča, ktorý sa do svojho komfortu pri hraní nebojí zainvestovať aj vyššie čiastky. Ak k tomuto spomeniem vysokú výdrž kláves (až 70 miliónov stlačení) a prepracovaný softvér od Logitechu, ktorý vám umožní využiť všetok jej potenciál, máte jednu skvelú klávesnicu a ja ju môžem len odporučiť.

Klady

 • komfort
 • spracovanie
 • dizajn
 • integrovaný USB port
 • podsvietenie

Zápory

 • nič

Informácie o produkte

Logitech G513 Carbon ROMER-G TACTILE 2019

 • Kategória: Klávesnice
 • Šírka: 445 mm
 • Výška: 132 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 35,5 mm
 • Hmotnosť: 1400 g
 • Orientačná cena: 120 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: LOGITECH

Zobraziť viac

Korekcia: Barbora Krištofová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk