RECENZIA: Trust GXT 242 LANCE streaming microphone je výborný mikrofón s množstvom využití

RECENZIA: Trust GXT 242 LANCE streaming microphone je výborný mikrofón s množstvom využití

 

Každý zvykne občas s niekým volať cez počítač a hráči nie sú výnimkou. U požívateľov notebookov je mikrofón integrovaný, no ak ste majiteľom stolného počítača, môžete mať problém s mikrofónom. Možno ho máte integrovaný v slúchadlách, vlastníte externý alebo žiaden nemáte. Stolové mikrofóny sú známe vďaka tomu, že sú najkvalitnejšie, no aj kvôli ich cene, ktorá býva často omnoho vyššia, ako by sme očakávali. V dnešnej recenzii si povieme niečo o skvelom kandidátovi na váš nový mikrofón, GXT 242 od spoločnosti Trust.

BALENIE

Balenie, v ktorom prišiel Trust GXT 242 je pekné dizajnové. Obsahuje rozsiahlejší popis produktu, ktorý je taktiež na škatuli znázornený. V balení sa mi naskytol pohľad na štyri samostatné časti mikrofónu, teda, filter, držiak, stojan a samotné telo mikrofónu. Ďalej tam, ako typicky, boli nejaké papiere, používateľská príručka a nálepka Trust GXT.

SPRACOVANIE A DIZAJN

Konštrukcia mikrofónu a jeho príslušenstva je, prevažne, z nejakého ľahkého kovu. Mikrofón drží pevne, je zapojený do počítača v USB slote a na mikrofóne je nasaditeľný pop filter. Dizajnovo sa mi produkt veľmi páči, nepôsobí lacno. Po stránke spracovania a dizajnu je tento mikrofón podľa mňa skvelý.

POUŽÍVANIE

Nastavenie a pripojenie mikrofónu k počítaču je naozaj hračka, ktorú zvládne aj najväčší laik. V podstate len pripojíte mikrofón k počítaču a nastavíte ho ako predvolený. Hneď po zapojení ma, samozrejme, zaujímala kvalita zvuku. Tú musím opísať ako veľmi dobrú. Po vypočutí nahrávky môjho hlasu som zistil, že najlepšie zachytáva hlavne stredy a pochváliť musím aj čistotu zvuku. Výrobca tvrdí, že mikrofón je určený na streamovanie, podcasty, hlasové nahrávky a nahrávanie hudobných nástrojov. Ja musím toto všetko potvrdiť. Stojan mi ale prišiel trocha nestabilný a náchylný na prevrátenie. Ocenil by som, keby bol väčší, pretože, v porovnaní s veľkosťou mikrofónu, je tento stojan až príliš malý.

Naše hodnotenie

Tomuto mikrofónu podľa mňa takmer nič nechýba. Za cenovku, ktorá sa pohybuje približne na 57 eurách, dostanete špičkový mikrofón či už na komunikáciu počas hry, alebo na komunikáciu s ľuďmi mimo sveta hier. Trust ma trochu sklamal s malým tripodom v porovnaní s veľkosťou mikrofónu, čo má za následok menšiu stabilitu. Ak však nad touto nevýhodou privriem oči a sústredím sa na kvalitu zvuku, musím ho odporúčať.

Klady

  • kvalita zvuku
  • dizajn

Zápory

  • veľkosť stojanu

Informácie o produkte

Trust GXT 242 LANCE streaming microphone

  • Kategória: Mikrofóny
  • Hmotnosť: 573 g
  • Orientačná cena: 57 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Trust

Zobraziť viac

Korekcia: Barbora Krištofová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk