RECENZIA: Trust GXT 393 Magna 7.1 Wireless Headset má pár múch

RECENZIA: Trust GXT 393 Magna 7.1 Wireless Headset má pár múch

 

Žiaden hráč si určite nevie predstaviť počítač bez slúchadiel alebo reproduktorov. Samozrejme, tieto zariadenia chceme mať čo najkvalitnejšie. Hráči preferujú slúchadlá, keďže pri hraní niekedy dokážu podľa zvuku lokalizovať nepriateľa. Na druhej strane tu máme reproduktory, ktorých hlavnou výhodou je to, že dokážu ozvučiť celé miestnosti. Samozrejme, slúchadlá nie sú určené iba hráčom. V tejto recenzii sa pozrieme na herné slúchadlá Trust Magna GXT 393.

BALENIE

Balenie, v ktorom mi prišli, pôsobí úplne klasicky. V podstate ma ničím neprekvapilo, ani neurazilo. Trust pre nich zvolil typickú kombináciu čiernej a červenej farby s bielym textom. Samotné vnútro neobsahovalo okrem slúchadiel a k nim určeného USB-čka a nejakých káblov vôbec nič.

SPRACOVANIE A DIZAJN

Pri výrobe slúchadiel Trust volil hlavne plast, niečo málo kovu a opracovanú kožu s jemnou látkou na ušniciach. To by som zhodnotil ako priemer. Čakal by som materiály, ktoré by na dotyk pôsobili aspoň trochu kvalitnejšie. Čo sa ale týka dizajnu headsetu, musím výrobcu pochváliť. Dobrá kombinácia farieb, podsvietenie a celkový dojem z pohľadu naň je u mňa skvelý.

POUŽÍVANIE

Aby som pravdu povedal, v tejto kategórii ma produkt sklamal asi najviac. Začnime ale najprv tým dobrým, čo si človek všimne. Chcel by som vyzdvihnúť najmä kvalitu zvuku, ktorá mi v hrách vyhovovala, pretože som mal možnosť lokalizovať nepriateľa. O to sa zaslúžil hlavne 7.1 kanálový zvuk. Basy boli nevýrazné, no vynikali stredy a výšky, ktoré boli veľmi čisté. Najväčšou nevýhodou je asi to, že po nasadení na hlavu zospodu úplne nedoliehajú. Tým pádom sú voľné a na hlave mierne lietajú. Z toho sa odvíja aj to, že do okolia prepúšťajú veľa zvuku.

Na ľavom slúchadle sa nachádza kvalitný a dobre znejúci mikrofón, niekoľko tlačidiel (zapínanie, prepínanie medzi 7.1 a 2.1 kanálovým zvukom a ovládanie hlasitosti), micro USB port na nabíjanie a 3,5mm jack na pripojenie ďalších slúchadiel.

Naše hodnotenie

O slúchadlách Trust Magna GXT 393 sa mi nepísalo najľahšie, no zhodnotil by som ich ako priemerné. Dobrá kvalita zvuku a pekný dizajn za cenu nízkeho komfortu. Na hranie hier by som ich možno odporučil, no na počúvanie hudby by ste si za danú cenu, ktorá je na úrovni 85 eur, mohli vybrať lepšie.

Klady

 • dizajn
 • zvuk
 • podsvietenie

Zápory

 • komfort

Informácie o produkte

Trust GXT 393 Magna 7.1 Wireless Headset

 • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
 • Šírka: 220 mm
 • Výška: 190 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 117 mm
 • Hmotnosť: 319 g
 • Orientačná cena: 85 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Trust

Zobraziť viac

Korekcia: Pavol Hirka

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk